Studencki Festiwal Informatyczny w Krakowie już za niecałe 3 tygodnie

Studencki Festiwal Informatyczny w Krakowie już za niecałe 3 tygodnie

25.02.2013 16:35

Studencki Festiwal Informatyczny — konferencja skupiająca pasjonatów komputerów, liczb, wzorów, języków, systemów i technologii — już po raz dziewiąty zagości w Krakowie, tym razem w dniach 14-16 marca. Jak co roku, grupa studentów z czterech krakowskich uczelni (AGH, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego i UniwersytetuJagiellońskiego) zadbała o obecność znamienitych gości.

W historii Festiwalu zapisali się już m.in. Joe Armstrong — twórca języka Erlang,Andrew Tanenbaum — twórca systemu operacyjnego MINIX, Stephen Wolfram — twórca programu Mathematica i WolframAlpha, Roman Kluska —twórca i były prezes spółki Optimus SA, Ryszard Tadeusiewicz — specjalista z zakresuinformatyki, automatyki i robotyki, biocybernetyki i inżynierii biomedycznej, Łukasz Foltyn– twórca Gady-Gadu, czy Piotr Konieczny – specjalista w dziedzinie bezpieczeństwa sieci i systemów komputerowych. W czasie 9. Edycji będzie można wysłuchać Kevina Warwicka – okrzykniętego przez media pierwszym cyborgiem, czy Chrisa Millsa – zajmującego się wyglądem stron internetowych i autora książki: „Practical CSS3: Develop andDesign”, ale lista prelegentów nie została jeszcze ujawniona w całości.

Obraz

Świat informatyki jest bardzo rozległy, a więc i tematyka poruszana w trakcie festiwalu jest różnorodna — od programowania w różnych językach i pod różnych systemami operacyjnymi (w tym na urządzenia mobilne), poprzez tworzenie stron internetowych, pisanie gier komputerowych, przetwarzanie danych, interfejsy mózg-komputer, pracę wolnego strzelca, używanie technologii ułatwiających pracę (jak systemy kontroli wersji), aż do bezpieczeństwa sieci komputerowych. Tematów jest wiele i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, zwłaszcza że SFI to nie tylko wykłady. To także warsztaty i konkursy z nagrodami.

  1. Studencki Festiwal Informatyczny zaplanowano na dni 14-16 marca 2013 (czwartek-sobota) w Centrum Dydaktyki AGH (Pawilon U2). Od początku swojego istnieniakonferencja była bezpłatna i tak już pozostanie. Więcej informacji na temat wykładów, konkursów i innych atrakcji związanych z festiwalemmożna znaleźć na stronie SFI oraz na Facebooku. agenda przewiduje jednoczesne prowadzenie wykładów i warsztatów praktycznych (GIT, Joomla/WordPress) i w chwili pisania tego artykułu nie była jeszcze zamknięta. Portal dobreprogramy objął wydarzenie patronatem medialnym.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)