Trwa zbiórka na Orbbec Persee – komputer i kamerę 3D... w jednym

Trwa zbiórka na Orbbec Persee – komputer i kamerę 3D... w jednym

Trwa zbiórka na Orbbec Persee – komputer i kamerę 3D... w jednym
01.10.2015 19:32

Wizja przyszłości według firmy Orbbec wypada zachęcająco. Według jej dyrektora, wkrótce wszystkie urządzenia, nawet te przeznaczone dla przeciętnych użytkowników, będą posiadały kamery zdolne do tworzenia modelu 3D swojego otoczenia. Firma jest na dobrej drodze do realizacji koncepcji – rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na produkcję urządzenia Orbbec Persee, czyli pierwszego komputera-kamery 3D.

Urządzenie wyglądem i wielkością przypomina konsolowe moduły detekcji ruchu. Komputer posiada czterordzeniowy układ Cortex A17 o maksymalnej częstotliwości taktowania rdzenia 1,8 GHz, a także zgodne z OpenCL GPU oraz 2 GB RAM-u. Wbudowana pamięć wewnętrzna eMMC ma wielkość 16 GB.

Obraz

W urządzenie zostały wbudowane niezbędne moduły i gniazda: na tylnej obudowie znajdzie się zatem wyjście HDMI, gniazdo USB w zwietrzałym standardzie 2.0, gniazdo microUSB oraz czytnik kart SD oraz moduł Bluetooth. Do połączenia Persee z Siecią użytkownik ma do dyspozycji zarówno moduł Wi-Fi, jak i gniazdo ethernetowe. Całość ma mieścić się w dłoni – wymiary urządzenia to 184 × 35 × 46 mm przy wadze 0,8 kg.

Obraz
Obraz

Dużo bardziej interesujące rzeczy można natomiast znaleźć na przedniej części urządzenia, a to wszystko za sprawą autorskiego projektu kamery 3D, który producent firmuje jako jedno z najlepszych tego typu urządzeń dostępnych aktualnie na rynku. W połączeniu z możliwością wykorzystania wbudowanego komputera i kompatybilność zarówno z Windowsem, jak i Linuksem, produkt Orbbec wypada całkiem nowatorsko.

Obraz

Zastosowana kamera to Orbbec Astra Pro. Jest ona wyposażona w sensor zdolny do skanowania otoczenia w zasięgu od 40 cm do 8 metrów od urządzenia, co znacznie poszerza możliwości zastosowań. Według zapewnień producenta, kamera w rozdzielczości HD ma pozwalać na obsługę gestami czy zwyczajną detekcję ruchu, ale przede wszystkim właśnie skanowanie 3D. O jej precyzji może świadczyć fakt rozpoznawania płaszczyzn z dokładnością do 5 mm.

Obraz

Mogłoby się wydawać, że taka specyfikacja pociągnie za sobą duże koszty, jednak, zgodnie z wizją firmy, cenę w wysokości 179 dolarów trudno uznać za zbyt wygórowaną. Zwłaszcza, że Persee może znaleźć nabywców wśród profesjonalistów – między innymi naukowców, projektantów modeli, grafików czy artystów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)