Ubuntu 11.10 Alpha 2: bez Evolution z Deja Dup

Ubuntu 11.10 Alpha 2: bez Evolution z Deja Dup

Redakcja
08.07.2011 12:24, aktualizacja: 10.07.2011 21:55

Firma Canonical opublikowała drugą wersję Alpha nadchodzącego wydania Ubuntu 11.10.

W tej wersji pojawiło się kilka ważnych zmian w domyślnym zestawie aplikacji. Listę otwiera klient poczty Mozilla Thunderibrd, który zastąpił domyślnego klienta poczty w Gnome — Evolution. Ostateczna decyzja o losie Evolution nie została jeszcze podjęta, teraz Thunderbird będzie testowany pod kątem integracji z środowiskiem systemu oraz usługą Ubuntu One. Kolejną zmianą jest pojawienie się prostego narzędzia do tworzenia kopii zapasowych Deja Dup, w którym dodano opcję tworzenia archiwów w usłudze Ubuntu One. Domyślnym menedżerem logowania (również w Xubuntu) został LightDM — znacznie lżejszy od poczciwego GDMa. Póki co jego interfejs nie został jeszcze oskórowany.

Z domyślnej instalacji usunięty został również menedżer pakietów Synaptic, a jego funkcje zostaną przeniesione do Centrum Oprogramowania. Oczywiście wybór podstawowych aplikacji nie oznacza, że te usunięte znikną z repozytoriów. Nadal użytkownicy Evolution i menedżera Synaptic będą mogli pobrać najnowsze ich wersje z serwerów. Zmiany zaszły również w autorskim interfejsie Unity. Zarówno w Unity jak i Unity2D Pojawiła się obsługa okien modalnych.

Tradycyjnie również zaktualizowane zostały podstawowe komponenty systemu — jądro zostało zaktualizowane do wersji 3.0-rc5, przeglądarka Mozilla Firefox do 5.0 a środowisko GNOME do wersji 3.0 (nie mylić z GNOME Shell). Pozostałe zaktualizowane aplikacje w drugiej wersji Alpha 2 Ubuntu 11.10 to: Banshee 2.1.0, Gedit 3.1.1, LibreOffice 3.3.2, Nautilus 3.1.3, Ubuntu Software Center 4.1.8, Xorg 1.10.3 rc2.

Przed testowaniem najnowszej wersji Ubuntu najlepiej jest zapoznać się z listą znanych błędów, które mogą utrudnić lub uniemożliwić korzystanie z systemu. Ubuntu 11.10 Alpha 2 jest przeznaczone dla programistów oraz testerów, nie zalecamy instalacji systemu w tak wczesnym etapie rozwoju na komputerach produkcyjnych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)