r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Viber 6.5.3

Strona główna iOS Komunikacja/społeczność Telefonia internetowa (VoIP)
Pobierz program w oficjalnym sklepie iTunes
lub zeskanuj:

Viber to darmowy komunikator. Użytkownicy mogą między sobą kontaktować się za pomocą wiadomości głosowych jak i tekstowych. Wielką zaletą tego programu jest możliwość korzystania z niego na większość systemów dostępnych na rynku.

Galeria programu

Przy pierwszym uruchomieniu, aplikacja musi zarejestrować się w systemie. Do tego potrzebny jest tylko numer telefonu, który staje się też loginem. Takie rozwiązanie ma sporą zaletę, nasi rozmówcy mogą nas odnaleźć po nr. telefonu, dodatkowo gdy korzystamy z Viber Out (telefonii Viber) to osoby do których dzwonimy będą mogły łatwiej zidentyfikować rozmówcę. W tym samym czasie aplikacja przeszukuje książkę telefoniczną i sprawdza, które telefony są w bazie. Dostępne, dodawane są do listy kontaktów w aplikacji.

Viber podzielony jest na 4 kolumny: wiadomości, ostatnie, kontakty i klawiatura. Zakładka więcej przeniesie nas do ustawień. Interfejs nie odbiega od klasycznych wytycznych iOS. Przygotowano go wyjątkowo starannie, cieszą zwłaszcza grafiki tłumaczące podstawowe opcje.

Tło aplikacji zmienić można w ustawieniach. Oprócz tła, da się zmienić opcje dotyczące samej aplikacji, takie jak powiadomienia push czy lokalizacja. Ponadto są opcje zaproszenia znajomych do korzystania z aplikacji i co ważne - możliwość dezaktywacji konta Viber.

Rozmowa tekstowa jest ułożona w formie czatu. Wysyłać można lokalizację, zdjęcia z galerii, emotikony, a nawet tzw. naklejki, które urozmaicają całą konwersację. Jakość połączenia głosowego jest zadowalająca, jednak czasami słychać jej wyraźny spadek, co zależy zapewne od możliwości łączy, jakimi dysponują rozmówcy.

Sama aplikacja jest darmowa, tak jak i rozmowy wewnątrz sieci. Możliwe jest także dzwonienie na nr. stacjonarne i komórkowe. Opłaty są na konkurencyjnym poziomie względem innych komunikatorów. .

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nowości w Viberze: dostępna obsługa GIF-ów i tworzenie kopii zapasowych rozmów

17
OPROGRAMOWANIE 07.06.2016 | Łukasz Maślanka (lukasz_em)

Jeśli używacie komunikatora Viber na urządzeniu z Androidem lub iOS–em, czekają na Was ciekawe nowości. W zaktualizowanej wersji aplikacji pojawiła się obsługa GIF–ów oraz możliwość tworzenia kopii zapasowej rozmów prowadzonych za pomocą Vibera. GIF-y powoli, ale konsekwentnie podbijają komunikatory. Animacje tego typu coraz częściej pojawiają się na Facebooku, Twitter do okna tworzenia nowego wpisu dodał mechanizm wyszukiwania i umieszczania GIF-ów, powstają też serwisy internetowe poświęcone tylko tego typu treściom, np. GIPHY (Android, iOS). Twórcy Vibera dostrzegli ten trend i…

Prywatność ponad wszystko: komunikator Viber z obsługą szyfrowania

36
OPROGRAMOWANIE 20.04.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Viber to popularny multiplatformowy komunikator, który zamiast skupiać się na wiadomościach tekstowych, jak wiele alternatyw z WhatsAppem czy Messengerem na czele, stawia raczej na połączenia głosowe. Te mogą być bowiem realizowane bezpłatnie przez Wi-Fi, i to w jakości HD. Dziś Viber dołączył do grona komunikatorów, które oferują pełne szyfrowanie komunikacji pomiędzy końcowymi użytkownikami. Komunikator jest dostępny zarówno na najpopularniejsze stacjonarne systemy operacyjne, jak i urządzenia mobilne. Co ważne, w przypadku pulpitowego oprogramowania, są tą pełnoprawne natywne klienty, a…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.