r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Viber 6.6.1

Strona główna iOS Komunikacja/społeczność Telefonia internetowa (VoIP)
Pobierz program w oficjalnym sklepie iTunes
lub zeskanuj:

Viber to darmowy komunikator. Użytkownicy mogą między sobą kontaktować się za pomocą wiadomości głosowych jak i tekstowych. Wielką zaletą tego programu jest możliwość korzystania z niego na większość systemów dostępnych na rynku.

Galeria programu

Przy pierwszym uruchomieniu, aplikacja musi zarejestrować się w systemie. Do tego potrzebny jest tylko numer telefonu, który staje się też loginem. Takie rozwiązanie ma sporą zaletę, nasi rozmówcy mogą nas odnaleźć po nr. telefonu, dodatkowo gdy korzystamy z Viber Out (telefonii Viber) to osoby do których dzwonimy będą mogły łatwiej zidentyfikować rozmówcę. W tym samym czasie aplikacja przeszukuje książkę telefoniczną i sprawdza, które telefony są w bazie. Dostępne, dodawane są do listy kontaktów w aplikacji.

Viber podzielony jest na 4 kolumny: wiadomości, ostatnie, kontakty i klawiatura. Zakładka więcej przeniesie nas do ustawień. Interfejs nie odbiega od klasycznych wytycznych iOS. Przygotowano go wyjątkowo starannie, cieszą zwłaszcza grafiki tłumaczące podstawowe opcje.

Tło aplikacji zmienić można w ustawieniach. Oprócz tła, da się zmienić opcje dotyczące samej aplikacji, takie jak powiadomienia push czy lokalizacja. Ponadto są opcje zaproszenia znajomych do korzystania z aplikacji i co ważne - możliwość dezaktywacji konta Viber.

Rozmowa tekstowa jest ułożona w formie czatu. Wysyłać można lokalizację, zdjęcia z galerii, emotikony, a nawet tzw. naklejki, które urozmaicają całą konwersację. Jakość połączenia głosowego jest zadowalająca, jednak czasami słychać jej wyraźny spadek, co zależy zapewne od możliwości łączy, jakimi dysponują rozmówcy.

Sama aplikacja jest darmowa, tak jak i rozmowy wewnątrz sieci. Możliwe jest także dzwonienie na nr. stacjonarne i komórkowe. Opłaty są na konkurencyjnym poziomie względem innych komunikatorów. .

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Viber bije rekordy popularności. To powód do dumy dla Aleksandra Łukaszenki

56
OPROGRAMOWANIE 16.02.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

W niewielu kategoriach aplikacji na Androida mamy do czynienia z takim pluralizmem, jak wśród komunikatorów. Messenger, WhatsApp, Signal czy Telegram – wszystkie te programy prężnie się rozwijają i mają miliony użytkowników, którzy często rezygnują z jakichkolwiek innych sposobów komunikacji w Sieci. W Polsce w tej kwestii bardzo częstym wyborem jest Viber. Zyskał on w ostatnim czasie sporo nowych funkcji, zaś Jego popularność jest na tyle duża, że zwróciła uwagę Aleksandra Łukaszenki. Viber wyewoluował do formy prawdziwego komunikacyjnego kombajnu: możliwe jest nie tylko prowadzenie rozmów…

Viber dostosowuje się do konkurencji, stawia na filmiki i naklejki

20
OPROGRAMOWANIE 20.12.2016 | Mateusz Budzeń (Scorpions.B)

Walka na rynku mobilnych komunikatorów ostatnio się zaostrzyła. Każdy większy gracz coraz szybciej wprowadza nowe funkcje, niestety najczęściej tylko kopiując konkurencję. Dziś to Viber został zaktualizowany. Nowa wersja przynosi między innymi możliwość wysłania wiadomości wideo i przeprojektowane emotikony. Masowo używany Facebook Messenger już od dłuższego czasu oferuje wiadomości wideo, skoro jest on jednym z przeciwników, to wypadałoby oferować podobną funkcjonalność – tak łatwiej będzie odciągnąć klientów. W związku z tym w Viberze wprowadzono wiadomości wideo: trwające do 30 sekund…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.