Wirtualny portfel Google Wallet startuje w USA

Wirtualny portfel Google Wallet startuje w USA

Wojciech Cybulski
20.09.2011 01:41, aktualizacja: 20.09.2011 09:12

Google rozpoczął świadczenie usługi Google Wallet umożliwiającej przekształcenie telefonu z Androidem w wirtualny portfel pozwalający na zbliżeniowe opłacanie zakupów i rachunków.

Google Wallet bazuje na technologii Near Field Communication (NFC), która była jedną z nowości wprowadzonego pod koniec zeszłego roku telefonu Nexus S z Androidem 2.3. Sama usługa wirtualnego portfela została przez Google zaprezentowana 4 miesiące temu. Dziś Google Wallet ma swój oficjalny start w USA. Jak to działa? Jeżeli posiadamy kartę Citi MasterCard, możemy w prosty sposób stworzyć jej wirtualną wersję i dodać ją do aplikacji Google Wallet zainstalowanej na naszym smartfonie z Androidem. Jeżeli takowej karty nie posiadamy, możliwe jest stworzenie karty Google i powiązanie jej z posiadanym "plastikiem". Ideą Google Wallet jest zebranie wszystkich kart z naszego portfela i przetransferowanie ich do postaci wirtualnej. Dzięki temu mamy dostęp do naszych kart płatniczych bez potrzeby ich fizycznego noszenia. Samo płacenie sprowadza się do przyłożenia telefonu do czytnika, identycznie jak w przypadku kart PayPass.

Pod względem bezpieczeństwa Google Wallet nie różni się zbytnio od typowych kart płatniczych. Każda transakcja musi zostać potwierdzona PIN-em, przez co wykonanie przypadkowej płatności nie jest możliwe. Także ewentualne zgubienie telefonu niczym nie odbiega od zgubienia karty płatniczej - należy postępować według identycznych procedur i zgłosić ten fakt wystawcy karty. Dodatkowe informacje o bezpieczeństwie i pozostałych cechach Google Wallet zostały zebrane w udostępnionym przez Google FAQ. Chętni mogą także obejrzeć krótki film demonstracyjny.

Poza MasterCard i Citi rozwojem Google Wallet zainteresowana jest też Visa, Discover i American Express. Należy oczekiwać że z czasem nowa usługa zostanie udostępniona także poza granicami USA.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)