r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Write! 1.10.1

Strona główna Windows Biuro Edytory tekstów
Pobierz program wersja stabilna (32-bit) zabezpiecz pobieranie

Write! to wygodny w użyciu edytor tekstu z nowoczesnym i dopracowanym interfejsem graficznym oraz obsługą języka Markdown.

Galeria programu

Twórcy aplikacji postawili na minimalizm, wychodząc z założenia, że edytor tekstu powinien być przede wszystkim szybki i lekki, oferując przy tym tylko najpotrzebniejsze funkcje do sprawnego redagowania i formatowania tekstu. Program Write! wyposażony został w mechanizm kart, umożliwiający pracę z wieloma tekstami jednocześnie, opcje sprawdzania pisowni, statystyk oraz graficznej reprezentacji zawartości pliku, która pozwala łatwo przemieszczać się po rozbudowanych tekstach.

W aplikacji znajdziemy funkcje do definiowania kroju czcionki, tworzenia hiperłączy, nagłówków, list, a także modyfikowania koloru czcionki. Nie zabrakło również wbudowanej wyszukiwarki.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
pstrykoff   2 #7 24.10.2016 09:44

Może redakcja doradziłaby jak pobrać ten program, ponieważ przekierowuje na stronę, gdzie jest możliwość pobrania, ale tylko wersji płatnej.
Chodzi o wersję 32 bit, jak i 64 bit (bo w tej też istnieje).

Domker   6 #6 09.07.2016 21:02

Prawie minimalny jak Nano :P: http://i.imgur.com/uZReCNI.png

  #5 09.07.2016 17:00

Co można, dwa razy na tydzień, zmieniać w programie, który - z założenia - ma 3 opcje na krzyż? Poza poprawianiem błędów,
oczywiście. Ale ile można narobić błędów w tak 'minimalistycznym' programie..?

kophew   4 #4 11.02.2016 12:54

Mało funkcji, a duży rozmiar pliku porównując np do LO

SolelyRose*   5 #3 18.01.2015 15:51

Pobrała mi się wersja Beta 7.0 i patrząc po opisie programu na DP. Wyzbyto się wszelkich wad.
1. Można wprowadzać polskie znaki.
2. Program podkreśla słowa błędnie wpisane i po najechaniu na "abc" sugeruje słowo poprawne.


Jedynie co, to program domyślnie zapisuje pliki w formacie .wtt i nie ma PL wersji językowej.

ddobrow   2 #2 31.10.2014 12:29

"Aplikacja pomimo wielu swoich niewątpliwych zalet nie jest wolna od wad." Poza brakiem polskiej wersji językowej (czy w obecnych czasach "zanglizowania" to wada?) szczególnie polskim użytkownikom problem sprawić może brak możliwości wprowadzania polskich znaków - cóż w programach Microsoft-u przyzwyczajeni jesteśmy że polskie znaki wprowadzamy klikając na klawiaturze prawy alt + klawisz z np n, o by otrzymać odpowiednio ń czy ó a jeżeli to nie działa to program nie ma możliwości wprowadzania polskich znaków - spotkałem się już z takimi opiniami - a wystarczy użyć stary sprawdzony sposób na wprowadzanie polskich znaków klawisz shift+~ (tylda)+klawisz z literą by otrzymać polskie znaki - w tym programie to działa bez problemu oraz problematyczne działania mechanizmu sprawdzania pisowni - z tym sie zgodzę aczkolwiek problem polega na tym, że program podkreśla błąd a nie sugeruje poprawy.

Poza tym minimalność oraz możliwość edycji w języku Markdown to własnie główne zalety tego edytora - aczkolwiek wszystkie podstawowe funkcje edytowania tekstu są przyzwoicie udostępnione.

sacc   10 #1 30.10.2014 18:58

Skoro autorzy projektu postawili na minimalizm interfejsu to ja również postawię na minimalizm czyli wykażę tym projektem minimalne zainteresowanie.
By nie powiedzieć, iż zerowe.

Autor edytował komentarz.
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.