Yanosik to teraz dobra nawigacja – z wygodniejszą mapą i informacjami o korkach

Yanosik to teraz dobra nawigacja – z wygodniejszą mapą i informacjami o korkach

Yanosik to teraz dobra nawigacja – z wygodniejszą mapą i informacjami o korkach
20.01.2017 14:15, aktualizacja: 20.01.2017 15:42

Yanosik, który ocalił tysiące kierowców przed przeróżnymizagrożeniami na drogach, przestaje być już tylko narzędziemantyradarowym. Kolejna aktualizacja czyni z programu całkiem niezłąnawigację, w dodatku informującą na żywo o korkach na trasie.

Działający już na terenie Polski, Czech i Słowacji antyradarYanosik ma już ponad 1,5 mln użytkowników miesięcznie – takduża ich liczba pozwala na gromadzenie i przetwarzanie danych o osytuacji na drogach z dokładnością niedostępną dla innychaplikacji. Działa efekt sieciowy – im więcej osób zabezpieczasię za pomocą Yanosika, tym bezpieczniejsi są wszyscy (i tym mniejmandatów są w stanie wystawić drogówka, straż miejska, czy ITD).

Teraz wszyscy użytkownicy smartfonów z Androidem 6.0 i nowszymbędą mogli z tych danych skorzystać wygodniej. Nowa nawigacjaYanosika została zaprojektowana z myślą o zwiększeniu ergonomiipoprzez sterowanie prostymi gestami oraz nieodwracanie uwagi kierowcyod drogi. Z wewnętrznych badań producenta wynika, że kierowcyspoglądają na nową mapę teraz dwukrotnie rzadziej.

Obraz

Przede wszystkim zobaczymy w nowej nawigacji czytelną prezentacjętrasy, z możliwością przeglądania trasy 2D/3D, dostosowaniempowiększenia do aktualnej prędkości i płynnymi przejściamimiędzy lokalizacjami. Na mapie pojawiły się aktualne informacje okorkach – wskazany zostaje zakorkowany odcinek drogi, wraz zszacowanym czasem opóźnienia. Co więcej, nawigacja automatycznieproponuje wówczas objazd.

Yanosik chce do siebie przyciągnąć też użytkownikówelektrycznych aut – dla nich wprowadzono na mapę punkty POI zestacjami ładowania akumulatorów. Mobilna aplikacja będzie terazzmieniała się szybciej, w planach są dalsze usprawnienianawigacji.

Mobilną aplikację Yanosika znajdziecie w naszej bazieoprogramowania, w wersji na Androidaoraz iOS-a(jeszcze pozbawionej nowości wprowadzonych na Androida). Dostępnajest też wciąż wersja na WindowsPhone, ale jej rozwój pozostaje w tyle za wersją na popularniejsze systemy mobilne.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (109)