Zakaz blokowania reklam w Chinach. AdBlock Plus: jeżeli będzie trzeba, wycofamy się

Zakaz blokowania reklam w Chinach. AdBlock Plus: jeżeli będzie trzeba, wycofamy się

Zakaz blokowania reklam w Chinach. AdBlock Plus: jeżeli będzie trzeba, wycofamy się
21.07.2016 17:54, aktualizacja: 21.07.2016 19:28

Pojawiły się dziś informacje o nowych regulacjach władz Chińskiej Republiki Ludowej, które mają dotyczyć rynku reklam internetowych. Najbardziej kontrowersyjny zapis stanowić ma zakaz korzystania z blokowania reklam w przeglądarkach internetowych.

W zeszłym tygodniu w Chinach przyjęto Przejściowe Prawa Reklamy Internetowej, zaś szczególnym zainteresowaniem ze strony mediów spotkał się jego 16. artykuł, który według licznych interpretacji zakazuje stosowania narzędzi uniemożliwiających wyświetlanie reklam w Sieci. Zdania na ten temat są jednak podzielone, niemniej warto pochylić się w tym przypadku nad opinią strony być może najbardziej zainteresowanej – komunikat w tej sprawie wydał już AdBlock Plus.

Twórcy jednego z najpopularniejszych blokerów, wobec których często wysuwane są także zarzuty dotyczące na przykład odpłatnego umieszczania dostawców na listach wyjątków, potwierdzają, że w Chinach zakazane ma być używanie blokerów. Ubolewają oni przede wszystkim nad rynkiem urządzeń mobilnych – w Państwie Środka z oprogramowania AdBlock Plus korzystać ma prawie 160 mln osób.

Obraz

Oczywiście potencjalne starty, choć nie pojawiły się dotąd pewne informacje na temat metod egzekwowania nowych regulacji, musiały poskutkować lamentem o opresyjnym działaniu chińskich władz i odbieraniem obywatelom swobody wyboru. W komunikacie odnotowano jednak, że oprócz zakazu stosowania blokad, nowe regulacje mają także pozytywne rezultaty – ograniczają reklamy internetowe między innymi środków leczniczych o wątpliwej jakości.

Sytuacja jest w tej chwili dość niepewna, co podkreślają twórcy AdBlocka Plus, i wyjaśni się zapewne w ciągu najbliższych tygodni. Stwierdzają oni jednocześnie, że jeśli zaistnieje taka konieczność, to ABP wycofa sie z chińskiego rynku, by chronić użytkowników przed, jak to zostało określone w komunikacie, jakimkolwiek gniewem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)