Zarządzanie energią w Windows 8 i Office 15 w akcji

Zarządzanie energią w Windows 8 i Office 15 w akcji

10.02.2012 13:54, aktualizacja: 10.02.2012 18:16

Windows 8 dla architektury ARM jest systemem zupełnie nowym, który będzie musiał spełniać wymagania nie stawiane dotąd przed systemem z okienkami. I nie chodzi tylko o interfejs przygotowany dla tabletów, trzeba również opracować między innymi nową strategię oszczędzania energii.

O zarządzaniu energią w nadchodzącej wersji systemu Windows na procesory ARM można sporo dowiedzieć się z bloga MSDN. Najnowszy system Microsoftu będzie pod tym względem przypominał znane nam systemy mobilne — aplikacje w tle będą wykorzystywały minimum zasobów, aby te znajdujące się na pierwszym planie mogły w pełni czerpać ze sprzętu. Aplikacje na Windowsie 8 będą mogły mieć 3 stany: aktywna, zawieszona w tle i wykonująca określone zadanie w tle. Dla aplikacji Metro wykonujących określone zdania w tle została określona lista możliwych czynności i sytuacji, w których mogą je wykonywać. Co więcej, podobnie jak Mac OS X 10.7 (Lion), Windows 8 będzie miał możliwość zakończenia pracy aplikacji z tła aby zwolnić pamięć.

Osobną kwestią jest Office 15, który ma wprowadzić zupełnie nowy sposób pracy z pakietem biurowym w stylu Metro. Na powyższym filmie Scott Seiber, menedżer programowy w Microsofcie, demonstruje sposób pracy na Windowsie 8 przeznaczonym dla urządzeń dotykowych. Przewijają się tam różne aplikacje zaprojektowane przez Microsoft, w tym testowe wersje programów wchodzących w skład pakietu Office 15: Word, Excel, PowerPoint i OneNote. Microsoft wprowadza płaskie przyciski i minimalizuje przestrzeń zajętą przez interfejsy programów, aby pomóc skupić się na treści dokumentów. Wstążka została ukryta, przez co programy wydają się wyraźnie bardziej eleganckie i praktyczniejsze od Office 2010. To by się zgadzało z założeniem, że wstążka zostaje, ale domyślnie będzie zminimalizowana. Aplikacje mają być w pełni kompatybilne ze swoimi odpowiednikami na architekturze x86-64.

Na filmie zaprezentowano również kilka innych drobiazgów, o których generalnie mało się mówi. Ciekawostką jest fakt, że sterowniki do sprzętu znajdą się obok zwyczajnych aplikacji w Windows Store. Microsoft planuje ponadto wydać jedną tylko kompilacje systemu, która obsłuży sprzęt wszystkich producentów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)