Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Koło fortuny, konkursy, facebook i inne dziwolągi promocyjne.

Koło fortuny, konkursy, facebook i inne dziwolągi promocyjne.

„Nie mam konta na facebooku i już zawsze będę przegranym”
pozdrawiam
SAMOBÓJCA niezrzeszony.

Tak wkrótce będą wyglądały wszystkie listy, ludzi chcących targnąć się na swoje życie w rozpaczy po przegranym konkursie (zasadność tego kroku pozostawiam bez komentarza – ale pewnie znajdą się osoby, które „lubię to”). Kiedyś, by wziąć udział w konkursie starczył mail, chęć współzawodnictwa itd. Teraz koniecznie trzeba zostać fanem (pozdrawiam fanów np. operacji dwunastnicy). Przedostatnim konkursem w jakim brałem udział był „żółty kropek” na dobrych programach – no i to był sprawiedliwy konkurs, może czasowo lekko „zjechany”, ale nie było źle. Później pojawiły się "motyle" - tutaj promocja IE przypominała, naklejki na laptopach z napisami jaki to „sprzęcior” super i świetny – jakby producenci nie załapali, że tam już ich nie potrzeba, bo „sprzęcior” ktoś już kupił.

Obecnie biorę udział w konkursie Lenoro DO Tour właściwie w trzech etapach i miał to być konkurs dla osób bez FB albo z – przynajmniej odniosłem takie wrażenie na początku, tak mniej więcej do końca drugiej rundy. Sam konkurs jak konkurs – jest zadanie, robimy „je” i ludzie głosują. Liberalność dopuszczania prac jest jednak niesamowita, no bo jak inaczej nazwać sytuację, gdy osoba w dziale „autoportret” zgłasza nałożone zdjęcie na piramidę – przypomina to zdanie „kto by był autorem twojej autobiografii” (wg tego schematu - niewolnicy faraona) z programu „Matura to bzdura” (tutaj każde pierwsze lepsze zdjęcie z np. fotka.pl zrobione w lustrze przez 18latkę jest lepszym autoportretem).

Drugim dnem zabawy jest sposób głosowania – są dwa sposoby pierwszym jest skorzystanie z konta FB drugim, założenie konta na Lenovo i oddanie głosu. Niby wszystko pasuje tylko, jest jedno ale, przy tego
typu założeniach platforma FB, faworyzuje niesamowicie prace osób posiadających konto FB. Wystarczy trochę znajomych na FB, wystawiamy link i głosowanie poszło – wygrywa na pewno osoba mająca więcej znajomych niż osoba bez FB, posiadająca znajomych na GG i np. IRCu.
Z tego wszystkiego na pewno może być zadowolona firma LENOVO, bo chyba tylko o zadowolenie tutaj chodzi, a nie o sprawiedliwość i starania, bo głosowanie powinno odbywać się „kolejkowo” – na pracę powinny głosować osoby, które zapisały się do konkursu przed dodaniem pracy, na którą chcą głosować….

Pozostaje, też jeszcze dlaczego nie założyć F – czasem praca nie pozwala, a czasem człowiek jest przeciwny temu czym jest fb.

A dlaczego o tym wszystkim piszę? Proste chcę wygrać i nie przez wklejenie linka na tablicy (często bez opisu i wkładu własnego itd.) z tekstem „głosujcie lemingi”. Poniżej są linki do moich prac z opisem zdania - jeśli nie trafiłem i się nie podoba, proszę zagłosować na konkurentów lub nie głosować w ogóle

Efektywność - Jesteś szybki?Jak szybko i ile razy w ciągu 10 sekund jesteś w stanie przeczytać ogólnie znane i uznane za trudne zdanie? Wybór zdania zależy od Ciebie.facetowi trudno.... / Konkureci (trzy podgrupy zadań cząstkowych)

Sztuka i projektowanie - ElektroSztukaStwórz dzieło sztuki używając starych elektronicznych przedmiotówLENOVO / Konkureci (trzy podgrupy zadań cząstkowych)

Społeczeństwo - Zestaw pierwszej pomocyPrzygotuj zestaw pierwszej pomocy na wszelki wypadek - co i dlaczego jest tam niezbędne?Pomoc to nie rzeczy / Konkureci (trzy podgrupy zadań cząstkowych)

 

Komentarze

0 nowych
aa.bb   6 #1 07.10.2011 12:14

konkurs lenoro ?

hmmkot   8 #2 07.10.2011 14:00

aa.bb widzę czujność dopisuje ;-)) literówka drobna lenovo :)


Zbigniew2003 dziękuję za głos, co do fb, po prostu nie mam i chyba na przekór tylko ;-))

Banan   10 #3 07.10.2011 16:30

@hmmkot

Głos oddany =)

hmmkot   8 #4 08.10.2011 21:36

Dziękuję Banan (lub Bananie) :)

sla17   7 #5 09.10.2011 08:04

Również zagłosowałem, a co mi tam, dwie minutki nie dużo a zawsze jedna osoba więcej ;)

Też nie mam konta na facebooku i mieć nie będę, a ludzie niech sprzedają informacje o sobie całemu światu ;)

  #6 26.01.2012 17:15

Recenzja Sony Tablet S
czytam .. i ..jestem pełem podziwu na trafność Twoich opinii..doskonałe texty..pozdrawiam
stefek z Krakowa