Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Pulse: RSS na nowo

Niedawno odkryłem świetny czytnik RSS na Androida: Pulse News. Postanowiłem, że napiszę jego krótką recenzję.

Aplikacja Pulse News odznacza się dobrze przemyślanym interfejsem. Jednocześnie widzimy trzy nowe newsy z trzech różnych kanałów RSS, które zazwyczaj posiadają miniaturkę z obrazkiem. By zobaczyć kolejne z tego samego portalu, to miniaturki przewijamy w bok, a by przyjrzeć się innym kanałom RSS - przewijamy w dół. Wszystko działa płynnie i przy tym świetnie wygląda.

Aplikacja Pulse News: widok ogólny, edycja kart z kanałami RSS, podgląd newsa.

Naprawdę wygodnie się z tego korzysta. Tekst możemy sobie powiększać "szczypiąc" ekran bądź dwukrotnie go uderzając, automatycznie zostanie przystosowany tak by mieścił się cały na ekranie (by przewijać tylko w dół). Artykuły możemy przełączać przeciągając w prawo lub w lewo, albo klikając / przeciągając nazwę kanału RSS z lewego dolnego rogu - wtedy wyjeżdża podgląd z trzema miniaturkami, taki jak na pierwszym ekranie.

Możliwość ustawienia białego tekstu na czarnym tle ("tryb nocny"), odwrotnie, lub wykrywanie automatyczne - to też miła funkcja.

Kanały możemy dodawać z Google Readera, z poleconych czy też przeszukując wbudowaną bazę lub internet - bądź dodając "ręcznie" adres URL. Układamy je wg. własnego uznania (przeciągając), grupujemy w strony/karty.

Największym plusem Pulse jest to, że kanały synchronizuje automatycznie co jakiś czas (po przestawieniu opcji: tylko gdy jesteśmy połączeni po WiFi), i później w każdej chwili treść jest dla nas dostępna - nawet jeśli nie jesteśmy podłączeni z siecią WiFi/3G. Sprawdza się to świetnie w podróży autobusem w miejscach niecywilizowanych (odciętych od sieci ;)) albo w samolocie.

Kolejna rzecz z której zacząłem ostatnio korzystać to 'gwiazdkowanie' artykułów do późniejszego przeczytania na pulse.me. Tworzymy konto, logujemy się na telefonie, a później przy synchronizacji artykuły które zagwiazdkowaliśmy pojawiają się na ich stronie, skąd możemy dokończyć czytanie czy obejrzeć obrazki na większym ekranie. Działa to też w drugą stronę: możemy skorzystać ze skryptozakładki, dzięki której dodamy aktualnie przeglądaną stonę na pulse.me: potem (po przeprowadzeniu synchronizacji) na urządzeniu klikamy w dymek z napisem '.me', i możemy kontynuować czytanie.

Dzięki Pulse znów jestem ze wszystkim "na bieżąco" - i nie marnuję czasu spędzonego w autobusie.
Działa szybko, prezentuje treści w przystępnej formie, jest wygodny, no i za darmo. Tak jak lubię. 

Komentarze

0 nowych
dragonn   11 #1 11.11.2011 15:40

Działa całkiem ładnie na Ace, ale zużywa trochę dużo ramu ~35MB. Ale muszę przyznać że najwygodniejszy czytnik RSS na androida.

xomo_pl   21 #2 11.11.2011 18:36

mam zainstalowany na tablecie i muszę przyznać, ż program jest super, na 7" wszystko się ładnie prezentuje.

tores1977   9 #3 11.11.2011 19:40

Program istnieje też na iOS, oczywiście darmowy

arekman5   9 #4 11.11.2011 19:55

Przetestuję jak tylko do telefonu się dorwę! Ale szczerze to testowałem kilka czytników i wychodziło na to że tylko połowę danego newsa mogłem przeczytać a po resztę odsyłało do przeglądarki... To mnie zniechęciło na tyle że wolę już zapisać stronę w operce!

dragonn   11 #5 11.11.2011 20:06

@arekman5 to nie jest związane z czytnikiem a z formą RSS które udostępnia strona, wiesz, jeżeli byś cały artykuł przeczytał w RSS to strona to nie zarobiła by nic na reklamach, dlatego praktyka umieszczania tylko części nawet krótkiego artykułu w RSS jest praktycznie wszędzie stosowana. Ale akurat Pulse ma wbudowaną przeglądarkę, dzięki czemu nie musimy otwierać strony w innym programie, jest ona po prostu otwierana w Pulse.

IcyMat   5 #6 11.11.2011 20:45

Program wydawał mi się ciekawy, ale... zainstalowałem go i mam problem z aktualizacją kanałów RSS. Próbowałem na trzech kanałach i żaden z nich się nie aktualizuje. Czy ktoś ma podobny problem?

arekman5   9 #7 12.11.2011 13:24

Nie rozumiem was! Skoro żeby przeczytać cały artykuł i tak muszę wejść na stronę gdzie jest zamieszczony to po co mi ten czytnik? Żebym przeczytał dwa zdania będąc offline, rozbudził ciekawość i nic się nie dowiedział?

karololszak   6 #8 12.11.2011 21:29

@arekman5 dokładnie, tak jak dragonn mówi - to zależy w jaki sposób RSSy są nam serwowane. Pod tym względem anglojęzyczne serwisy tech wyglądają o wiele lepiej, praktycznie całe artykuły są do przeczytania w Pulse.

dragonn   11 #9 12.11.2011 21:40

@arekman5 po co mi czytnik? Nie muszę pamiętać co już przeczytałem, niekoniecznie muszę wchodzić w artykuł by zobaczyć czy warto to w ogóle czytać i najważniejsze 16 stronach które mam za subskrybowane w czytnik przejrzenie ich normalnie zajęło by mi 3 razy tak długo i do tego mam wszytko na jednej karcie przeglądarki, czy jednym programie, wyobrażasz sobie mieć otwarto jednocześnie 16 kart w przeglądarce? Jeszcze na pc by to uszło, ale na telefonie z 280MB RAM-u w życiu, a od razu mówię że otwieranie każdej strony po kolej (trwało by to wieki), a tak mam wszytko w jednym miejscu. Nie wyobrażasz sobie ile my czytnik rss oszczędza czasu.