r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

[1.IV] HTC oficjalnym producentem Nexusa 6. Android i Windows Phone w jednym urządzeniu

Strona główna Aktualności

O autorze

Polski rodzynek wśród moderatorów XDA, zatwardziały użytkownik Androida i Linuxa. Fan post rocka i Manchesteru United.

Aktualizacja

Jeśli ktoś dał się oszukać, to zapewne przez różowe kucyki, jakimi raczyliśmy Was na Prima Aprilis. Oczywiście sympatii między Google a Microsoftem jest jak na lekarstwo (choć może się to pod nowym prezesem Microsoftu z czasem zmieni). Na pewno jednak nie ma co liczyć na żółto-zielone, cthulhoidalne interfejsy Androida i rezygnację z kafelków w Windows Phone.

Nie umilkły jeszcze echa premiery Nexusa 5, a Google już postanowiło ujawnić szczegóły swojego najnowszego urządzenia. Pogłoski o obsłudze dwóch systemów operacyjnych, które pojawiały się przed premierą KitKata, okazały się prawdziwe i Lemon Pie wejdzie do sprzedaży wraz z systemem Windows Phone. Jeden z dyrektorów firmy Sundar Pichai potwierdził, że równoległy rozwój dwóch systemów operacyjnych może przynieść wymierne korzyści finansowe, oraz wnieść rozwój telefonów na wyższy poziom.

r   e   k   l   a   m   a

Google od zawsze darzyło Microsoft sporą sympatią. Ich system jest bardzo dopracowany i przewyższa Androida w wielu aspektach, dlatego planujemy nawiązać długotrwałą współpracę z Microsoftem. Ponadto możemy skutecznie rywalizować z Apple na polu patentowym.

Pichai ujawnił również, kto zostanie producentem najnowszego Nexusa. Za produkcję odpowiadać będzie firma HTC, która miała już do czynienia z oprogramowaniem Microsoftu. Nie wiadomo zbyt wiele o specyfikacji technicznej urządzenia, jednak spekuluje się o tym, że Google może porzucić jednostki Qualcomma na rzecz Intela, który przynieść ma znaczący wzrost wydajności. Nexus 6 będzie wyposażony w Androida Lemon Pie, który przyniesie nowy, odświeżony interfejs użytkownika. Ponura biało-błękitna kolorystyka zastąpiona ma być żółto-zieloną, która pasować ma do koloru popularnego za Oceanem ciasta. Oprócz zmian estetycznych, Google wprowadzić ma szereg usprawnień, które pozwolą kontrolować urządzenie tylko i wyłącznie głosem oraz ruchem gałek ocznych i tak, podczas czytania książki, wbudowana kamerka będzie przerzucała strony śledząc ruch oka. Windows Phone również przejdzie lifting i… zrezygnuje z kafelków, które Microsoft uznaje za nieefektywne. Ma je zastąpić zupełnie nowy interfejs, znany jako Project Social, który dopasuje swój ekran na podstawie wpisów z mediów społecznościowych.

HTC Nexus 6 będzie miał swoją premierę już podczas nadchodzących targów I/O. Nieoficjalnie mówi się, że premiera urządzenia odbędzie się z udziałem CEO Microsoftu, Satyi Nadelli.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.