reklama

[1.IV] HTC oficjalnym producentem Nexusa 6. Android i Windows Phone w jednym urządzeniu

Strona główna Aktualności

O autorze

Polski rodzynek wśród moderatorów XDA, zatwardziały użytkownik Androida i Linuxa. Fan post rocka i Manchesteru United.

Aktualizacja

Jeśli ktoś dał się oszukać, to zapewne przez różowe kucyki, jakimi raczyliśmy Was na Prima Aprilis. Oczywiście sympatii między Google a Microsoftem jest jak na lekarstwo (choć może się to pod nowym prezesem Microsoftu z czasem zmieni). Na pewno jednak nie ma co liczyć na żółto-zielone, cthulhoidalne interfejsy Androida i rezygnację z kafelków w Windows Phone.Nie umilkły jeszcze echa premiery Nexusa 5, a Google już postanowiło ujawnić szczegóły swojego najnowszego urządzenia. Pogłoski o obsłudze dwóch systemów operacyjnych, które pojawiały się przed premierą KitKata, okazały się prawdziwe i Lemon Pie wejdzie do sprzedaży wraz z systemem Windows Phone. Jeden z dyrektorów firmy Sundar Pichai potwierdził, że równoległy rozwój dwóch systemów operacyjnych może przynieść wymierne korzyści finansowe, oraz wnieść rozwój telefonów na wyższy poziom.

Google od zawsze darzyło Microsoft sporą sympatią. Ich system jest bardzo dopracowany i przewyższa Androida w wielu aspektach, dlatego planujemy nawiązać długotrwałą współpracę z Microsoftem. Ponadto możemy skutecznie rywalizować z Apple na polu patentowym.

Pichai ujawnił również, kto zostanie producentem najnowszego Nexusa. Za produkcję odpowiadać będzie firma HTC, która miała już do czynienia z oprogramowaniem Microsoftu. Nie wiadomo zbyt wiele o specyfikacji technicznej urządzenia, jednak spekuluje się o tym, że Google może porzucić jednostki Qualcomma na rzecz Intela, który przynieść ma znaczący wzrost wydajności. Nexus 6 będzie wyposażony w Androida Lemon Pie, który przyniesie nowy, odświeżony interfejs użytkownika. Ponura biało-błękitna kolorystyka zastąpiona ma być żółto-zieloną, która pasować ma do koloru popularnego za Oceanem ciasta. Oprócz zmian estetycznych, Google wprowadzić ma szereg usprawnień, które pozwolą kontrolować urządzenie tylko i wyłącznie głosem oraz ruchem gałek ocznych i tak, podczas czytania książki, wbudowana kamerka będzie przerzucała strony śledząc ruch oka. Windows Phone również przejdzie lifting i… zrezygnuje z kafelków, które Microsoft uznaje za nieefektywne. Ma je zastąpić zupełnie nowy interfejs, znany jako Project Social, który dopasuje swój ekran na podstawie wpisów z mediów społecznościowych.

HTC Nexus 6 będzie miał swoją premierę już podczas nadchodzących targów I/O. Nieoficjalnie mówi się, że premiera urządzenia odbędzie się z udziałem CEO Microsoftu, Satyi Nadelli.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama