r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

10 lat wirtualnego globusa. Google Earth z nowymi funkcjami

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Minęło dziesięć lat od premiery jednej z najbardziej rozpoznawalnych usług Google. Google Earth już od dekady zapewnia internautom zdjęcia satelitarne najdalszych zakamarków świata. Z tej okazji usługa została wzbogacona o nowe funkcje.

Google Earth powstało w wyniku przejęcia przez Google Keyhole Inc. Firma ta, współfinansowana przez CIA, rozwijała EarthViewer 3D – aplikację pozwalającą na przeglądanie zdjęć satelitarnych z całego świata. Jak nietrudno się domyślić, EarthViewer 3D było narzędziem wykorzystywanym przede wszystkim przez amerykańskie służby wywiadowcze.

Tak było aż do roku 2005. Wówczas bowiem udostępniono Google Earth – usługę kartograficzną opartą głównie na efektach pracy Keyhole Inc, która w pewnym sensie zrewolucjonizowała niektóre aspekty ludzkiego życia. Darmowe oprogramowanie już od momentu premiery oprócz dostępu do zdjęć satelitarnych na wirtualnym globusie, pozwalało między innymi na przeglądanie trójwymiarowych modeli budynków.

r   e   k   l   a   m   a

Przez lata przekonano się także, że Google Earth znajduje swoje zastosowania nie tylko w hobbystycznym podróżowaniu palcem po mapie czy pracach służb wywiadowczych. Usługa okazała się przydatna także w w przypadku zarządzania podczas klęsk żywiołowych, odkrywania nowych raf koralowych czy rozminowywania.

Z okazji dziesiątych urodzin Earth Google przygotowało dla użytkowników nowe funkcje. Do programu dodano tryb Voyager, który ma ułatwić eksplorację zabytków kultury i zdobywanie o nich informacji. W praktyce jest to swoisty katalog, w którym wirtualni globtroterzy mogą wybrać miejsce swojej „podróży”. Nowością jest także Earth View – biblioteka najbardziej spektakularnych zdjęć satelitarnych. Google Earth w wersji na Windowsa, iOS-a i Androida można oczywiście pobrać z naszej bazy programów.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.