reklama

10% ruchu w sieci generują urządzenia mobilne

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Od kilku lat ruch na stronach internetowych generowany przez urządzenia mobilne rośnie w tempie geometrycznym. Na początku 2012 roku urządzenia mobilne generowały 8,5% ruchu, a od 7 kwietnia StatCounter notuje przekroczenie przez nie symbolicznej granicy 10% co kilka dni.

Należy tu przypomnieć, że StatCounter definiuje urządzenie mobilne jako kieszonkowe urządzenie elektroniczne, zazwyczaj mające ekran dotykowy lub miniaturową klawiaturę, więc statystyki nie obejmują tabletów. Oznacza to, że udział procentowy urządzeń przenośnych w ogolnym znaczeniu tego pojęcia jest jeszcze odrobinę wyższy dzięki iPadowi i jego konkurentom.

Fakt, że obecnie około 10% ruchu w sieci generują urządzenia mobilne nie powinien dziwić. Już w lutym StatCounter informował, że udział smartfonów w puli urządzeń łączących się z Internetem podwaja się z każdym rokiem od roku 2009.

Jak to zjawisko wygląda na świecie, przybliżył serwis Pingdom. Według zebranych tam danych w krajach rozwijających się telefony i smartfony są tak samo często wykorzystywane do łączenia się z Internetem, jak komputery. W Indiach na przykład urządzenia mobilne generują 48% ruchu, zaś rekordzistami są Zimbabwe i Nigeria — około 58%. W Europie małe urządzenia są odpowiedzialne za generowanie „zaledwie” 5,13% ruchu, w Stanach Zjednoczonych 8,61%.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić