reklama

10 tygodni od premiery i 110 milionów urządzeń z Windowsem 10

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Właśnie trwa konferencja Microsoftu, podczas której zobaczymy nowy tabletokomputer Surface, a także nowe Lumie. Jednak zanim to nastąpi, Microsoft nie omieszkał pochwalić się wynikami nowej wersji Windowsa.

System Windows 10 działa już na 110 milionach urządzeń. W liczbie tej zawarte zostało 8 milionów użytkowników biznesowych i spore grono testerów zrzeszonych w programie Windows Insider. Liczba komputerów pod kontrolą nowego systemu rośnie bardzo szybko: tydzień po premierze „dziesiątki” było ich 20 milionów, po trzech tygodniach już 50 milionów, pod koniec sierpnia 75 milionów, a dziś, po 10 tygodniach od premiery, jest to 110 milionów. Liczby układają się bardzo ładnie.

Statystyki sklepu również wyglądają nieźle. Windows Store został odwiedzony więcej niż 1,25 miliarda razy. Od kiedy gracze mogą przesyłać gry z Xboksa One na maszyny z Windowsem 10, grali w ten sposób w sumie przez 120 lat!

Microsoft ma ambicję wprowadzić Windowsa 10 na miliard urządzeń w ciągu najbliższych trzech lat i jest na dobrej drodze, by to osiągnąć.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama