10 tysięcy patentów Microsoftu

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Technologia związana z wielkopowierzchniowym ekranem dotykowym Microsoft Surface stała się właśnie dziesięciotysięcznym patentem, jaki zarejestrowany został przez firmę Microsoft w Stanach Zjednoczonych.

Microsoft jest jedną z czołowych firm w rankingu podmiotów zgłaszających wnioski patentowe, choć nie jest najlepszą - rekord należy do IBM, który tylko w ubiegłym roku otrzymał aż 4 tysiące patentów. Patenty w firmie Microsoft urosły już do rangi symbolu - pracownicy dostają nawet do 1500 dolarów premii za każdy wniosek patentowy, a po przyznaniu patentu każdy otrzymuje pamiątkowe wydanie pierwszej strony wniosku. Patenty w naszej branży są tak naprawdę walutą innowacji - podkreśla Bart Eppenauer, główny prawnik ds. patentów w firmie Microsoft.

Pomimo tego, że Microsoft patentuje coraz więcej technologii, coraz częściej sam jest oskarżany o naruszanie własności intelektualnej innych - wraz z rosnącą liczbą zgłoszeń patentowych rośnie również liczba pozwów. Eppenauer tłumaczy jednak, że w większości pozwy nie pochodzą od konkurencyjnych firm produkujących oprogramowanie, ale od firm, których główną działalnością jest pozyskiwanie i bronienie rozmaitych patentów.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję