11 bit studios ujawnia projekt This War of Mine

Strona główna Aktualności

O autorze

Polski zespół 11 bit studios lubi w swoich dziełach podchodzić do tematu rozgrywki od niekoniecznie najbardziej oczywistej strony. W produkcjach z serii Anomaly deweloperzy odwrócili popularny gatunek tower defense i zamiast się bronić przed najazdem, to my atakowaliśmy wroga. Kolejny projekt rodaków również będzie niecodzienny. W This War of Mine pokierujemy losami grupki ludzi, która musi przetrwać w oblężonym mieście.

Tło dla mrocznej opowieści to kolejna wojna, historia opowiadana jest jednak nie za pośrednictwem dzierżącego ciężki karabin żołnierza, lecz ludności cywilnej. Akcja toczyć się będzie głównie nocą, kiedy wojsk na ulicach mniej i można wyjść z kryjówki, aby poszukać przedmiotów niezbędnych do przeżycia kolejnego dnia. Najcenniejsze zdobycze to oczywiście żywność, lekarstwa oraz broń, ale przy okazji zgromadzimy także inne przedmioty, na wewnętrzny handel czy takie umożliwiające lepsze zabezpieczenie schronienia. Gdy słońce na niebie i uzbrojeni wychodzą na patrole, zaś snajperzy na dachy, lepiej zaszyć się jak najgłębiej, skupiając się na planowaniu, doglądaniu członków grupy czy przygotowywaniu przydatnego wyposażenia.

Producenci zdradzają, że inspiracją do stworzenia niezwykle przejmującego dzieła była prawdziwa historia mężczyzny, który znalazł się w podobnych, bardzo nieciekawych okolicznościach. Chcą stworzyć grę mówiącą o rzeczach ważnych, opartą po części na aktualnych wydarzeniach, zmuszającą do przemyśleń i może nawet zahaczającą trochę o sztukę. Będziemy tutaj walczyli także z własnym sumieniem. Nie wszystkich zdołamy uratować, a czasem jedynym sposobem na ocalenie grupy będzie poświęcenie kogoś z towarzyszy... Byle tylko przetrwać.

© dobreprogramy
s