Rozsypana sól, spalenizna i czarny kot

12 lipca Banan jak zwykle rano wstał z łóżka i przeciągając się, spoglądał na białe obłoki pływające po niebieskim niebie. Następnie, zjadłszy śniadanie, odpalił swojego czarnego rumaka by pogalopować nim w bezkresy sieci. Niestety, jego wierny kompan nie zachowywał się tak jak zwykle, ba wyglądał jakoś niewyraźnie jakby coś go bolało.

Allegro, dwie Nokie N9 i latające pieniądze

Jak w moim tytule pojawia się słowo Allegro to wiedz, że czeka cię podróż w sam środek emocjonującej pełnej przygód i niespodziewanych zdarzeń historii. Gdy w grę wchodzą aż dwie Nokie N9 i latające pieniądze to pamiętaj, że bawimy się na bogato. Serdecznie, zapraszam =)

Pewnego pochmurnego popołudnia wertowałem stronice serwisu aukcyjnego Allegro nonszalancko sącząc soczek zieloną rurką w kształcie pioruna, która była umieszczona w sporym góralskim kubku w kolorze białym wraz z pięknymi kwiecistymi zdobieniami. Wkrótce natrafiłem na aukcję - cudo.

500 zł dla twórców wirusa, raz proszę

Ostatnio spotkałem się z ransomware - jest to grupa wirusów, która blokuje dostęp do zainfekowanego komputera wyświetlając jedynie komunikat o żądaniu okupu za nasz sprzęt.

Weelsof (tak zwie się ten konkretny wirus) zagnieździł się w komputerze mojego kuzyna z systemem Windows XP na pokładzie. Działanie wirusa jest bardzo proste. Otóż Weelsof po zainfekowaniu wprowadza kilka zmian w rejestrze, a następnie wyłącza proces Explorera i wyświetla swoje żądania.

Jeśli pierwszy raz widzimy tego wirusa można się naprawdę przestraszyć.

Blogi na dobrychprogramach - Czerwiec (12)

Nareszcie wakacje! W czerwcu z racji końca roku szkolnego miałem sporo nauki więc opublikowałem tylko podsumowanie maja. W tym miesiącu mam znacznie więcej czasu więc spróbuję cóś więcej napisać. Dwunaste podsumowanie czas zacząć.

Ogółem

Na szczęście nie muszę nikogo martwić wpisów, jak i blogerów ciągle przybywa i tendencja wzrostowa nadal się utrzymuje. Ale co ciekawe mimo większej liczby wpisów w ubiegłym miesiącu niż w analogicznym okresie rok temu, to wpisów na stronie głównej było nieco mniej.