Banan znęca się nad notebookiem HP Pavilion dv6-7070ew

Tym razem dostałem do testów notebooka HP Pavilion dv6-7070ew z ekranem o przekątnej 15,6 cala. Laptop działa pod kontrolą Windowsa 7, a do 31 stycznia można kupić uaktualnienie do Windowsa 8 za 69 zł. Czas sprawdzić co ten notebook potrafi, zapraszam =)

Wygląd i wykonanie

Obudowa Paviliona dv6 została wykonana w większości z metalu lakierowanego na kolor czarny, palce nie pozostawiają na niej śladów.

Banan znęca się nad kartą graficzną SAPPHIRE HD 7770 Flex Edition

- Pam, param, pam, pam- Krzysiek! Miałeś pisać test karty graficznej, a nie słuchać muzyki. Już do roboty!- Dobra, dobra...

Czasem brakuje mi takiego głosu, który motywowałby mnie do tworzenia wpisów, bo czasem liczba urządzeń testowanych przeze mnie jest przytłaczająca. Ale później ten banan na twarzy Banana, gdy tekst pokazuje efekt długiego znęcania się nad jakimś urządzeniem.

Ale do rzeczy, miałem pisać test karty graficznej SAPPHIRE HD 7770 Flex Edition, a nie narzekać jakie to pisanie czasem bywa trudne.

- Czasem mam ochotę rzucić czymś jak niegdyś

Banan znęca się nad myszkami Zalman M100, M200 i M300

W dziurce w ścianie jednego z polskich domów żyły sobie trzy myszki Tata (M300), Mama (M200) i ich dziecko (M100). Razem wiedli szczęśliwe życie, a jeden z domowników cały czas dbał by nie były głodne.

W rodzinie myszek najważniejszy był Tata - on trzymał władzę. Zawsze szybko potrafił się dostosować do sytuacji (DPI między 625, a 2500), a wyraz mordki wskazywał w jakim jest nastroju (cztero poziomowy wskaźnik LED informujący ustawionym DPI). Miał śliskie futerko, przez co często chodził ubrudzony.

"Redakcja od kuchni" - wywiad z Cebulą

Kamil Cybulski na portalu znany jako Cebula jest jednym z założycieli dobrychprogramów. To on tym razem zostanie przeze mnie "przepytany", zapraszam =P

1. Jesteś jednym z założycieli portalu, jak z Twojej perspektywy wyglądały początki?

Prowadziliśmy firmę, która tworzyła zwykłe strony WWW. Mieliśmy jednak ochotę zrobić coś ciekawszego, coś związanego z naszymi zainteresowaniami.

Banan znęca się nad smartfonem Samsung Omnia M

Gdy odesłałem już testową S III, miałem do wyboru dwa smartfony. Jeden z nich działał na Androidzie, natomiast drugi na Windows Phone. Nigdy nie miałem z mobilnymi okienkami styczności, więc kierując się wieloma pozytywnymi i negatywnymi głosami na temat tego systemu - wybrałem Omnię M.

Wygląd

Samsung Omnia M jest koloru szarego, ma 121,60 mm wysokości, 64,10 mm szerokości i 10,50 mm grubości.

Banan znęca się nad dyskiem Transcend StoreJet 35T3 2TB

Od jakiegoś miesiąca intensywnie znęcam się nad wszelakim sprzętem elektronicznym: od smartfonów, przez monitory, po karty graficzne. Do ich testów potrzebowałem różnych programów, których niestety nie ma na Linuxie (Netrunner). Często więc przełączałem się na drugi dysk w celu sprawdzenia jakiegoś sprzętu programem, który dostępny jest pod Windowsem. Mam dwa dyski: Linuxa miałem na 500 GB, zaś Windowsa Vistę na 80 GB i taka wersja mi wystarczała, ponieważ często go nie używałem.

Blogi na dobrychprogramach - Październik (16)

Rozpoczął się listopad, zimny wiatr hula pomiędzy drzewami, a więc czas najwyższy na podsumowanie miesiąca października na blogu dobrychprogramów.

Ogółem

Porównując październik 2012 z analogicznym okresem w latach ubiegłych, mamy jak zwykle tendencję rosnącą. Natomiast zerkając na liczby z miesiąca września mamy lekki spadek liczby wpisów - o 11, a blogerów aż o 20.