"Redakcja od kuchni" - wywiad z mWilQ

Możecie z nim porozmawiać, korzystając z nowej usługi portalu - netfix. Siedzi po drugiej stronie słuchawki i tylko czeka, by Wam pomóc. Poza tym jest autorem wielu recenzji w dobroprogramowym labie oraz newsów o tematyce sprzętowej. Mowa oczywiście o mWilQ czyli Marcinie Wilku.

1. Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z portalem?

Zupełnie przypadkowo.

Atak DDoS na Allegro

We wczorajszy niedzielny wieczór użytkownicy popularnego w Polsce serwisu aukcyjnego Allegro byli witani komunikatem:

Strona internetowa jest niedostępna

Kilka osób pytało mnie na GG czy mi również nie wczytuje się pełna wersja Allegro. Ze zdziwieniem odpowiadałem, że tak. Jak się później okazało, wieczorem od ok. 21.30 Allegro zaczęło przyjmować znaczny ruch z zagranicy, którego celem było zablokowanie działania serwisu - jak zresztą wszystkie ataki DDoS.

Blogi na dobrychprogramach - Styczeń (19)

Dopiero co świętowaliśmy Nowy Rok, a już jego pierwszy miesiąc minął. W takim razie czas na podsumowanie miesiąca stycznia.

Ogółem

Wczoraj upłynął czas przeznaczony na konkurs o Windows Server 2012. W przedłużonym czasie (cały styczeń) do konkursu zostało zakwalifikowane 24 wpisy. Natomiast przez pełny okres trwania konkursu blogerzy opublikowali okrągłe 90 wpisów, które zaliczały się do tematyki Windows Server 2012.

W sumie w styczniu napisanych zostało 192 wpisy. Spoglądając na analogiczny okres w latach ubiegłych jest to nadal spora tendencja wzrostowa.