Serwery GG układają się do snu

Od kilku dni miewam problemy z logowaniem się do GG. Nie jest to ciągłe zachowanie lecz po pewnym czasie stało się denerwujące. Dlatego postanowiłem przyjrzeć się sprawie bliżej.

Wczoraj włączam komputer i tlen zalogował mi się do wszystkich protokołów prócz GG. Pomyślałem "Poczekam chwilkę". Uruchamiam przeglądarkowe GG żeby włączyć radio wyskoczył mi błąd. Zerkam na komórkę. Tu również nie działa. Jakoś udało mi się Open FM uruchomić ale komunikator nie włączał się znacznie dłużej niż zwykle.

Można zdziałać tak wiele za tak niewiele

Wiele osób narzeka na różne darmowe aplikacje, że są nie w pełni przetłumaczone, że mają jakieś tam braki. Ale biadolić może każdy. Okazuje się, że pomóc też.

Wiele z takich aplikacji jest rozwijana jako otwarte oprogramowanie. Najczęściej tworzy je grupka zapaleńców, którzy hobbistycznie poświęcają swój wolny czas na rozwijanie takiego programu. Teraz ktoś powie, że nie jest programistą więc nie może nic pomóc. Otóż niekoniecznie. Posłużę się przykładem programu do obróbki grafiki rastrowej Pinta.

Już nie rzucę pendrivem w ścianę =|

Czytaliście już mój wpis "Co prócz oczywistego? Pendrivem w ścianę "? Jeśli nie proszę przeczytać, bo jest on powiązany z tym wpisem.

Od moich testów pendirva OCZ ATV 16GB minął miesiąc normalnego użytkowania. Jest 4 Marca, właśnie pobrałem Windows 8 Consumer Preview. Sięgam po mojego OCZ-a, wkładam do portu USB i... no właśnie nic się nie dzieje. Pomyślałem sobie "No świetnie, znowu to samo!".

Blogerzy! Zero kosztów, lepszy efekt

Od rozpoczęcia CeBITu obserwuję na blogach dziwny trend, który mi się bardzo nie podoba. Nie wiem czy to z lenistwa, czy po prostu bardziej skupiacie się na treści ale w sporej większości ostatnich wpisów nie było ani jednego obrazka. Jak widzę taki wpis po prostu go wyłączam. Jednak po chwili przełamuję się i czytam go lecz nie z taką chęcią jak te wpisy, w których jest choć jeden element graficzny. Przykładam do tego bardzo dużo uwagi i nawet rozważam czy nie wprowadzić do każdego swojego wpisu krótkiego epizodu w postaci filmiku.

Blogi na dobrychprogramach - Luty (8)

Mamy pierwszy dzień marca, a więc czas na 8 podsumowanie miesiąca w formie liczbowej.

W lutym zaczęła się pogoń o gwarantowaną wejściówkę na HotZlot, a więc wydawać by się mogło, że na blogu było znacznie więcej wpisów, niż w ubiegłym roku. Lecz nie jest to prawdą.

Niestety w lutym było o 7 wpisów mniej niż w analogicznym okresie rok temu. Mimo, iż w tym roku był jeden dzień gratis. Czyżby jednak wam nie zależało na HotZlocie? Mi by zależało, ale jeszcze nie spełniam wymagań wiekowych.

Przejdźmy dalej.