Banan znęca się nad monitorem Philips 221P3LPYES

W poziomie, a może w pionie? Tym razem znęcam się nad 21,5-calowym monitorem Philips 221P3LPYES, zapraszam =)

Przód monitora został wykonany ze srebrnego matowego plastiku, zaś jego tył, jak i podstawa, z czarnego plastiku ze srebrną wstawką. Pod ekranem znalazło się srebrne logo Philipsa, poniżej którego znalazł się czarny panel dotykowy, pozwalający na dostosowanie ustawień monitora do własnych preferencji. Po obu stronach panelu znalazły się czujniki (o których potem) i głośniki. Podstawa jest ciężka i solidnie wykonana.

Banan znęca się nad kartą graficzną SAPPHIRE HD 7750 Ultimate

Cisza i spokój, tym razem w moje łapska wpadła karta graficzna SAPPHIRE HD 7750 Ultimate.

Karta została wyposażona w procesor graficzny o taktowaniu 800 MHz, 1 GB pamięci RAM typu GDDR5 pracującej na 128-bitowej szynie o taktowaniu 4500 MHz. Jej rdzeń, Cape Verde wykonany w 28 nm procesie technologicznym. W karcie możemy znaleźć 32 jednostki teksturujące, 512 jednostek cieniujących oraz 16 jednostek ROP. Karta jest niewielka, bo ma zaledwie 18,5 cm długości, dzięki temu zmieści się praktycznie w każdej obudowie ATX.

Banan znęca się nad smartfonem Samsung Galaxy S III

Ostro znęcałem się nad najmocniejszym smartfonem z oferty Samsunga. Czy po tym coś jeszcze z niego zostało?

Wygląd

Obudowa Samsunga Galaxy S III została wykonana w większości z tworzywa sztucznego i jest dostępna w sześciu kolorach: białym, niebieskim, czerwonym, brązowym, czarnym i szarym. Ja do testów dostałem wersję białą.

S III jest dość dużych rozmiarów: 136.6 x 70.6 x 8.6 mm, ale dzięki temu przekątna ekranu ma aż 4.8 ", jest to ekran Super AMOLED o rozdzielczości 720x1280, czyli HD.

Banan znęca się nad smartfonem HTC Desire C

Mały, poręczny i co jeszcze? Bezlitosnych katuszy tym razem doświadczy HTC Desire C.

HTC Desire C jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, białej oraz czerwonej i działa pod kontrolą Androida w wersji 4.0 z nakładką HTC Sense 4. Ja do testów otrzymałem wersję białą tegoż smartfona. Na froncie urządzenia znajduje się 3,5-calowy ekran o rozdzielczości 320 x 480 px. Moim zdaniem taka rozdzielczość jest zdecydowanie za mała, ponieważ bardzo łatwo można gołym okiem dostrzec "pikselozę".

Bananowe diodowanie

Ktoś mi powiedział, że od kogoś słyszał, że ktoś przeczytał, że chcecie więcej wpisów o diodzie. Proszę bardzo =)

Skoro redakcja tym razem udostępniła powiadomienia o diodze mailem, trzeba było sobie jakoś poradzić z tym, żebym o mailu wiedział o każdej porze dnia i nocy. Jako, że mam Red Bull Mobile na kartę nie było z tym większego problemu. Po doładowaniu za 50 zł dostaję 5 miesięcy ważności konta, paczkę 500 MB, po której wykorzystaniu internet zwalnia do 32 kb/s ale jest zapewniony przez cały okres ważności konta "za darmo".

"Redakcja od kuchni" - wywiad z DanKarem

15 dzień miesiąca, a więc nadszedł czas na kolejne spotkanie z redakcją. Tym razem przeprowadziłem wywiad z Daniel Karczem znanym jako DanKar.

1. Dlaczego akurat dobreprogramy?

Ładnych parę lat temu pracowałem nad własnym serwisem internetowym, który poruszał tematykę sprzętu komputerowego. O ile mnie pamięć nie myli było to jeszcze w liceum, czyli okolice roku 2003-2004. Z racji tego, że byłem jeszcze młody porzuciłem ten projekt, z braku czasu i chęci pracy nad nim.

Banan znęca się nad smartfonem Samsung Galaxy Beam

Czasem mam ochotę wyjść gdzieś z 50 calowym ekranem w kieszeni - żaden problem. Zapraszam do recenzji Samsunga Galaxy Beam =)

Wygląd

Na przednim panelu Samsunga Galaxy Beam umieszczono 4-calowy wyświetlacz w rozdzielczości 480 x 800 px, który pokrywa hartowane szkło. Pod wyświetlaczem jak w niemal każdym smartfonie z Androidem znalazły się trzy przyciski: fizyczny - home (dzięki niemu wrócimy do ekranu głównego), a po jego obu stronach dotykowe przyciski powrotu i menu.

Banan znęca się nad pendrivem Transcend JetFlash 360 32 GB

Tym razem do testów otrzymałem pamięć przenośną Transcend JetFlash 360 o pojemności 32 GB. Czas więc sprawdzić jak spełnia swoją funkcję - nie, nie zamierzam nim rzucać =P

Wygląd

Pendrive w całości wykonany został z plastiku. Jego górna część została zrobiona ze śliskiego, czarnego tworzywa, na który nadrukowany został napis Transcend i pojemność czyli 32 GB. Pozostała część pendriva jest matowa w kolorze fioletowym.

Banan znęca się nad głośnikami Genius SW-5.1 3005

Dobre brzmienie, ulubiona muza? Tym razem katuszy doświadczą głośniki Genius SW-5.1 3005. Zapraszam =)

Zestaw składa się z sześciu głośników - subuoofera aktywnego, 4 głośników satelitarnych i głośnika centralnego. Głośnik niskotonowy został wyposażony w wzmacniacz o mocy 25 W, moc głośnika centralnego to 14 W, a każdy z satelitarnych ma moc 9 W.

Głośniki zostały wykonane z matowego plastiku wraz ze srebrną obwódką. Membranę każdego z głośników okrywa czarna siateczka z logiem Geniusa u dołu.

Blogi na dobrychprogramach - Wrzesień (15)

Dopiero co kąpaliśmy się w pełnym słońcu, a tu już zimny wiatr i liście lecą z drzew - nastała jesień. Zapraszam na piętnaste podsumowanie miesiąca, tym razem września.

Ogółem

Wrzesień w porównaniu do miesiąca sierpnia ma o 10 wpisów mniej - rok szkolny w pełni. Natomiast w porównaniu z analogicznym okresem w latach ubiegłych już tradycyjnie jest tendencja rosnąca.