Avatar - obrazek, którym opowiadasz o sobie

Dziś zajmę się zgłębianiem tajemnic avatara. Chodzi oczywiście o obrazek taki jaki wyświetla się przy każdym komentarzu czy po prawej stronie na moim blogu.

Nie każdy zdaje sobie sprawę ile można powiedzieć o sobie właśnie przez ten mały niepozorny obrazek. Opiszę to na podstawie swojego avataru.

Co można z niego wyczytać? Najprawdopodobniej osoba posiadająca taki avatar lubi kolor zielony i czarny lecz ze wskazaniem na zielony, którego jest więcej. W sieci przedstawia się jako Banan. Jest bardzo dokładnym człowiekiem ponieważ avatar jest zrobiony bardzo precyzyjnie.

Pięćdziesięcio gigowe pudełeczko

Tytuł jest trochę niejednoznaczny więc już wyjaśniam. box.com to strona, na której można założyć sobie płatne lub darmowe konto i trzymać dane "w chmurze". Standardowo bezpłatne konto ma pojemność 5 GB tylko, że nasze konto nie będzie ani standardowe, ani płatne.

Dwaj producenci komórek LG i Sony (Sony Ericsson) za sprawą współpracy z "pudełeczkiem" zwiększają nasze konto dziesięciokrotnie. Jak to się dzieje? To proste zakładamy darmowe konto na box.com.

Blogi na dobrychprogramach - Grudzień i 2011 rok (6)

Rok 2011 za nami, a więc czas na podsumowanie! Oprócz comiesięcznego zestawienia miesiąca w styczniu będę porównywał 2010 i 2011 rok. Pół roku minęło od pierwszego wpisu, a więc zapraszam =)

Grudzień

W ubiegłym miesiącu na blogu czytelników dobrychprogramów znalazło się 174 wpisy, a rok wcześniej w analogicznym okresie było 81 wpisów. Teraz widać jak na tacy! W grudniu 2011 roku blogerzy na dobrychprogramach opublikowali 2 razy więcej wpisów niż w roku 2010.