HotZlot2014 - msnet

 • Nie wiem na jakie Ty spotkanie idziesz ale osoby szukające keszy również spotykają się o 15 na rynku przy fontannie. Będziemy nagrywać odcinek Banana Keszera i szukać skrzynek. O koszerach nic mi nie wiadomo =P
  03.07.2014 14:40

HotZlot2014 - Banan

 • Utożsamiam się z dobroprogramowym ludkiem =D
  03.07.2014 10:43

HotZlot2014 - Xyrcon

 • To smacznego śniadanka =)
  03.07.2014 8:17

HotZlot2014 - msnet

 • Co z tego, że pada i okno otwarte ile się da, dalej gorąco. Ja chce spać, a nie świt, moje oczy chcą, żebym je zamknął =D
  03.07.2014 2:12

Komputerku, nie umieraj! (po raz kolejny)

 • @Over

  Przeczytaj trzeci akapit raz jeszcze. Miałem dwie kości po 2 GB ale kupowałem je jako dwupak, więc musiałem obie oddać na gwarancje, działającą i nie działającą. Dlatego zostałem bez RAM-u, a teraz dostałem nowy dwupak.
  01.07.2014 17:22

Robot będzie autostopem podróżował po Kanadzie

 • @Shaki81: Nie tyle z miską na głowie, co miską w roli głowy, ale tak.
  19.06.2014 15:48

HotZlot 2014 — losowanie rozstrzygnięte!

 • Gratulacje dla wylosowanych i do zobaczenia 4 lipca na Zlocie, a z niektórymi nawet dzień wcześniej we Wrocławiu =)
  08.06.2014 16:30

Informatyka w szkole to czarna rozpacz… Czyli wszystko w Twoich rękach

 • Właśnie powoli kończę pierwszą klasę technikum informatycznego, jestem drugim rocznikiem z nową podstawą programową. Muszę przyznać, że w porównaniu do tego co robili koledzy z trzecich i czwartych klas, to podstawa przeskakuje o lata świetlne i ląduje w teraźniejszości. Wybrałem technikum, bo wiedziałem, że będę miał dużo przedmiotów zawodowych, na których będę miał szansę nauczyć się czegoś nowego. Poza tym nie cierpię ogólnych przedmiotów, które i tak miałem, na szczęście tylko w pierwszej klasie. Teraz te przedmioty masowo się kończą i ocena z historii, fizyki, geografii, biologii, BHP, EDB, informatyki WoSu oraz trzech zawodowych przedmiotów oprócz świadectwa po pierwszej klasie, będzie również przepisana na świadectwo ukończenia szkoły. W pierwszej klasie mam 5 przedmiotów zawodowych, których łącznie jest 7,5 godziny tygodniowo. W klasie mam aż 35 osób i niektóre przedmioty, również zawodowe mamy podzielone na grupy. W pierwszej klasie było dość dużo lekcji teoretycznych, ale widziałem już co robiła druga klasa, w której nie będę miał wreszcie zbyt wielu ogólnych przedmiotów, które są tak bardzo przeze mnie znienawidzone. W zamian dostanę mnóstwo godzin przedmiotów zawodowych i praktyczne zajęcia, a nawet cały dzień spędzony na pracowni, bo cały dzień będzie jedna lekcja. Gdy zaczynałem technikum to jeszcze trwały prace nad nowymi pracowniami. W pierwszych tygodniach nauki zostały ukończone i trafiły tam stoły do serwisowania, maty antystatyczne, szafy krosowe oraz sprzęt w zależności od lekcji, od stacjonarek, przez laptopy i tablety w szafie, po różne mierniki, kable i nie wiadomo co jeszcze. Ta szafa jakby dna nie miała. W szkole mamy również akademię CISCO, możemy zdawać EDCLa, ale wracając do klasy, nauczycieli i w ogóle.

  Oczywiście bywają lekcje, że nauczyciel gdzieś pójdzie albo siedzi i nic się nie dzieje, albo co chwilę dzwoni mu telefon i idzie na drugi koniec szkoły, bo coś tam. Jednak często cała lekcja jest dokładnym omówieniem danego tematu. Nawet na UTK po temacie z algebry Boole'a, nauczyciel wprowadził nam siatki Karnaugh, których nie ma w podstawie programowej, tylko po to, żeby nam było łatwiej. Ale oczywiście siatek też wymaga. Trochę wkurzające kartkówki robi, bo tak mota, że większość nie wie o co mu właściwie chodzi i czasami w trakcie zmienia treść zadania, a później mówi, że skąd taka ocena. Jednak co do wiedzy to potrafi ją przekazać i na prawdę można się nauczyć. Przedmiotów zawodowych uczy nas 3 nauczycieli. Z POiUK nawet dobrnęliśmy do Linuxa. W książce Linux jest przedstawiony na Kubuntu. Nauczyciel zachęca też do zainstalowania u siebie wybranej dystrybucji i w ogóle oprócz podstawowych tematów można też się dowiedzieć nieco historii, wspominając pracę na DOSie i w ogóle. Szkoła planuje kolejne zakupy, ponoć ma być spawarka światłowodów, a nauczyciele marzą o wewnętrznej sieci światłowodowej. Mamy w klasie 5 dziewczyn i widać wzrost w liczbie kobiet na kierunkach informatycznych, co mnie bardzo cieszy. W klasie drugiej jest tylko jedna dziewczyna. Raczej się uczymy, no chyba, że nauczyciel pomiesza z zadaniami na kartkówce =P Można by jeszcze długo opowiadać...
  07.06.2014 22:32

 • @Michalk001

  Jak jesteśmy podzieleni na grupy to dla każdego spokojnie wystarcza komputerów. Jest nas 35 osób, nie 36 jak napisałeś. Natomiast z CISCO było tak, że raz na tydzień były zajęcia z CISCO i wszystkie tematy zostały omówione i wytłumaczone, były też zajęcia praktyczne. Egzaminy każdy mógł zdawać w dowolnym terminie, byle nauczyciel był. Nawet jeśli miał z kimś lekcje to można było przyjść i na jednym komputerze pod jego okiem zdawać. Jednak najczęściej przychodziliśmy po 8 czy kilka osób i zdawaliśmy np. jak miał okienko. Co do egzaminów zawodowych to nie wiem nic na ten temat.
  08.06.2014 0:08

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

 • @Shaki81 @msnet to już powoli staje się tradycją =D
  25.05.2014 23:46

Z powodu braku zmian w prawie KRRiT zwiększa opłatę abonamentu radiowo-telewizyjnego

 • Nie chcę bronić TVP ale jak weszła naziemna telewizja cyfrowa, to wypełnianie misji trochę się poprawiło. Mamy dostęp do kanałów takich jak TVP Historia czy TVP Kultura, gdzie prezentowanych jest wiele ciekawych materiałów. W każdą niedzielę o godzinie 14 oglądam na TVP Historia teleturniej Wielka Gra prowadzony przede wszystkim przez panią Stanisławę Ryster. Ciekawie wygląda gra, w której można wygrać miliony (w starych złotówkach). Większość odcinków była emitowana, gdy jeszcze nie było mnie na świecie, a żeby coś wygrać trzeba było się popisać ogromną wiedzą z danej dziedziny. Dzisiejsze teleturnieje często opierają się przede wszystkim na szczęściu. Choćby Familiada, która ma już 10 lat, a żeby wygrać trzeba trafić w odpowiedzi ankietowanych, które czasami bywają nieadekwatne względem pytania. Dzięki takim programom jak TVP Historia świetna czołówka Wielkiej gry nigdy nie zostanie zapomniana. Niestety z tego typu programów pozostał chyba tylko Jeden z dziesięciu. Ponadto TVP nie przerywa programów reklamami, ale zamiast tego np. w serialach jest nawet 4 lokowania różnych produktów, od kawy, przez Lotto, a na specyfiku do roślin kończąc.
  24.05.2014 13:31

Odświeżona ipla: nowe kategorie tematyczne, nowe programy i bezpłatny okres próbny

 • @Jusko: Co prawda w Ipli są niektóre seriale za darmo dzień wcześniej niż w TV ale wersja na Windows jest tak ciężka i tak zapchana reklamami, że to jakaś masakra. Od czasu jak zobaczyłem, że jest Ipla na Modern UI to tylko na tamtej wersji oglądam. Czasami dwie reklamy na początku ale częściej jedna, a nawet zdarza się, że wcale. Ponadto za darmo w tamtej wersji możemy oglądać w 576p, jeśli już Ipla to tylko na Modern UI według mnie.
  20.05.2014 16:26

Nagradzamy najlepszych blogerów kwietnia!

 • No, w końcu udało mi się wygrać coś więcej niż koszulkę! Wielkie dzięki i gratulacje dla pozostałych zwycięzców =)
  15.05.2014 17:06

Moich przygód z Plusem część pierwsza: ja nie zapłacę tej kary...

 • Brawo, uwielbiam czytać takie historie! Trzeba zawsze walczyć o swoje, nie mogę się doczekać kolejnej części.
  26.04.2014 20:53

HotZlot 2034 — rzut oka w kryształową kulę

 • Pan Banan mówi, że zbawienie nastało właśnie dziś!
  15.04.2014 16:35

 • @Ostatni Mohikanin

  Wkrótce wszyscy zrozumiecie.
  15.04.2014 22:50

 • @WODZU

  Niekoniecznie, osiemnastkę będę miał 30 stycznia.
  16.04.2014 9:43

Banan znęca się nad nastoma pendrivami

 • P.S. Ten GOODRAM jest zarówno tak jak i tak nazywany, wystarczy zajrzeć tutaj http://www.ceneo.pl/24054844
  12.04.2014 21:29

 • @Wolfgar

  Zastanawiałem się nad tym ale uznałem, że za cenę pendriva nie odpowiada sama pojemność ale też parametry czy materiał z jakiego jest wykonana obudowa. Wydaje mi się, że takie liczenie miałoby sens, gdybym miał dużą ilość pendrivów o takich samych parametrach.

  @ziupo

  "Banan znęca się nad" to moja seria wpisów, w których recenzuje i testuje różne urządzenia =)
  13.04.2014 14:17