Jak to pracownicy Orange rozkopali mi ogródek

 • @gowain

  Oprócz rosnącej w tym miejscu trawy to ogródek nawet przypomina to co było wcześniej. Co do firmy to wysłało ich Orange, więc z Orange - bardziej się w to nie wgłębiałem.
  02.10.2013 20:39

Blogi na dobrychprogramach - Wrzesień (27)

 • @SebaZ

  Tak właśnie chodzi o zestawienie publikowane w październiku, przy sierpniowym w tamtym miejscu jest wrzesień itd. =)
  02.10.2013 19:06

 • @septim

  Na której liście nie znalazłeś swojego wpisu? Do TOP 10 komentarzy nie trafił, bo miał tylko 15 komentarzy, a do tabeli z wpisami na stronie głównej portalu też nie, bo trafił tylko na stronę główną bloga, dlatego nie kwalifikuje się do żadnej listy.
  02.10.2013 10:30

Wkrótce każdy ultrabook będzie miał ekran dotykowy

 • Pamiętam jak w grudniu testowałem ultrabooka Acera z dotykowym ekranem i Windows 8 to w największych sklepach w okolicy nie mogłem znaleźć ani jednego dotykowego modelu, a teraz jest ich pełno.
  16.09.2013 13:36

Duży kontra mały - kucharz kontra producent

 • Dzięki za nawiązanie do mojego motta. Trzeba się liczyć z tym, że jak coś zamieścimy w internecie to ktoś może zrobić sobie tego kopię albo po prostu strona-archiwum.

  Tak jak właśnie było w sytuacji Piotrka mimo, że Sokołów uzyskał sądowny zakaz wypowiadania się na temat produktów tej firmy przez rok i musiał usunąć już zamieszczone filmiki czyli test tatara oraz test parówek, który również załapał się do tego zakazu to skopiowane filmy krążą po YouTube i internecie na różnych małych kanałach.

  Co do samego testu to wina leży po obu stronach według mnie. Po pierwsze właśnie Sokołów nie zareagował mimo, że Piotrek wysłał im wyniki testu znacznie wcześniej niż nastąpiła publikacja. Ale właśnie kucharz z kanału Kocham Gotować porównywał dwa inne produkty, zamiast porównywać tatary z różnych firm. Przecież wiadomo, że gotowy tatar musi zawierać środki konserwujące, bo zaraz nie nadawałby się do spożycia i ciężko porównywać takiego tatara z domowym tatarem.

  Polecam posłuchanie Brzydkiego Buraka co ma do powiedzenia na ten temat http://www.youtube.com/watch?v=U3EuOa1XnSU np. znalazł on wyłączony dźwięk w fragmencie, gdzie pies podchodził do miski. Równie dobrze w tym miejscu mogło zostać wydane polecenie z której miski ma jeść.

  Ale według mnie Sokołów zareagował za ostro, bo od razu pozywanie do sądu i domaganie się 150 tys. zł za test, o którego wyniku zostali znacznie wcześniej poinformowani to jest po prostu bez sensu. Moim zdaniem wystarczył by właśnie ten zakaz, który został wydany oraz sprostowanie od paei100 ale, żeby od razu żądać takiej kwoty. Najdziwniejsze, że skoro to Sokołów miałby być pokrzywdzony to dlaczego kwota jaką się domagali miała trafić do fundacji Anny Dymnej?

  Cała sprawa zakończyła się ugodą choć niejawną, więc nie wiemy w jakiej formie jest ta ugoda. Ale wydaje mi się, że obu stronom zależało po wybuchu całej afery, żeby dojść do porozumienia, bo właśnie przez tak radykalną decyzję wielu internautów pisało, że nie zamierza już kupować produktów Sokołowa. Przy okazji całej afery powstało wiele akcji i filmików jak np. piosenka Marka Hoffmana czyli AdBustera z Mateuszem, który ma kanał VlogMateusz http://www.youtube.com/watch?v=C5vQVZs0jFc. Marek nie potrafi śpiewać co bardzo dobrze wie ale liczyło się samo przesłanie. Tak, więc Sokołów zobaczył jakiego rozmiaru nabiera ta afera i po prostu zawarł ugodę. Oprócz AdBustera głos zabrał np. Niekryty Krytyk, Wardęga SA, polskie YouTubowe szafiarki, vlogerki o kosmetykach itp i wiele innych. Nawet zdarzały się przypadki prób "wybicia się" na całej aferze.
  09.09.2013 16:20

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

 • Zgadzam się z Shakim, moje podsumowanie strasznie długo wisiało na pierwszym miejscu.
  08.09.2013 23:01

Banan znęca się nad notebookiem Acer Aspire V7-482PG

 • Zaktualizowałem recenzję co do dysku SSD, bo jest to dysk SSD Express Cache. Zmiany są widoczne w drugim akapicie "Podzespoły, wydajność". Usunąłem też wspomnienia o dysku na końcu tekstu. Ja nie zauważyłem różnicy przy uruchamianiu systemu z i bez dysku SSD ale możliwe, że przy dłuższym użytkowaniu i przy okazji instalowaniu wielu aplikacji, które włączały by się wraz z systemem to różnica byłaby zauważalna. Z resztą dałem link do porównania przeprowadzonego przez Acera. Ponadto nie ma już wzmianki o instalacji na tym dysku czegokolwiek, bo ten dysk do tego nie służy. Swoją drogą zmieszczenie się na 24 GB z Windowsem to jeszcze ale żeby to cały czas ciągnąć i używać to już raczej nie ma takiej opcji. Ale z jakąś małą dystrybucją Linuxa jak ktoś dba o porządek i nie potrzeba mu wiele miejsca to czego by nie np. z środowiskiem graficznym XFCE.
  09.09.2013 15:03

 • Trochę przesadziłem z tym instalowaniem systemu, bo jak coś to tylko jakaś dystrybucja Linuxa na te 24 GB. Ale byłem przekonany, że ten dysk będzie właśnie pomagał w uruchomieniu systemu tak jak to pisze @Scorpions.B ale w ogóle różnicy nie zauważyłem jak dysk wyjąłem. Szczególnie, że na ekranie była nalepka właśnie o szybszym starcie dzięki SSD.
  08.09.2013 22:50

 • @lahcim

  Tak =)
  09.09.2013 11:18

Android Jelly Bean najpopularniejszy

 • Ja dopiero w ubiegłym tygodniu dostałem do swojego HTC One X aktualizację do 4.2.2 chociaż zastanawiałem się czy przyjąć tą aktualizację, bo Sense 4 bardziej mi się podobało.
  08.09.2013 12:37

Kolejny krok ku lepszemu portalowi i zmiany kadrowe

 • @xenonisbad

  Co do komentarzy to popieram. Jak czasami trafi się zdublowany komentarz to wolałbym to jakoś zaznaczyć zgłaszając do moderacji.
  05.09.2013 22:05

 • @gowain

  Może to jeszcze nie ten czas. W Technikum Informatycznym jest zdecydowanie tendencja wzrostowa, przynajmniej u nas. Tak jak w czwartej klasie nie ma żadnej dziewczyny, w trzeciej jest jedna, a w drugiej dwie. To u nas w pierwszej klasie mamy 5 dziewczyn. Możliwe że za kilka lat to współczynnik mężczyzn w redakcji będzie znacznie spadał =P
  05.09.2013 23:14

 • @gowain

  Czyżby Twoje oczy wyobraźni już oślepły? =D
  05.09.2013 23:46

Blogi na dobrychprogramach - Sierpień (26)

 • @Shaki81

  Po 5 rano, dzisiaj było 5.30 jutro pewnie 5.45. Co do Głosu Ludu to nie mam pojęcia. Stara formuła nie ma racji bytu, a żadnej nowej nie ingerującej w kod portalu chyba nie znaleźliśmy? Jestem otwarty na sugestie.
  03.09.2013 23:51

10 pytań do... PLUS - Odpowiedzi

 • Czy tylko mi odpowiedzi w przeważającej części wydały się wymijające?

  @djdziadek

  Co z drugą częścią PLAYa?
  28.08.2013 1:29

The Sims 4 — od prostego zaspokajania potrzeb, po skomplikowany system uczuć

 • Mimo że jakimś zapalonym graczem nie jestem to czasami u kogoś w Simsy lubię pograć. Chętnie sprawdzę co EA znowu wymodzi, gdy jakiś znajomy zdecyduje się kupić nową pozycję w przyszłym roku.
  27.08.2013 12:11

Newton - część IV - koniec geniusza, został Einstein

 • Przeczytałem wszystkie 4 wpisy. Dzięki za wspaniałą i daleką podróż po historii Newtona =)
  27.08.2013 1:24

O wy ksenofobiczni blagerzy

 • Sam się zastanawiałem jak to przyjąć ale nie ma we mnie żadnych emocji. Chociaż sam swoje pierwsze dwa wpisy opublikowałem w wieku 12 lat tylko z taką różnicą, że one trafiły na główną. Ale zastanawiam się dlaczego w swoim eksperymencie wybrałeś postacie młode, a nie np. jakiegoś pana od dawna będącego na emeryturze piszącego o starych maszynach co to kiedyś było oraz jakie choroby go trapią.
  24.08.2013 23:59

"Blogger od kuchni" - wywiad z Lożą Szyderców

 • To jest piękne. Nic więcej nie muszę dodawać =)
  20.08.2013 0:40

Geocaching w wydaniu HotZlotowym, czyli jak zgubić setkę osób w lesie

 • Jak śledziłem relację z HotZlotu i usłyszałem, że bawicie się w Geocaching to jeszcze bardziej mi się zrobiło szkoda, że mnie tam nie ma. No ale cóż taki wiek. Z tego co widzę, zagadki nie były bardzo proste.

  Ja o Geocachingu dowiedziałem się z jednego z wpisów Axlesa rok temu. Jak na razie mam na koncie 110 znalezionych keszy i kilka założonych, bądź adoptowanych od innych keszerów i odnowionych.

  Jeszcze muszę się oczywiście pochwalić pierwszym polskim kanałem na YouTube tylko i wyłącznie o Geocachingu http://www.youtube.com/BananKeszer zapraszam =)
  12.08.2013 19:07