Blogi na dobrychprogramach – Lipiec (37)

Deweloperzy Linuksa trollowani fatalnymi łatkami od niedoświadczonego programisty

 • Przypomniał mi się bloger tux35, który pisał mnóstwo wpisów, by tylko trafić na główną bloga. Gdy jego wpis trafił na główną, zadowolony z osiągnięcia celu zakończył działalność =)
  06.08.2014 13:44

 • @StarterX4: Tak ma w znajomych 5 tys. osób =D
  06.08.2014 14:24

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

 • @mordzio: Ej, mnie też nie ma! A sorry nic nie pisałem =D
  27.07.2014 23:12

Banana Pi – godny rywal dla Raspberry Pi?

 • Ale ja nie jestem do kupienia =D
  19.07.2014 1:58

Co się stało z moim kącikiem

 • No, to ja zacytuje siebie i to nawet dwa razy:
  "Co internet połknął już nie wypluje, a potem jeszcze odbije się to na nas czkawką.",
  "Każdy jest nienormalny na swój sposób."

  W tej rozmowie oba zdania są jakże prawdziwe. Według mnie propozycja DjLeo jest nietrafiona, a prawo moderacji komentarzy powinni mieć tylko osoby, które mają jakieś funkcje na portalu, czyli moderatorzy zarówno bloga jak i forum, współpracownicy oraz oczywiście redakcja. Jeśli każda z tych osób będzie miała dostęp do moderacji komentarzy i będzie postępowała zgodnie z regulaminem portalu to nie widzę żadnego problemu. Wystarczy, że każda z tych osób od czasu do czasu wejdzie do panelu i przeczyta każdy komentarz, który będzie zatwierdzać od początku do końca. Osób mających różne uprawnienia na portalu jest na tyle dużo, że jeśli wszyscy się zdyscyplinują i pomogą w moderacji, to takie kwiatki nie będą się pojawiać. Jednak moderując zawsze trzeba mieć na uwadze regulamin portalu oraz polskie prawo i to wystarczy.
  18.07.2014 18:41

 • @DjLeo: Piszesz, że podaję rozwiązanie, które się nie sprawdza. Ale pochylmy się jeszcze raz nad tym fragmentem mojego komentarza:

  "prawo moderacji komentarzy powinni mieć tylko osoby, które mają jakieś funkcje na portalu, czyli moderatorzy zarówno bloga jak i forum, współpracownicy oraz oczywiście redakcja. Jeśli każda z tych osób będzie miała dostęp do moderacji komentarzy i będzie postępowała zgodnie z regulaminem portalu to nie widzę żadnego problemu."

  Jest to bardzo duża grupa osób ale nie wszyscy mają możliwość moderowania komentarzy. Nie chcę tu zmyślać ale z tego co wiem, to tylko niektórzy moderatorzy mają prawo do moderacji komentarzy. Ja również nie posiadam takich uprawnień. Skoro dane osoby pełnią jakieś funkcje na portalu, to czego by im nie dać możliwości pomocy przy moderowaniu komentarzy. Wszyscy moderatorzy, współpracownicy i redakcja to według mnie wystarczająca grupa i nie trzeba w to mieszać kolejnych osób.

  P.S. Skoro te osoby pełnią wymienione wyżej funkcje, to redakcja musi mieć do nich zaufanie.
  18.07.2014 23:17

 • @DjLeo: Dodanie argumentacji uważam za bardzo dobry pomysł, bo osoba sprawdzająca będzie wówczas wiedziała dlaczego komentarz został zgłoszony. Ba, dodałbym jeszcze, że rubryka nie mogłaby przejść pusta, wtedy "niechcący" nikt nie zgłosi komentarza do moderacji. Ponadto gdy zgłosimy jakiś dobrze napisany i nie łamiący regulaminu komentarz, który jest dublem, to osoba moderująca uzna ten komentarz za odpowiedni i duble będą nadal wisiały. Natomiast mając argumentacje, to nie będzie już problemem.
  18.07.2014 23:24

 • @gowain: Jeśli wszyscy pełniący jakieś funkcje na portalu, dostaną możliwość moderacji komentarzy, to na jedną osobę przypadnie mniej komentarzy i jedna osoba przeczyta mniej komentarzy, ale w całości i z argumentacją.
  18.07.2014 23:38

Zmierzch Flasha: do końca roku odtwarzacz HTML5 w YouTube przymusowo dla najważniejszych przeglądarek

 • Gdyby tak YouTube całkowicie porzucił Flasha, to sądzę, że na wielu komputerach ze starymi przeglądarkami w końcu zagościłyby najnowsze wersje. W przeciwnym wypadku YouTube stałby się dla nich niedostępny.
  18.07.2014 16:06

Nadchodzi LibreOffice na Androida

 • @dragonn: Wystarczy wpisać w wyszukiwarce Google Play "odf" i już mamy multum aplikacji, a niektóre z nich oprócz formatów OpenDocument wspierają również wiele innych popularnych formatów.
  17.07.2014 18:52

 • @chester89lodz: Poprawione, na przyszłość wystarczy samo zgłoszenie błędu w publikacji (opcja pod każdym newsem).
  17.07.2014 20:56

FBI obawia się autonomicznych aut w rękach terrorystów

 • @saiver: Zgadzam się, że samolot jest najbezpieczniejszym środkiem transportu. Katastrofy z udziałem samolotów zdarzają się najrzadziej, ale wtedy też ginie najwięcej osób. Natomiast samochód jest jednym z najniebezpieczniejszych środków transportu i nowa technologia może poprawić statystyki, a dzięki temu również więcej osób zachowa życie.
  16.07.2014 20:15

T-Mobile pokazuje mundialowe statystyki TVP Stream

 • Niby telewizja publiczna, która ma spełniać misję, a żeby oglądać mecze na smartfonie trzeba być abonentem T-Mobile...
  15.07.2014 17:27

HotZlotowy Geocaching — są pokrzywy, jest zabawa

 • My najpierw natknęliśmy się na podpowiedź przebitą strzałą ale zamiast kierować się wskazówkami co tam jest napisane, to usilnie szukaliśmy pierwszej skrzynki. Gdy w końcu z pomocą Xyrcon mieliśmy pierwszą skrzynkę, to wazon już poszedł łatwo. Najśmieszniejsze, że ten wazon stał na wprost drzwi do pokoju mojego i msneta =D Później zamiast wrócić w miejsce trzeciej zagadki to próbowaliśmy rozszyfrować podpowiedź z kartki. Najpierw pobiegliśmy w las niedaleko rzeki gdzie było kilka takich pieńków obok siebie, ale to był zły trop. Później altanka tam gdzie były losowane nagrody, a następnie wypatrzyłem taką wielką kłodę po drugiej stronie rzeki. Jednak gdy tam poszliśmy i było widać, że suchą stopą nie da się tam przejść to odpuściliśmy. W końcu wróciliśmy na miejsce trzeciej zagadki, a kłody czekały tuż obok i bach mamy kolejną skrzynkę. Kordy z ostatniej skrzynki poprowadziły nas w środek tej części zamku gdzie był basen, ale tam nic nie było ani w doniczkach ani w innych miejscach gdzie można by coś ukryć. No, to poszliśmy szukać do tego pomieszczenia, o którym wspominała Xyrcon, ale szukaliśmy tam już na samym początku gdy miotaliśmy się gdzie może być pierwsza skrzynka. W końcu rozdzieliliśmy się i dwie osoby poszły pod taras, a trzy na taras. Wystarczyło trochę poświecić latarką i jest! Jakby ktoś obserwował cały czas drzwi, którymi można było wyjść z basenu na zewnątrz to by się nieźle zdziwił, bo chyba z 10 razy wychodziliśmy tamtymi drzwiami (wchodząc od tarasu) ale nigdy nie wchodziliśmy tam =P Ponadto na samym początku kordy też zaprowadziły nas gdzieś w las tylko trochę wcześniej niż była schowana pierwsza skrzynka i w tamtym miejscu przy drzewach było mnóstwo głębokich dziur i przy nich straciliśmy mnóstwo czasu, bo wręcz krzyczały "tu jest coś ukryte". Co do pływania współrzędnych, to jeśli mamy wyznaczony jakiś teren jak np. teren zamku, to można pokusić się o konstruowanie zagadek w taki sposób, żeby współrzędne nie były potrzebne. Ewentualnie można wziąć choćby Garmina i położyć go na 100 pomiarów, które uśredni. Jak już jesteśmy przy geocachingu to nie mogę zapomnieć o Oski9191, który jak zobaczył, że spotykamy się o 15 przy fontannie na rynku we Wrocławiu w czwartek 3 lipca, to przyszedł po prostu. Wszyscy byliśmy przekonani, że to jest keszer, do czasu aż nie zobaczyliśmy go na Zlocie. Jak się okazało Oski9191 w ogóle wcześniej nie wiedział co to jest geocaching, a przyszedł, bo skoro jest jakieś spotkanie to czego nie =P Wówczas znaleźliśmy we Wrocławiu tyle skrzynek, że straciliśmy rachubę, a przez odcinek przewinęło się od 20 do 30 osób, których serdecznie pozdrawiam. Były tam ekipy z całej Polski, a w szczególności z Podkarpacia, Trójmiasta i Wrocławia. Może za miesiąc będzie odcinek jak ogarnę jeszcze trzy z Kielc. Dzięki Xyrcon za świetną zabawę i nie mogę się doczekać co wymyślisz za rok =D
  12.07.2014 15:04

HotZlot2014 - Banan

 • Ojć, zapomniałem o Tobie. Sorry za pominięcie, mam nadzieję, że zostanie mi to wybaczone =)
  07.07.2014 22:30

HotZlot2014 - Krogulec

 • Wielkie dzięki, że mogłem się z Wami spotkać na moim pierwszym HotZlocie. Mam nadzieję, że jeszcze się spotkamy. Ja, Underface i msnet dopiero za 2 godziny dojedziemy do Rzeszowa, a stamtąd wyruszymy do swoich domów. Jeszcze raz dzięki i liczę na kolejne rozmowy przy ognisku do świtu (Cebula, DjLeo =D).
  07.07.2014 21:23

HotZlot2014 - WODZU

 • Do zobaczenia! =)
  07.07.2014 17:31

Lumia z Androidem — tego nie da się wykluczyć

 • @jaredj: Po zmianach w komentarzach na blogu pojawiło się kilka błędów, jak ten, który wywołałeś. Redakcja ma się za to zabrać.
  07.07.2014 14:00