Netflix i nowy Microsoft Edge to fenomenalny duet – dzięki wsparciu Dolby Vision

 • @AnonimGal zupełnie nie rozumiesz więc co oznacza skrót HDR. bo to że Ty robiłeś rozszerzony zakres i jest to nazwane HDR to nie znaczy że w filmie działa to tak samo. kwestia rozszerzonego zakresu dynamiki w porównaniu do standardowego.
  15.02.2020 19:56

Windows 7 jednak nienaprawiony, ale tym razem jest to nawet zabawne

 • @hubineX póki pięknego jednego dnia nie walniesz komendy, system uwali usługi ale zawiesi się na Wordzie lub nie boże procesie usług. a ty komendę walnales zdalnie o 1-szej nad ranem kiedy sprzęt ma być gotowy na już.
  10.02.2020 20:57

 • @hubineX zapominasz o f. bez f to tak dziwnie
  10.02.2020 7:34

Mapy Google i manipulacja danymi. Spacer z 99 smartfonami "zakorkował" ulicę

 • @Mariolitto ehh aż szkoda tłumaczyć
  04.02.2020 0:17

Nastolatek włamał się na serwery Nintendo, by publikować przecieki. Stanie przed sądem

 • @dragi25 był na tyle inteligenty aby wydobyć hasło od innego pracownika.


  no... widzę że poprzeczka "inteligencji" wzrasta co roku.
  strach wiedzieć kogo będziemy określać inteligentnym w następnych pokoleniach
  03.02.2020 8:12

 • @dragi25 Idiokracje znam. na pamięć. uważam to za proroczy film. o ile wcześniej ludzkość po prostu sama się znowu nie wyrznie w kolejnej wojnie.
  co do wyciągania haseł od współpracowników czy znajomych i innych osób.
  to jest banalnie proste. tu kłania się Kevin Mittnick jeśli ktoś chce być w tym naprawdę dobry. natomiast na codzień wystarczy czasami po prostu zapytać.
  od kilku tygodni jestem zajęty przy robieniu testów dla kilku firm jeśli chodzi o phishing.
  statystyki nie kłamią. wysyłasz spreparowanego maila z linkiem do trackingu od Amazona (nie mieszkam w Polsce) i widzisz pogrom. na jedną z kampani na 250 wysłanych maili, 160 kliknęło w link. edukacja w wielkich firmach jeśli chodzi o takie bzdety to często wydatek który jest na dole listy potrzeb wśród korpo zasad.
  04.02.2020 6:53

Google bawi się w nauczyciela. Każdego dnia nauczy cię czegoś nowego

 • przeciez to nie ma prawa się udać.
  poradniki to będzie zbiór filmików niczym zestaw gifów na joemonsterze
  02.02.2020 0:49

Windows 7 ma problem z tapetą. Łatkę dostaną wszyscy – Microsoft zmienił zdanie

 • @Soc5 święta racja. jak w dobie naciskania użytkowników na Win 10 ktokolwiek instaluje jakiekolwiek latki dla Win7?
  27.01.2020 23:37

Gadatliwy jak Firefox. Sprawdzamy, co przeglądarka robi za naszymi plecami

 • ciekawe która robi najmniej szumu.
  żeby tylko mi się chciało to sprawdzić.
  a tak wracam z pracy i nawet nie mam ochoty przenosic NAS z jednego miejsca na drugie
  22.01.2020 23:40

Kiedy nie ma żony... akwarium 2.0

 • przejrzałem komentarze i widzę że autor chyba jednak nie lubi jak ktoś mu wytyka, że akwarium które tworzy nie ma nic wspólnego z akwarystyka.
  I niestety również wypomnę że obsada tego zbiornika aż błaga o to aby dac Ci naganę za to co robisz.
  22.01.2020 23:30

 • @[mention user=490100][set-i][/mention] "gupiki się rozmnożyły, molinezje też... i jakoś nie chce nic zdychać ;p"
  wiesz. jest bardzo ciekawa praca naukowa że każdy gatunek wśród zwierząt rozmnaża się głównie w dwóch warunkach. Przy korzystnych warunkach, bo wie że potomstwo ma szansę i przy tragicznych warunkach licząc że cokolwiek przeżyje żeby nie umrzeć nie zostawiając żadnego potomstwa. To że coś się rozmnożyło nie znaczy że zapewniłeś dobre warunki. w szczególności przy rybkach które nie mają żadnych wymagań co do jakości wody i środowiska w którym żyją.
  22.01.2020 23:33

 • jeśli nie wiesz dlaczego Brzanka i krewetki to zły pomysł to znaczy że nigdy ich razem nie miałeś. niezależnie ile będziesz karmił brzanki, to krewetki w końcu staną się ich pokarmem. nie popełnial błędów. poczytaj. jest pełno dobrych portali z których możesz wyciągnąć podstawowa wiedzę.
  22.01.2020 23:34

 • "krewetki Taiwańskie"???
  skąd ta nazwa?
  wciąż mówimy po prostu o neocardinach tylko o jakiejś konkretnej odmianie?
  22.01.2020 23:37

 • @[mention user=490100][set-i][/mention] "akwarium powstało pod okiem człowieka prowadzącego sklep akwarystyczny od wieeeeelu lat."
  ale masz pojecie ze sklep z samej już zasady istnieje dla zysku?
  średnio na 10 sklepów akwarystycznych 7 z nich zupełnie do niczego się nie nadaje i najlepiej to sprzedaliby Ci butelkę z lekarstwem na każdą dolegliwość jaka będziesz miał w swoim akwa. wysyp glonow? skorzystaj z tego specyfiku. ryba zdechła? wlej to lekarstwo.
  Rośliny nie rosną? masz tu specjalny specyfik.
  Nie wierz zbytnio sprzedawcy. czasami to też nie jest ich wina że coś chcą Ci sprzedać. a Ty nie wymyślaj że każdy jest ekspertem i każdy mówi coś innego. dziwne że pod swoim wpisem masz tyle hejtu. jest to kwestia że są pewne zasady których należy przestrzegać i jednak jest naprawdę spora grupa ludzi ktora jednak dzieli się wiedzą. "nie mądrościami" czy "ja tu jestem najmądrzejszy" tylko wiedzą. patrząc jak Ty wszystkich tutaj traktujesz to właśnie albo masz jakieś kompleksy albo do Ciebie nie dociera, że robisz błędy.
  ludzie Ci piszą że robisz źle a Ty jak dziecko odpisujesz "to pokaż swoje".
  Pierwsze akwa kupiłem to 25 litrów. Kupiłem do tego grubowargi syjamskie. Tydzień po zakupie ryb poczytałem że potrzebują akwa minimum 100cm na długość. Sprzedawca nic nie nadmienił ze do mojego akwa to nie jest dobry pomysł. miesiąc później kupiłem 180 litrowe akwarium dla tych ryb. też popełniałem bledy ale nie złoszczę się na ludzi ktorzy potrafia mi powiedzieć co robię źle.
  23.01.2020 20:38

 • wpuszczasz żywy inwentarz do wody która nie zrobiła pełnego cyklu?
  Jakieś pomiary NO2 żeby spadło do zera? powolne wpuszczanie bakterii aby NO2 wybilo i zaczęło powoli powstawać NO3? woda z kranu i wpuszczasz ryby? Jakikolwiek czas odstania żeby CL2 (chlor) sobie uleciał?
  Zapraszam z takim wpisem do społeczeństwa akwarystów i każdy przyzna rację że to robisz (o ile nie pominales czegoś w swoich wypowiedziach) to jawne maltretowanie ryb i krewetek.
  tak samo jak czytam o "napowietrzaczu".
  ....
  ....

  jak potrzebujesz jakis porad to proszę zapytaj...

  sam przymierzam się do restartu wyglądu swojego akwa już od trzech lat, ale to projekt na kilkadziesiat godzin. (zlanie wody do osobnego akwa (około 180 litrów), przełożenie wszystkich ryb (a muszę się wstrzelić w okres kiedy weloniaste zbrojniki akurat nie będą po składaniu jaj), wyłapanie chociaż z 1000 krewetek, założenie filtracji w zbiorniku zastępczym, wyciągnięcie ponad 30 roślin i dokładne oczyszczenie korzeni i liści, sprzątanie starego podłoża, nałożenie nowego wraz z nawozem, restart CO2 z butli i aranżacja roślin i korzeni. zero kamieni (sprawdź sobie swoje KH i GH co Twoje białe kamienie wypuszczają w wodę). dopiero potem stopniowe wpuszczanie ryb z powrotem
  22.01.2020 21:35

Przegrzewający się ultrabook kontra wiertło stożkowe. Tak nasz czytelnik poprawił fabrykę

 • @LCF__ wszystkim wg potrzeb. w domu mam 3 stacjonarne bestie a i tak dokupiłem sobie ultrabooka bo praca zdalna z pociągu na sprzęcie w domu nie była przyjemna jak czasami przez 15 minut czekało się z powrotem na 3G / 4G. rendery i tak lecą na bestie ale nie chce mi się targać nic z gamingowych serii czy laptopy które ważą więcej niż PS3
  21.01.2020 11:52

Znudzony gracz podłączył PlayStation 4 do lotniskowego monitora

 • @Lkjhg za mały umysł masz aby zrozumieć jakieś są możliwości
  18.01.2020 22:43

 • @Barbara_Radziwillowna ile czasu potrzebujesz aby podłączyć 6xRaspberry Pi Zero i mieć wszystkie 6 pod kontrolą? wrzucasz nawet prosty przekaźnik, że raspberry zbiera co miało lecieć i przesyła dalej bez żadnej interferencji. ba. na upartego nawet nie musisz ich tyle mieć aby ogarnąć multi wyświetlacze. przejmiesz zestawy ekranów z całego piętra. nawet nie musisz robić tego na raz tylko rozłożyć sobie to w czasie. Zdalnie wrzucasz co ma się wyświetlać. Jaki problem odwołać kilka lotów? Przeniesc ludzi z jednego miejsca lotniska na inne? Ba. Dorzuć pasek że jest darmowe WiFi i hasło do tego wifi. Stawiasz AP i masz setki ludzi korzystających z Twojego AP. Cokolwiek nie będzie szło szyfrowane to Twoje, włącznie z połączeniami SSH jeśli nie idą przez klucze. Chcesz jeszcze więcej? Wyświetlasz na konkretnych zestawach takich wyświetlaczy ze pasażer xxx lotu takiego a takiego ma zgłosić się pod taki a taki numer. Odrobina socjotechniki i niech ten cyrk się kręci.
  Jak wspomniałem. to tylko początek i pomysły na które nawet nie miałem czasu żeby się rozkręcić i wymyślić cokolwiek porządnego bo nic Ci nie muszę udowadniać. Poczytaj trochę o tym, jak się robi w dzisiejszych czasach mocne włamy i dlaczego Mittnick był geniuszem. Mogę Ci jakieś tytuły podrzucić (wymagana znajomość angielskiego). A potem polecam jakieś najprostsze szkolenie z bezpieczeństwa w systemach IT. Ale nie takie o tym aby nie zapisywać haseł na karteczkach czy żeby hasła miały więcej niż XX znaków. Takie które mają uświadomić ile w dzisiejszych czasach można osiągnąć idac po nitce do kłębka i pracować nad firma przez 1-30 miesięcy aby dostać ładnie przelew przez nic nie podejrzewających księgowych.
  19.01.2020 23:57

Nowy Microsoft Edge – jak zacząć? Przegląd najważniejszych ustawień

 • @G__ póki debile z Google po cichu nie włącza opcji której nie ma w release notes i się mocno zdziwisz jak się 876 użytkownikom wywala co 3 minuty przeglądarka. wtedy uznasz że Chrome to debilizm. za cos takiego powinni niektórych wieszac za jaja. poszło o to że chcieli się pochwalić jak mało pamięci Chrome ciągnie na terminalowych serwerach więc zrobili że jak okno Chrome nie jest na ekranie, to zrzuc wszystko z pamięci. tylko idioci właśnie nie przetestowali tego na RDSach i jak jeden użytkownik minimalizowal Chromea tak pozostałe 875 użytkowników miało Chrome'a na biało. 7 godzin nam zajęło aby zrozumieć czemu Chrome nagle nie działa jeśli nie było żadnej aktualizacji od trzech tygodni i ze wszystko działało przez 3 tygodnie a tu nagle masz zawalone linie że coś popsulismy. rozumiesz? Google tylko po cichu się przyznalo że "włączyli taka fajna funkcje ale przecież taka funkcja była w wersji beta Canary więc nie możemy ich winić że są błędy jak nikt tego nie testował". kij im w oko. już widzę jak codziennie szukamy czy beta wersja Chrome nie wywali nam serwerów aby potem testowac (przed aktualizacja) stabilna wersję jeszcze raz any na koniec się dowiedzieć że Google włączylo funkcje której nawet nie było w release notes. geniusze....
  16.01.2020 23:16