12. Jak oszczędnie wyleczyć Pokemona po walce?

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Po każdym starciu Pokemony nie mają pełni zdrowia, a jeśli uległy Pokemonom trenera z innej drużyny, są nieprzytomne. By przywrócić im zdrowie należy przejść do plecaka (Items) i wybrać płyn leczący (Potion) lub Revive – środek przywracający przytomność.

Po dotknięciu każdego z nich, pokaże się lista Pokemonów, które wymagają użycia środka. Potion przywraca punkty zdrowia (HP), w ilości zależnej od typu płyny. Podstawowy 20, Super Potion 50 i tak dalej. Nie ma możliwości wykorzystania tylko części płynu.

Po wybraniu Pokemona odzyskuje punkty HP.

Revive działa identycznie, ale po wyburzeniu Pokemona przywraca mu połowę HP. Po tym zabiegu Pokemon wciąż wymaga leczenia płynami.

Z czasem wypracowałam strategię leczenia Pokemonów po trochu kryształami i po trochu płynami. Po sparingach na przyjaznych arenach Pokemony wracają z 1 punktem HP i często wymagają dwóch płynów do przywrócenia pełni zdrowia. Bardziej opłacalne jest przejście się z nimi do areny należącej do innej drużyny i doprowadzenie tam Pokemonów do omdlenia przez stoczenie kilku walk. Po tym można im przywrócić połowę zdrowia kryształami, a resztę wyleczyć tradycyjnie.

Czasami leczenie Pokemona nie jest opłacalne. Słabsze jednostki, nawet o niepełnym zdrowiu, można wymienić na cukierki. Pełnię zdrowia przywraca też proces ewolucji. Rozwój niestety dodaje tylko 2-3 punkty.

© dobreprogramy