r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

12. Jak oszczędnie wyleczyć Pokemona po walce?

Strona główna AktualnościROZRYWKA

Po każdym starciu Pokemony nie mają pełni zdrowia, a jeśli uległy Pokemonom trenera z innej drużyny, są nieprzytomne. By przywrócić im zdrowie należy przejść do plecaka (Items) i wybrać płyn leczący (Potion) lub Revive – środek przywracający przytomność.

Po dotknięciu każdego z nich, pokaże się lista Pokemonów, które wymagają użycia środka. Potion przywraca punkty zdrowia (HP), w ilości zależnej od typu płyny. Podstawowy 20, Super Potion 50 i tak dalej. Nie ma możliwości wykorzystania tylko części płynu.

Po wybraniu Pokemona odzyskuje punkty HP.

r   e   k   l   a   m   a

Revive działa identycznie, ale po wyburzeniu Pokemona przywraca mu połowę HP. Po tym zabiegu Pokemon wciąż wymaga leczenia płynami.

Z czasem wypracowałam strategię leczenia Pokemonów po trochu kryształami i po trochu płynami. Po sparingach na przyjaznych arenach Pokemony wracają z 1 punktem HP i często wymagają dwóch płynów do przywrócenia pełni zdrowia. Bardziej opłacalne jest przejście się z nimi do areny należącej do innej drużyny i doprowadzenie tam Pokemonów do omdlenia przez stoczenie kilku walk. Po tym można im przywrócić połowę zdrowia kryształami, a resztę wyleczyć tradycyjnie.

Czasami leczenie Pokemona nie jest opłacalne. Słabsze jednostki, nawet o niepełnym zdrowiu, można wymienić na cukierki. Pełnię zdrowia przywraca też proces ewolucji. Rozwój niestety dodaje tylko 2-3 punkty.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.