r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

125 lat Institute of Electrical and Electronics Engineers

Strona główna Aktualności

Institute of Electrical and Electronics Engineers obchodzi 125 rocznicę istnienia. Faktyczna rocznica założenia przypada na 13 maja, ale IEEE zaplanowało rozmaite obchody tego wydarzenia w ciągu całego roku.

IEEE, czyli Instytut Inżynierów Elektryków i Elektroników jest szeroko znany w społeczności IT z prac nad standardami sieciowymi, ale oczywiście zajmuje się także standaryzacją w innych dziedzinach. Posiada ponad 350 tysięcy członków w 150 krajach. Polska sekcja IEEE powstała w 1972 roku.

Tak naprawdę instytut w dzisiejszej postaci został założony w 1963 roku, czyli liczy tylko 46 lat. Niemniej jego korzenie sięgają jeszcze czasów Grahama Bella czy Thomasa Edisona i American Institute of Electrical Engineers, którego obaj byli członkami. AIEE został założony właśnie 125 lat temu - w 1884 roku, jego zadaniem były prace zorientowane wokół elektryczności, transmisji bezprzewodowej i telegraficznej.

Aktualnie IEEE jest w trakcie konkursu Change the World skierowanego do studentów, których zadaniem jest opracowanie inżynieryjnych rozwiązań problemów dzisiejszego świata. Konkurs zakończy się pod koniec lutego, wyniki zostaną ogłoszone w czerwcu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.