reklama

125 lat Institute of Electrical and Electronics Engineers

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Institute of Electrical and Electronics Engineers obchodzi 125 rocznicę istnienia. Faktyczna rocznica założenia przypada na 13 maja, ale IEEE zaplanowało rozmaite obchody tego wydarzenia w ciągu całego roku.

IEEE, czyli Instytut Inżynierów Elektryków i Elektroników jest szeroko znany w społeczności IT z prac nad standardami sieciowymi, ale oczywiście zajmuje się także standaryzacją w innych dziedzinach. Posiada ponad 350 tysięcy członków w 150 krajach. Polska sekcja IEEE powstała w 1972 roku.

Tak naprawdę instytut w dzisiejszej postaci został założony w 1963 roku, czyli liczy tylko 46 lat. Niemniej jego korzenie sięgają jeszcze czasów Grahama Bella czy Thomasa Edisona i American Institute of Electrical Engineers, którego obaj byli członkami. AIEE został założony właśnie 125 lat temu - w 1884 roku, jego zadaniem były prace zorientowane wokół elektryczności, transmisji bezprzewodowej i telegraficznej.

Aktualnie IEEE jest w trakcie konkursu Change the World skierowanego do studentów, których zadaniem jest opracowanie inżynieryjnych rozwiązań problemów dzisiejszego świata. Konkurs zakończy się pod koniec lutego, wyniki zostaną ogłoszone w czerwcu.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama