reklama

125 milionów witryn WWW

Strona główna Aktualności

O autorze

Z najnowszego raportu firmy Netcraft wynika, że liczba witryn w Internecie przekroczyła już 125 milionów. Nadal obserwowany jest spadek liczby stron bazujących na serwerze Apache i wzrost udziału serwera IIS Microsoftu.

Dokładna liczba witryn w momencie badania wyniosła 125 626 239, o prawie 4 miliony więcej niż miesiąc temu. Warto jednak podkreślić fakt, że spośród całej tej liczby jedynie około połowa z nich to aktywne witryny, reszta to puste adresy.

Ciekawy jest postępujący procentowy wzrost ilości witryn hostowanych na serwerze IIS. W przeciągu ostatniego miesiąca rozwiązanie firmy Microsoft zyskało 1% udziału osiągając poziom 32,8%, a Apache stracił 1,11%. Apache wciąż posiada sporą przewagę, ale od kwietnia ubiegłego roku, gdy GoDaddy przeprowadził migrację do IIS, dystans wciąż się zmniejsza.

W ostatnich miesiącach widać także wzrost udziału serwerów Google, które dotychczas mieściły się w granicach błędu statystycznego. Teraz ich udział wynosi ponad 4% - więcej niż lighttpd i rozwiązania firmy Sun.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama