AMD Fusion Developer Summit 2012, czyli wieści o układach APU prosto z Ameryki

 • B. ciekawy artykuł. Niestety, takie moce obliczeniowe nie są dla mnie, ale napewno dzięki nim będę mógł szybciej przeglądać w Dobrych Programach różne ciekawostki. Ma Pan znakomite pióro, potrafi Pan pogodzić laików jak ja i profesjonalistów.
  Pozdrawiam, Andrzej
  20.06.2012 15:13

Windows 8 Transformation Pack

 • Swego czasu przesiadłem się z Visty na 7, dodatkowo wyłączyłem tryb hibernacji, i skończyły się moje kłopoty. Nigdy mi się 7 nie zawiesiła, nigdy nie miałem niebieskiego ekranu itd. Wszystko pracuje OK!. Po włączeniu zasilania mój komputer jest gotów w maksimum 1,5 minuty. Gdy słyszę, że są entuzjaści, którzy chcą upodobnić swoją 7 do 8, to niech to robią. To ich wybór. Aczkolwiek, jest to taki sam zabieg, jakby ktoś z Poloneza (niech będzie Caro) zdjął blachy i na to miejsce włożył blacharkę Mercedesa. Czy coś by mu to zmieniło?. Może sąsiedzi by mu zazdrościli, nic więcej.
  16.06.2012 20:49

Przypnij nas i wygraj AVG Internet Security 2012!

 • Przypiąłem. Nie dlatego by wygrać Avasta. Jest to b. wygodne. Często tu zaglądam i znajduję to co mi potrzeba. Mam NOD`a i jestem z niego zadowolony!.
  07.06.2012 8:00

ImgBurn

 • Witam Dyskutantów!.
  Czytając Wasze wpisy widzę, że znacie się na rzeczy. Może pomożecie mi w nagrywaniu płyt DVD. Mam z tym ogromny kłopot. Nagrywam za pomocą Ashampoo. Jest to dobry program, ale coś po drodze robię nie tak.
  Z kamery zgrywam wszystko na komputer. Zgrywa się z rozszerzeniem wmv, po tem robię film za pomocą Windows Movie Maker i ten film system Windowsa tworzy z rozszerzeniem avi. Jak mógł bym zmienić w Widowsie rozszerzenie na inne nie mam pojęcia.
  Wprowadzam do Ashampoo film zrobiony Windowsem i płyta się tworzy. Niestety, tylko dużej klasy odtwarzacze potrafią to odczytać. Weryfikując płytę tym samym Ashampoo uzyskuję odpowiedż, że płyta jest żle narana.
  Stworzone filmy przepuszczam przez VideoInspector`a. VideoInspector wogóle nie widzi filmów zgranych z kamery (Sony) z rozszerzeniem wmv, a film zrobiony Windowsem określa jako "poprawny" i "kompletny", ALE JEDNOCZEŚNIE PODAJE, ŻE BRAK MU KODEKA i kieruje mnie na stronę http://www.codecsdb.com/?page=codecinfo&type=video&code=dvsd. Z kolei MediaInfo film zgrany z kamery weryfikuje mówiąc mi "Odwiedż stronę kodeka: http://windows.microsoft.com/en-US/windows7/Codecs-frequently-asked-questions, natomiast film zrobiony Windowsem (ten z rozszerzeniem avi) nie dyskwakifikuje.
  Dla utrudnienia podam, że mam wgrane K-Lite Codec Pack, ten full, który powinien mieć potrzebne kodeki i NIC. Odinstalowywałem ten zestaw kodekówby zainstalować inne zestawy, było to samo. Pytałem się w różnych miejscach , nawet w Salonie Sony i też nic. W dużych sklepach RTV jeśli słuchali o moim kłopocie to tylko "pro forma". albo "dla picu", robili mądre miny i udawali, że radzą.
  06.06.2012 22:28

Corel VideoStudio Pro

 • Witam!.
  Program b. mnie zainteresował. Każda z uwag nt. tego programu zbliża mnie do decyzji o zrobieniu sobie prezentu i zakupie.
  Robię b. dużo dokumentów filmowych z życia wnuczek i ich rodziców. Niech mają pamiątkę jak dorosną. Nagrywam kamerą Sony. Obrabiam film za pomocą Windows Live Moovie Maker`a, potem konwersja itd.
  Następnie, film "przepuszczam" przez VideoInspector`a lub MediaInfo i za każdym razem oba informują mnie, że brak kodeka audio i video np. H.264 lub innego. Programy te kierują mnie na stronę tych kodeków. Pobieram je ALE nie mogę otworzyć, gdyż wyskakuje informacja że chcąc otworzyć muszę mieć ekstra program skorelowany jako programem domyślny. NIESTETY nie wiem jak to pokonać.
  Wgrałem K-Lite Kodek Pack, który ma mieć wszystkie ale np. H.264 nie ma gdyż po zainstalowaniu K-Lite... MediaInfo i VideoInspector "nie zmieniają zdania". VideoInspector w spisie kodeków nie pokazuje H.264.
  Filmy które robię, przeniesione na USB lub dysk zewnętrzny odtwarzam wszędzie.
  Próbowałem robić płyty DVD z moimi filmami. Bardzo słabo!!!. Odzywa się brak kodeków. Tylko wysokiej klasy odtwarzacze odczytają taką płytę.
  Kupiłem Ashampoo Burning Studio 11 myśląc, że nagram płytę. Nic z tego. Ashampoo nagra płytę DVD, a jakże, ale gdy ją za pomocą tegoż Ashampoo weryfikuję, to wyskakuje mi informacja, żę płyta jest do kitu (sic!). Tak!. Ashampoo nagra DVD i potem powie mi, że płyta jest zła!.
  Teraz pytania i potem prośba.
  1. Czy film z kamery przed wprowadzeniem go do obróbki na Windows Live Movie Maker muszę skonwertować?. Czy to ma być wmv, avi, mp4, mpeg czy coś jeszcze innego?.
  2. Czy możliwe, by Windows Live Moovie Maker robił niekomletne filmy?.
  3. Który z programów wpisać jako domyślny?. Wpisywałem różne programy i żaden nie był ten otwierający.
  Albo inaczej.
  3. Co zrobić bym mógł pokonać tą ścianę?.
  Teraz prośba. Jeśli ktoś z Państwa zechce mi podpowiedzieć, bardzo proszę o "łopatologię" to zn. "step by step".
  26.05.2012 11:43

K-Lite Codec Pack

 • Witam PeterN64!. Jeszcze raz.
  Po zainstalowaniu KMPlayera, przepuszczam film przez MediaInfo i one pokazują mi, że jest OK. ALE VideoInspektor po wprowadzeniu tego samego klipu (z rozszerzeniem wmv) pokazuje mi, że niestety brak mu kodeka H.264 (sic!). Po zainstalowaniu KMPlayera, filmy mojej produkci i inne; ściągnięte z internetu, wgrane z USB itd, ikonki ich otrzymały w dolnym prawym rogu symbol KMPlayera i rzeczywiście są przez niego otwierane.
  Co ja takiego złego zrobiłem, że mam ten sam błąd co wcześniej?.
  Jeszcze raz proszę o pomoc.
  20.05.2012 23:16

 • Witam Dyskutantów!.
  (Tą samą treść wpisałem na innej stronie i jakoś brak odzewu.)
  Mam zainstalowany "K-Lite Codec Package". Niestety, jeśli jakiś film zrobiony przeze mnie, przepuszczę przez VideoInspektora, lub MadiaInfo, to pokazują mi brak kodeka H.264 albo innego. Zdarza się, że MediaInfo wogóle nie widzi w folderze moich filmów. Przecież robię filmy w systemie Windowsa, potem konwertuję na Freemake Video Converterze na format avi lub mp4, albo b.duży nawet 19GB film w formacie wmv przepuszczam przez Freemake Video Converter (również w wmv) i uzyskuję 2 do 3 GB filmu maksimum. Wszedłem na stronę http://www.videolan.org/developers/x264.html aby pobrać kodek H.264. Niestety. Tu też nic, gdyż po naciśnięciu przycisku "Otwórz" otrzymuję informację, że muszę w Panelu sterowania wybrać "Programy Domyślne" i tu wpisać program którym mogę otworzyć i zainstalować tego H.264. Jaki to ma być program?. NIE WIEM.
  Swoją drogą jest tu jakiś dodatkowy kłopot. Przecież ten mój "Codec Package" ma mieć już zainstalowany H.264!!!.
  Bardzo proszę pomóżcie mi!!!.
  17.05.2012 16:47

 • Witam PeterN64!
  Bardzo dziękuję za radę. RealPlayera już zainstalowałem. Teraz porobię kilka DVD z wnuczkami i jeśli coś mi się nie uda, proszę Cię o dalsze informację.
  Przepraszam za moją niewiedzę.
  Pozdrawiam.
  20.05.2012 22:18

ADVANCED Codecs dla Windows 7/8/10

 • Witam Dyskutantów!.
  Mam zainstalowany "K-Lite Codec Package". Niestety, jeśli jakiś film zrobiony przeze mnie, przepuszczę przez VideoInspektora, lub MadiaInfo, to pokazują mi brak kodeka H.264 albo innego. Zdarza się, że MediaInfo wogóle nie widzi w pliku moich filmów. Przecież robię filmy w systemie Windowsa, potem konwertuję na Freemake Video Converterze na format avi lub mp4, albo b.duży nawet 19GB film w formacie wmv przepuszczam przez Freemake Video Converter i uzyskuję 2 do 3 GB filmu maksimum. Wszedłem na stronę http://www.videolan.org/developers/x264.html aby pobrać kodek H.264. Niestety. Tu też ni, gdyż po naciśnięciu przycisku "Otwórz" otrzymuję informację, że muszę w Panelu sterowania wybrać "Programy Domyślne" i tu wpisać program którym mogę otworzyć i zainstalować tego H.264.Jaki to ma być program?. NIE WIEM.
  Swoją drogą jest tu jakiś dodatkowy kłopot. Przecież ten mój "Codec Package" ma mieć już zainstalowany H.264!!!.
  Bardzo proszę pomóżcie mi!!!.
  17.05.2012 15:06

Ashampoo Burning Studio

 • Pobrałem z Dobrych Programów ten program i od razu mi się spodobał. Kupiłem jego nowszą wersję. Na moje potrzeby nie potrzebuję nic innego. Ashampoo jest łatwy w obsłudze.
  Życzę czytelnikom zdrowia w Nowym 2012 Roku.

  28.12.2011 8:30

Secunia Personal Software Inspector (PSI)

 • Dziś (25.10.2011 około 15:00) zobaczyłem, że Secunia podaje mi "0% Secunia System Score". Przeskanowałem, i znowu "0".
  Nigdy nie miałem z Secunią kłopotu, nigdy się nie "zacinała", zawsze dokładnie podawała co jest nieaktualne, tu taki pasztet. Skanuję ponownie i znowu nic.
  Pobrałem z Dobrych Programów uaktualnioną 24.10. Secunię 2.0 (taką miałem już dawno) gdyż myślałem, że w starej wersji pojawił się jakiś błąd. Uaktualniłem swoją starą wersję do nowej i jest to samo. Secunia pokazuje mi "0".
  Może ktoś mi wyjaśni dlaczego tak się dzieje, albo co zrobić.
  Pozdrawiam.
  25.10.2011 15:59

 • Witam ponownie!.
  Secunia sama się poprawiła. Już mam 100%. Na Secunii się nie zawiodłem. Przeczytałem kiedyś (chyba z 3 lata temu) artykuł Docenta i od tamtego czasu mam się z Secunią Bardzo dobrze.
  Jeszcze raz pozdrawiam.
  25.10.2011 16:19

CCleaner

 • Używam CCleanera od minimum 2 lat i opinia moja o nim całkowicie pokrywa się z opinią Redakcji DP, jest b.dobry. Co do wpisu wytykającego Redakcji, że zaspali... to jeszcze przed przeczytaniem tegoż wpisu otworzyłem CCleanera i kliknąłem na "Chek for apdates..." i tu mamy do wyboru dwie możliwości, apdate za 19,95$ albo za 29,95$.
  Wszystkie programy free aktualizuję przez DP. Tu mam pewność, że wszystko jest OK!.
  Ta aktualizacja CCleanera o której powiedział tommy że zaspali jest z dnia 26.09. Dał bym trochę czasu DP na przeprowadzenie procedury wprowadzenia jej. Programów jest tysiące...
  Pozdrawiam i tych którym CC się podoba i tym którzy go krytykują.
  27.09.2011 9:27

EaseUS Partition Master

 • Witam!.
  Kiedyś już chwaliłem Easeus`a. Miałem wówczas jego wersję starszą "6. itd". Chciałem ją zamienić na najnowszą 8.0.1. no i po komendzie "Otwórz" otrzymałem komunikat, że taki program już istnieje. Nic nie pomagało, nie chciał się uruchomić i wejść na miejsce starej wersji. Widząc, że nie nic z nim nie wywalczę odinstalowałem starą wersję Easeus`a i wtedy zainstalowałem nową. Nastychmiast wypróbowałem i znowu program otrzymuje ode mnie najwyższą ocenę. Jest przyjazny, skuteczny no i pewny jestem, że nic mi nie pochrzani w systemie.
  Pozdrawiam.
  17.04.2011 22:56

Revo Uninstaller

 • Witam Towarzystwo!.
  Potwierdzam skuteczność programu. Bardzo dobry, skuteczny i prosty.
  Pozdrawiam
  17.04.2011 22:35

Windows 7 Service Pack 1

 • Witam Dyskutantów!.
  Żeby wszystko grało trzeba zawsze instalować wszystko co Windows Update pokaże. Jeśli chodzi o mnie to instalowałem wszystko po kolei, jak leci. Podpowiada mi to mój antywirus. Ponadto, mimo że mam laptop z bardzo dobrymi parametrami, nigdy w czasie jakiejkolwiek aktualizacji nie przeszkadzam jej. Na tyle czasu ile potrzeba systemowi na zainstalowanie nowej wersji programu trzeba się wstrzymać z użytkowaniem komputera. Czasami nawet czterordzeniowy procesor czegoś nie zniesie. Niemożliwe?. Możliwe!!!. Byłem świadkiem gdy w czasie aktualizacji znajomy odebrał wg niego b. ważnego maila, tylko tego jednego i ? ... oddał laptopa do serwisu, tak mu się pochrzaniło. Może to zabobon, może przypadek, ale tak było.
  W tak ważnym momencie jakim jest aktualizacja systemu operacyjnego, co dopiero SP1, musimy zadbać by system uaktualnił się bez przeszkód z naszej strony. Na te parę chwil można odejść od laptopa, wyprostować kości, dać odpocząć oczom itp.
  Pozdrawiam i życzę zdrówka.

  09.04.2011 20:25

Lavasoft prezentuje galerię fałszywych antywirusów

 • Ktoś, kto nie korzysta ze stron uznanych i solidnych kontrahentów internetowych wszystko robi na własny rachunek. Obojętnie czy robi to z niewiedzy, z nieświadomości, z głupoty lub skąpstwa. Jednak nie to mnie zadziwia. Czy Prawo Polskie jest dziurawe?. Czy nie ma instytucji, które takimi kwiatkami winny się zajmować?. Na tym kończę, gdyż podnosi mi się ciśnienie i kiszki się skręcają.
  23.02.2011 19:13

Internet Explorer 9 także z "tradycyjnym" interfejsem

 • Witam Dyskutantów!.
  Czytam, czytam, czytam i niestety nie umiem wyczytać jakiejś rzetelnej, przynajmniej w jakimś fragmencie opinii. Wydawało by się że piszą swoje posty ci którzy coś wiedzą o przeglądarkach i to więcej niż przeciętny uczestnik dyskusji. Pomijam tu wpisy typu: "czy...", "jak...", "dlaczego...". To są wpisy takich jak ja, którzy chcą pomocy.
  Chciałbym w postach znależć opinię, albo lepiej informację o Explorerze 9 beta, jeśli nie o całości to przynajmniej o pewnych jego fragmentach. Czytając takie posty mógł bym zdecydować; zainstalować czy nie zainstalować.
  Po lekturze wpisów jest to bardzo trudne lub nawet nie jest to możliwe.
  26.01.2011 12:13

VirtualDub

 • Posłuchałem chwalących VirtualDub`a i zainstalowałem go. Stwierdzam, że DivX Plus Converter (niestety płatny) i Freemake Video Converter (FVC) są o niebo lepsze. Przekonwertowałem jeden filmik z rozszerzeniem "mpg" VirtualDubem i byłem zaskoczony marną jakością uzyskanego obrazu. Film był nie do przyjęcia. Jakość konwersji Duba jest słaba. Ten sam film (z rozszerzeniem "mpg") przekonwertowałem Divixem i FVC. Jakość DOSKONAŁA. Celem weryfikacji i zmiany mojej złej opinii o Dubie przekonwertowałem ten sam film tym razem z rozszerzenia "wmv" i znowu klapa. Może VirtualDub ma jakieś inne zalety, ale do konwersji mam inne programy.
  Ten kto chce konwertować bez żadnych kłopotów niech spróbuje darmowy FVC. Szukając kiedyś możliwości skonwertowania filmu natrafiłem na jednego dyskutanta który oceniając któryś program napisał "proponuję spróbować FVC". Spróbowałem i dziękuję mu za to że mnie o tym programie powiedział. Program ten jest rzeczywiście doskonały i co najważniejsze bardzo prosty w obsłudze, a możliwości ma ogromne. Ponadto jakość przekonwertowanych filmów niczym nie ustępuje płatnemu DivX`owi.
  Pozdrawiam dyskutantów.
  25.01.2011 19:23

Freemake Video Converter

 • Próbowałem "innych konwerterów" (żeby ich nie wymieniać) powiem, że ten jest doskonały. Poprzednio miałem Vistę i filmy które robiłem były odczytywane na zewnętrznych odtwarzaczach bez kłopotów. Po zainstalowaniu Windows 7, zaczęły się schody i żaden zrobiony film nie dał się odtworzyć na zewnętrznym odtwarzaczu (w komputerach tak). VideoInspector mówił mi, że brak kodeka H.264. Wszystkie kodeki które były możliwe do ściągnięcia ściągnąłem. Bez rezultatu, VideoInspektor ciągle mówił to samo - brak H.264. Zapytałem się w Supporcie Asusa co robić i opisałem dokładnie co się dzieje. Z Asusa otrzymałem maila by odinstalować cały program Windows Live, gdyż on może być przyczyną tych kłopotów. Nie odinstalowałem dlatego że, przeczytałem tu w Dobrych Programach w którejś opinii "innych konwerterów", że jeden z dyskutantów chwali Freemake. Pomyślałem, może on mi pomoże i zainstalowałem Freemake Video-Converter. Dziękuję temu kto o Freemakerze napisał. Jestem zachwycony, sam miód. Wybieram jakiś film, naciskam Convert, otwiera się lista możliwych konwersji, wybieram "AVI", otwiera się okienko "Avi output parameters" i tu klikam na trójkącik po prawej stronie pola "Custom". Tu otwiera się dodatkowa możliwość wyboru kodeka video wraz z kodekiem audio. Gdy wybrałem kodek H.264 to skonwertowany nim film VideoInspektor pokazywał że brak mu kodeka Video H.264(sic!) mimo iż jak wspomniałem za pomocą K-Litle paka wersja Full wprowadziłem wszystkie kodeki. W tym okienku "Custom" tym trójkącikiem otwieramy dodatkową opcję. Ja wybrałem kodeka Xvid z zaproponowanym kodekiem audio. Po skonwertowaniu tym sposobem filmu i przebadaniu go przez VideoInspektora mam informację, że kodek video i audio są w porządku. Teraz nagraną płytę z tym filmem odtwarza każdy zewnętrzny odtwarzacz.
  11.01.2011 13:02