VirtualDub

 • Witam Dyskutantów!
  Może i ten VirtualDub jest dobry, ale dla mnie zbyt skomplikowany. Zawsze jest coś, co mi przeszkodzi. Spróbujcie "Freemake Video Converter". Wprawdzie nie konwertuje do "DivX" ale robi konwersje do "avi" i do mnóstwa innych formatów, mnie to wystarcza z nadmiarem. Wszystko tu jest automatyczne, a do tego program jest nadzwyczaj komunikatywny i bardzo łatwo można się w nim znależć.
  Pozdrawiam. Acha i jeszcze życzenia Noworoczne.
  27.12.2010 17:10

aTube Catcher

 • Pobrałem Catchera i po uruchomieniu system chce bym kupił program. Próbowałem różnych wynalazków i nic. Odinstalowałem i zanim się odinstalował system zaoferował mi się za mniej więcej połowę ceny, ale przez wysłanie sms`a. Czy rzeczywiście jest on free?. Jak to zrobić?.
  Pozdrawiam.
  07.12.2010 19:45

CCEnhancer

 • Witam.
  Mam zainstalowanego CCleanera, dla mnie jest BARDZO DOBRY, choć niektórzy wypowiadają się o nim z przekąsem. Co do CCEnhancer`a, to ponieważ czytelnicy dali mu 8,6, a Redakcja 6, jestem po stronie Redakcji, której ocena wystawiana jest bez nerwów, bezstronnie i poczekam na usunięcie ewentualnych wad o których wspominają przedmówcy.
  Pozdrawiam wszystkich.
  06.12.2010 15:46

Test darmowych programów antywirusowych 2011

 • Wspaniały artykuł. Przekazany w sposób doskonały. Każdy program opisany krok po kroku.
  Nie korzystam z żadnego z ocenianych programów, ale dzięki temu artykułowi wiem co muszę wymagać od mojego płatnego antywirusa. Bardzo dziękuję.
  06.12.2010 15:26

EaseUS Partition Master

 • Witam.
  Przed chwilą pobrałem ten program i zaraz spróbowałem zwiększyć partycję C kosztem D. Dysku nie defragmentowałem. Odłączyłem, na wszelki wypadek zapasowy dysk zewnętrzny aby być pewny,że wszystko co mam na C jest zabezpieczone. Do partycji C dodałem około 90GB. Całość operacji z dwoma automatycznymi wyłączeniami komputera trwała jakieś 3-4 minuty. Wszystko było OK!.
  Po zwiększeniu pojemności dysku C podłączyłem dysk zewnętrzny i wobec tak gładkiego przebiegu procesu rozszerzenia pamięci C spróbowałem jeszcze raz. Rozszerzyłem symbolicznie o dodatkowe 5 GB. Zrobiłem to z podłączonym (pracującym) dyskiem zewnętrznym. Trwało to również tak samo krótko.
  Program polecam gorąco, jest bardziej komunikatywny i domyślny niż Partition Paragraf Manager 10 lub 11. Co ja nie wyczyniałem żeby mi ten PPM zadziałał. Zamówiony wczoraj do tego procesu informatyk, też stracił cierpliwość i powiedział że niedługo znowu przyjdzie, tym razem ze swoim zawodowym programem. Zadzwoniłem do niego żeby się nie fatygował.
  Jeszcze raz głośno chwalę program EASEUS Partition Master 6.5.2 Home Edition. Dla mnie bomba. Polecam!.
  03.12.2010 20:17

Paragon Partition Manager Professional

 • Witam!. Program kiedyś pobrałem z Komputer Świat, była to wersja angielskojęzyczna.Teraz chciałem jedną z partycji powiększyć kosztem drugiej. Uruchamiam PPM10.0 i okazuje się że nie chciał objąć czerwonym obramowaniem partycji C i D. Inaczej mówiąc nie chciał lub nie umiałem tego zrobić, chociaż wystarczająco dobrze znam angielski, a mimo to nie byłem w stanie nic zrobić. Napisałem do KŚ i cisza. Zamówiłem informatyka, mówiąc że mam wgranego PPM. Przyszedł i wydawało mu się że szybko to zrobi, a tu klapa. Nic nie wyszło. Spróbuję teraz pobrać ten, być może jest to jakaś wersja ulepszona?...
  03.12.2010 12:43

Paragon Backup & Recovery

 • Witam.
  Program ten, opisany w Komputer Świat Nr 12/2010 zainstalowałem z dołączonej płyty. Chciałem zmienić wielkość partycji "C", kosztem "D". Zobiłem wszystkie kroki, które w KŚ na str. 23 podano. Niestety, nic nie wyszło. Poprosiłem informatyka (informując go, że mam zainstalowany z płyty PPM10 według recepty KŚ ze str. 22) z firmy informatycznej. Przyszedł do mnie do domu i chciał to zrobić co mnie się nie udało. Pokazałem mu KŚ 12/2010. Próbował i też nic mu nie wyszło. Absolutnie nic. Chciał ściągnąć z internetu inny program do partycjonowania, ale podziękowałem. Kosztowało mnie to za dojazd fachowca.
  Opinia moja o tym programie jest na razie nijaka.
  19.11.2010 11:56

Firefox

 • Witam wszystkich.
  Ja Firefoxa chwalę. Nigdy nie miałem z nim problemów, a używam go ponad 2 lata.
  Skaczę na przemian, to Explorer to Firefox.

  09.08.2010 14:00

 • Mam Firefoxa, a znam inne przeglądarki dlatego mogę bezstronnie powiedzieć, Firefox jest rzeczywiście OK!, mało tego, jest najleszy!. Pozdrawiam oponentów.
  11.11.2010 19:32

RealTimes

 • Witam!.
  Zainstalowałem RealPlayer`a (basic). Niestety, nie umiem zapisać oglądanego wideo. Kiedyś korzystałem z RaealPlayer`a i gdy cokolwiek oglądałem to po najechaniu kursorem na oglądane wideo, wyskakiwało okienko nad górnym prawym rogiem, gdzie Real pytał czy chcę to wideo nagrać. Klikałem wtedy na to okienko i już. Czyżby teraz jest coś co muszę na stronie głównej Reala ustawić, czy może coś innego?.
  Podpowiedzcie mi jak to "pokonać"!. DZIĘKUJĘ.
  30.06.2010 13:44

Odkurzacz

 • Program rzeczywiście dobry. O klasie programu świadczy choćby ilość pobrań. Chcę wspomóc Autora, ale nie wiem jak to zrobić.

  18.06.2010 13:22

Poprawki dla Adobe Reader i Acrobat dopiero 12 stycznia

 • Witam wszystkich, a najserdeczniej Edka 772. Bardzo dziękuję Ci za konkrety. Dawno chciałem choć trochę się zabezpieczyć przed przejęciem komputera. Tyś pokazał mi to, o czym się czyta. Rozmawiamy w swoim gronie o tym cóż by od nas przeciętniaków mógł chcieć jakiś rekin, a w dyskusji wychodzą czasem takie sprawy od których włos się jeży na głowie. Powiedz mi Edziu jeszcze, jak wyłączyć blokadę wykonywania kodu danych. Co do otwierania nieznanych dokumentów to rzeczywiście jest jeden z kanonów bezpieczeństwa komputera. Pozdrawiam Świątecznie wszystkich, a Edkowi przesyłam życzenia ekstra, choć nieco spóżnione i Noworoczne już bez spóżnienia.
  Andrzej
  25.12.2009 18:00

Co nowego w Windows 7?

 • Witam!. Przeczytałem z uwagą cały artykuł. B. dziękuję za niego, dla mnie wszystko jest ciekawe. Chcę tu zapytać się lub raczej poprosić o radę. Przenosić się z Visty na W7, czy nie?. Pytanie to dręczy mnie od czasu jak p. Docent zaczął nam przybliżać W7. Dlaczego pytam?. Mam półtorarocznego laptopa z Vistą, osiągi ma dobre, jest jak na moje potrzeby zupełnie wystarczający. Fakt, dość długo się uruchamia, w moim przypadku około 3 minut. Pewno winę tu sam ponoszę, gdyż czas uruchomienia zależy w prosty sposób od ilości zainstalowanych programów. Prosił bym p. Docenta by teraz, po kilku miesiącach od opublikowania tego artykułu, będąc bogatszy o doświadczenie opublikował kolejny artykuł, który był by kontynuacją powyższego. Proszę w nim dać mi nie tyle radę ile wskazówkę, przenosić się na W7, czy jeszcze nie?.
  Pozdrawiam Autora i dyskutantów. Zdrowia w Nowym Roku!!!.
  15.12.2009 21:31

Edycje systemu Windows 7

 • Artykuł b.ciekawy i co ważniejsze przystępny, traktujący całościowo sprawę. Chcę dokupić W7, ale poczekam jeszcze pół roku, aż skończy mi się gwarancja na Asusa i wtedy wsiądę na chyba już bezbłędną, bo udoskonaloną przez ten czas wersję W7. Wprawdzie Vista po wszystkich uaktualnieniach jest już całkiem dobra, to W7 jest lepsze i do tego szybsze. Przeciętnie mój Asus uruchamia się do 4 minut, co jest spowodowane dużą ilością zainstalowanych programów. Natomiast kolegi notebook, z gorszymi parametrami niż mój, po zainstalowaniu W7 to po prostu sprinter, albo nawet rakieta.
  Pozdrawiam Redakcję Dobrych Programów i wszystkich odwiedzających ten Vortal życząc Wesołych Świąt i zdrowia oraz sukcesów w Nowym 2010 Roku.
  05.12.2009 10:09

Adobe Reader

 • Pobrałem wersję Adobe z przed 14.10.2009. Nie mogłem zaktualizować. Pod koniec otrzymuję komunikat "Eksplorator Windows: Process Id: 2712" (lub 3912). Instalacja nie powiodła się. Pobrałem wersję Adoba 9.2, czyli najnowszą. To samo, ale numer Id: 5400. Znowu niepowodzenie. Pracuję na Viscie, wgranego mam Explorera 8, wszystkie aktualizacje Windowsa są pobrane.
  Czy ktoś miał taki przypadek?. Jak z tego wybrnąć?. POMÓŻCIE.
  15.10.2009 15:11