YouTube nie pozwoli szerzyć dezinformacji o szczepionkach na COVID-19

 • @hubek "Ludzi głupich, niedouczonych"
  z jednej strony to co piszesz ma sens, z drugiej pewny odsetek ludzi w to wierzy, wierzy a nie wie, czyli opiera swoje przekonanie na wierze niż na źródłach lub własnej weryfikacji, a oni chcą aby zlikwidować skutki a nie przyczyny, a przyczyny takiego podejścia jest właśnie brak edukacji, czyli to że szkoły uczą rzeczy które można samemu odkryć, zdobyć, uczą porównywania siebie do innych, uczą że cyferka jest wyznacznikiem człowieka, oraz że każdy nie jest indywidualistą, zamiast uczyć myśleć, uczą dokonywania decyzji, poznawania siebie i szukania autorytetu wewnątrz siebie, już nie, ale to nie winien jest człowiek który w to wierzy, ale system który edukuje, obecnie to rząd, czyli zwykli ludzie decydują co inni zwykli ludzie się uczą, a lepszym rozwiązaniem było by aby to robili osoby z większą wiedzą i świadomością. Dietl był nie tylko prezydentem ale i lekarze, dlatego w Krakowie przesunął koryto rzeki z ulicy daszyńskiego, aby zniszczyć źródło bakterii w wodze przez którą ludzie chorowali. Polityk to mistrz? kłamstwa, ale nie koniecznie osoba która wie że znajomość siebie samego jest kluczem do szczęścia i odkrywania co tak naprawdę może jednostka dokonać w życiu.
  16.10.2020 1:43

Microsoft chciał podwoić czarny personel. Rząd USA uważa, że to dyskryminacja rasowa

 • @imod "pedofilia"
  Masz na myśli że pedofilia to zaburzenie preferencji seksualnych?
  07.10.2020 22:07

Umiejętności komputerowe kobiet takie same, jak u mężczyzn. Różnią się jednak w jednej rzeczy

 • @bystryy "Kobiety się nawet malują"
  To fakt, malują się, faktem jest, że nie wszystkie, znajdź taką, która z tobą koreluje, chyba że jesteś homoseksualistą.
  W każdym razie generalizacja, czyli rodzaj ekstremu nigdy nie był dobry dla jednostki. Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni i nawzajem się rozwijamy, szukanie który kolor skóry jest lepszy, jest ekstremum i jest naiwny oraz infantylnym przejawem egoizmu. A co do Kobiet, one nie są ani lepsze, ani gorsze, Kobiety po prostu są.
  20.10.2020 14:43

 • @jabolmax "maketron liczy że jak będzie potakiwać kobiecie to zarucha xD"
  Niestety nie zgadłeś, próbuj dalej :)
  07.10.2020 2:39

 • @bystryy Jakaś forma generalizacji i przekonania na temat Kobiet, Każda osoba jest inna, jedyne co może się stać, to to, że podświadomie podobają ci się właśnie takie kobiety, które wymieniłeś, na inne nie zwracasz uwagi. Możesz dokonać decyzji i zmienić to nieprawdziwe przekonanie. Bez uśmiechu, całkiem poważnie.
  07.10.2020 22:14

 • @Virtus "Feministyczne tłumaczenia, z którymi problem jest taki, że są nieweryfikowalne."
  Jestem facetem, ale tak, nie jest to zweryfikowane, bo świat weryfikuje się sam. Natomiast zamknij dziecko na bezludnej wyspie i zapytaj go, czy wierzy w Jezusa.
  05.10.2020 21:33

 • @Virtus "Tego typu argumentacja pokazuje tylko Twoje zacietrzewienie."
  Nie może, chciałem w ten sposób ukazać, że wpływ tego, jacy aktualnie jesteśmy, jest to jakie środowisko i wzorce przyjmujemy.
  "Jestem facetem" - a cóż to za argument? Czyżbyś nie słyszał, że oprócz feministek są również feminiści?
  Żaden, to fakt, ukradł mi się uśmiech po tych słowach :)
  05.10.2020 22:20

 • @Anonim "Czyli powiadasz, że kobiety, mimo równych szans z facetami, od zarania dziejów nie potrafią wyrwać się spod ich dominacji?"
  Patriarchat, to się nazywa, równych szans, co przez to rozumiesz?
  05.10.2020 22:21

 • @Anonim "Jak wnioskuję z twojego pierwszego obszernego komentarza, kobiety i mężczyźni są sobie intelektualnie równi, ale kobiety są tłamszone już na etapie wychowania." Nie jestem pewny co znaczy równi, tłamszone to nie koniecznie, ale mamy pewne wzorce, że Kobieta ma być jakaś, a facet ma być jakiś, np. facet nie powinien mieć emocji, "Chłopaki Nie Płaczą (2000)" A gdyby płakali i zarazem połączyć ich z Pudzianem który zajebiście wychowuje swoje dziecko.
  "Żadna więc nie zdołała wyrwać się z tego błędnego koła i dla równowagi stworzyć konkurencyjny w liczebności i zasięgu terytorialnym matriarchat?"
  Nie trzeba się z niczego wyrywać, bo tak naprawdę każda osoba jest inna, ale wzorce i szufladki idą za nami nadal, mimo że to tylko szufladka. Stereotypy, które nie działają.
  05.10.2020 23:01

 • @str_ "Czemu więc we wszystkich częściach świata (bardzo często niezależnie od siebie) ludzie wierzą w istnienie istot nadprzyrodzonych?"
  Wiąże się to z fragmentem piramidy Maslowa.
  Oraz tym, co się dzieje gdy zahipnotyzujesz człowieka, na pewne hasło ma on się schylić, gdy to robi, pada pytanie: dlaczego Pan się schylił?
  - bo poprawiałem sznurówkę, bo coś leżało na ziemi. Zawsze padała jakaś odpowiedź, on sam nie wiedział, dlaczego się schylił, ale umysł musi dać jakaś odpowiedź, tak jak mechanizm obronny - racjonalizacja, tak samo w tym przypadku dokonała się racjonalizacja. Ludzie potocznie by zwariowali gdyby sobie nie tłumaczyli w przeszłości zjawisk, które dziś rozumiemy.
  07.10.2020 2:23

 • @bystryy "Chyba żyjesz za krótko, by dostrzec, jak kobiety kontrolują mężczyzn ;)"
  Na podstawie jednego zdarzenia tworzysz fałszywe wyobrażenie, jaka jest Kobiet. Z drugiej strony, biorąc pod uwagę, że każdy człowiek jest inny, w mężczyznach lub samym sobie możesz dostrzec, że Ty sam mogłeś kiedyś manipulować (wpływać), a tak naprawdę to jest jakiś sposób myślenia, zabawne jest to że gdy okazuje się, że Kobieta w pewnym sensie okazuje się równa, to pojawiają się komentarze zagrożonych meżczyzn :)
  Naprawdę ktoś z powodu tego artykułu może poczuć się zagrożony na swoim stanowisku pracy? A jednak właśnie tak się dzieje. Odzywa się bowiem męskie ego, oni muszą być maczo, być lepsi.
  Bez względu na płeć, czy to Mężczyzn, którzy uznają Kobiety za gorsze, albo Kobiet, że faceci to idioci i świnie, w obu przypadkach dochodzi do płytkiej próby udowodnienia, że jakaś płeć jest lepsza. Nie prawda, jesteśmy sobie nawzajem potrzebni, a to jakie ktoś tworzy relacje z drugą osobą, bez względu na jej płeć, zależy od jego sposobu myślenia. Bystry masz nick, więc wierzę, że to był tylko żart :)
  07.10.2020 2:38

 • @Anonim "Serio? To trzeba było badań, żeby przekonać się, że kobiety stawiane przed obliczem podjęcia decyzji w większości przypadków odpowiadają: nie wiem; jak chcesz; tak myślę, ale ostatecznie ty zdecyduj?"
  Winę ponosi system edukacji. Zresztą to dotyczy wszystkich ludzi.
  Każde badanie jest oparte na bazie ludzi wyrwanych ze społeczeństwa, ci ludzie mają już zakodowane jakieś wzorce. One wpływają na sposób myślenia i patrzenia na samych siebie. Jednym słowem, to, że w szkole, przynajmniej polskiej, nie jesteśmy edukowanie na temat samoświadomości, na temat szerokiej pojętej formy akceptacji swoich (w mniemaniu jednostki) wad, edukowaniu na temat samooceny i pewności siebie, sprawia, że część ludzi, są, jacy są. To wychowanie w dużym stopniu determinuje to, jacy są ludzie. Myślę, że na forum pracy taki artykuł, że kobiety mogą dorównywać albo przewyższać możliwości mężczyzn, wywołuje strach, który objawia się takimi właśnie komentarzami jak tu poniżej. Nie od dziś mężczyźni stosowali różne formy kontroli Kobiet, a teraz dziwimy się, że są niepewne siebie :)
  05.10.2020 20:45

Projekt zmian w dowodach osobistych. Będą odciski palców w warstwie elektronicznej

 • @Anonim "Chodzi o zbudowanie ogólnokrajowej bazy odcisków palców. Obecnie, aby je pobrać, musi być podstawa, czyli musisz coś przeskrobać."
  Zastanawia mnie czy będzie można dzięki temu taki odcisk podrobić i podłożyć w odpowiednim miejscu.
  29.09.2020 17:28

Windows 10 i tajemnicze sterowniki Intela z 1968 roku. Lepiej ich nie pobierać

 • @wielkipiec Może faktycznie komentarze są agresywne, ale wydaje mi się, że oni po prostu wchodząc na ten portal, chcieliby dowiedzieć się, jaka jest prawda, dlaczego Microsoft datuje sterowniki buildem. Czy faktycznie sterowniki w artykule są stare, skąd pochodzi taka data, czy one sprawiają problem, jednym słowem, jaka jest prawda oraz to aby redaktor, który jest niewątpliwe redaktorem, poświecił swój czas i zweryfikował dane oraz zakończył sprawę, wyjaśniając cała sytuacje. Gdy czasem artykuły, których tytuł sugeruje coś, co w artykule się nie znajduje lub nie ma związku z IT, to ludzie się irytują i możliwe, że mają żal do portalu, że zamiast informować, to dezinformuje.
  29.09.2020 17:23

PornHub miałby ułatwiać handel żywym towarem. Aktywiści domagają się zamknięcia serwisu

 • @pdbq "prawidłowa forma to 'jakich najczęściej ludzie używają mechanizmów obronnych' (tak mi się wydaje)"
  Dziękuję bardzo. Tam zdecydowanie popełniłem błąd, dzięki za poprawienie mnie. Pozdrawiam.
  07.10.2020 22:27

 • @pdbq "hmmm... o ile ogólnie zgadzam się z przesłaniem Twojej wypowiedzi, to zastanawiają mnie dziwadła językowe np." jakie najczęściej ludzie używają mechanizmów obronne" wtf?"
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Mechanizmy_obronne
  05.10.2020 20:49

 • @pdbq "jesteś botem? :)"
  od urodzenia.
  05.10.2020 20:50

 • @pdbq "każdy ma swoje własne doświadczenia... zweryfikowane... nie twierdzę, że Twoje są równie złe, jak moje."
  Doświadczenia są tylko przeżyciami, nie definiują one ani świata, ani ciebie, natomiast przekonania nie są odbiciem świata, lecz nas samych, to ty decydujesz czy spotkasz osobę, która cię szczerzę pokocha, czy jest powierzchowna i patrzy tylko na twoje pieniądze, za pomocą przekonań, które uznałeś za prawdziwe, każdy ma błędne przekonania na temat świat i samego siebie, ja też. Zmieniając je, kwestionując je, kwestionując, co mówili rodzicie, oraz inne autorytety, stajemy się bardziej prawdziwi, ostatecznie sami decydujemy o własnym życiu, więc życzę ci szczęścia podróżniku życia! :)
  22.09.2020 21:46

 • @pdbq "Nie, to nie ja decyduję kogo spotkam i kto mi powie, że mi ufa."
  Tak, nie ty decydujesz o tym, jakie osoby spotkasz, ale ty decydujesz, z jakimi przebywasz i jakie ci odpowiadają, relacja jest niesamowitym rodzajem związku między ludźmi. Jeśli weźmiemy za przykład osoby, której rodzic był alkoholikiem, to faktem jest, że ona podświadomie za pomocą wzorców wybiera partnera, który spełnia pewne kryteria, nie musi pić alkoholu, ale jej jego ciała, zachowanie, oraz sposób myślenia koreluje z jej potrzebami, nawet jeśli są one toksyczne lub destruktywne, właśnie taka osoba jej się podoba, a te, z którymi stworzyłaby zdrową i szczęśliwą relację, jej nie odpowiadają. Ludzie nazywają to przypadkiem, szczęściem, pechem, przeznaczeniem, często ignorując informacje, małe sygnały, które wysyła im własne ciało i umysł. Zrzucając winę na rodzine, los, przeznaczenie, pech, rodziców, system, społeczeństwo, szkołę, rządy itp. Branie odpowiedzialności za własne decyzje i życie nie koniecznie jest łatwe, przynajmniej z początku. O wiele łatwiej jest zrzucić całą winę na kogoś lub coś. Interesuję się psychologię, bardzo mnie to pociąga, jak działa ludzki umysł, jakie najczęściej ludzie używają mechanizmów obronne, jeden z najlepszych mechanizmów obronnych jest śmiech, a poczucie winy to destruktywna i ograniczająca siła. Bardzo ci dziękuję za rozmowę, było mi miło wypowiedzieć się na ten temat, naprawdę życzę ci, abyś był szczęśliwym człowiekiem, kimkolwiek jesteś, zasługujesz na to, zawsze!
  22.09.2020 23:27

Microsoft kupił Zenimax/Bethesdę. Największa inwestycja w historii gamingu

 • @Anonim "Tyle, że on u większości ludzi nie działa tylko się sypie na potęgę."
  Nie sprawdzałem co się dzieje u większości ludzi na świecie. Poczytaj artykuły wielkiego pieca, jeśli jesteś czytelnikiem dobrych programów i interesujesz się systemem Windows 10, to zapewne wiesz, jak wiele ma błędów, jak źle jest napisany. Wydaje mi się, że Linux, mimo że nie popularny pod względem ilości wydawanych gier i programów oraz wsparcia producentów sprzętu i nie tylko, jest lepiej napisanym systemem.
  22.09.2020 17:19