AIMP

AIMPa używam od roku, może dwóch.

To co przyciąga w nim uwagę to: łady, czytelny i nieprzeciążony interfejs (patrz Winamp 5.x sic!). Bardzo przypomina Winampa z czasów jego świetności, czyli z wersja 2.x. Plusem są także intuicyjny system zakładek oraz bardzo wiele opcji i dodatkowych narzędzi. Cieszy mnie także to, iż program nie zajmuje dużo pamięci. Menadżer zadań pokazuje ok. 7MB. Jest to bardzo mało, co czuć niezmiernie na starszych maszynach.

Warto dodać także o miłym gadżecie jakim jest miniaturowy pasek mogący pojawić się koło zegara po zminimalizowaniu. Osoby nie będące biegłe w językach takich jak : English/?????? na pewno ucieszą się z polskiej wersji językowej oraz wielu rodzimych stron związanych w AIMPem.

Należy jeszcze zwrócić uwagę na to, iż AIMP nie udaje "kombajnu" do wszystkiego. Tak stało się z Winampem i Nero. O ile kiedyś Nero był popularnym narzędziem do wypalania płyt, to od kiedy stał się pakietem nie tylko do wypalania płyt, ale także do tworzenia płyt wideo, zgrywania dźwięku, parzenia klawy... zapomniano, że większość ludzi używała go tylko do... wypalania płyt:)

Program polecam wszystkim jako zamiennik przestarzałego Winampa z serii 2.x, oraz przeciążonego Winampa 5.x. Jeśli szukacie odtwarzacza muzyki prostego, intuicyjnego oraz mającego wiele ciekawych opcji, polecam właśnie AIMPa.