Sterowniki do Intela w Windows 10 są gotowe... a takie ładne, hamerykanskie...

 • @AudiofilPC jestem odmiennego zdania co do kafli - prostackie pełnoekranowe elementy w desktopowym Windows 8.0 to był wręcz gwałt w porównaniu do funkcji interfejsu z Windows XP - Vista, a taktyka "nie obchodzi nas wasze zdanie w tej sprawie" to było jednak wciskanie do gardła.
  11.05.2020 15:46

 • @Sidkwa poniekąd dokładnie o tym mówię - zamiast udoskonalać tę część systemu (wymuszać takie pisanie sterowników, żeby były coraz lepsze) MS bardziej się bawi w ikonki i inne takie rzeczy. LITOŚCI.
  08.05.2020 16:52

 • @Anonim literówka poprawiona. THX
  08.05.2020 18:24

 • @AudiofilPC nie widziałem "nowych" karnacji Windows 10 (tzn. tych na ARM, itp.) i nie wiem jak w praktyce wygląda odseparowanie różnych warstw.

  Co do fonii, to fakt że od Visty mamy zupełne rozwiązania (przypomina mi się płacz i zgrzytanie zębów Creative)

  Na pewno, jeśli chodzi o MS, to ogólnie mają misz-masz -> trochę fajnych rzeczy jak HyperV, Edge i trochę tak przestarzałych, że zęby bolą. Gdyby zacząć od zmian tych rzeczy przestarzałych, to...
  08.05.2020 18:28

 • @AudiofilPC słowo optymalizowanie jest dzisiaj nadużywane.

  Pewne rzeczy należy napisać od nowa, korzystając z pomocy prawdziwych inżynierów (nie tych za 50 centów za h) i prawdziwych metodyk i osiągnięć inżynierii oprogramowania z ostatnich lat. Do tego musi dojść sensowna polityka i marketing (gdyby była i nie wciskano nam do gardła kafli w Windows 8, to dzisiaj pewnie bardziej łaskawym okiem byśmy patrzyli na UWP i inne twory).

  Nie wystarczy pudrować czegoś, co kiedyś było dobre, a już się nie sprawdza.

  Tak sobie myslę, że najchętniej bym widział oddzielny mały kontenerek dla każdej aplikacji w64 (czyli np. instaluję Office, on dostaje swój katalog na dysku i wrzuca tam absolutnie wszystko; a np. komunikuje się wyłącznie przez systemowe API takie jak rejestracja obsługi DOCX zamiast dorzucać co chce i gdzie chce). Taka znacznie bardziej posunięta forma sandboxingu, prawie mała maszynka HyperV z małym narzutem.... WIem, że częściowo to jest, ale...
  11.05.2020 14:27

Open Source co bym zmienił, co mnie rozjusza

 • 1. Wychwyciłem dwie literówki (wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że zamiast "Nie korzystanie" powinno być "Niekorzystanie", zamiast "nie używanie" "nieużywanie")

  2. Przedstawiłeś swój punkt widzenia w sposób logiczny i kulturalny - tak trzymać! (nie mogę się zgodzić np. z tym, że wszyscy powinni migrować na github czy gitlab, ale to jest moje zdanie, które tu nie ma nic do rzeczy)

  3. przykłady zacne - Tak trzymać!

  Ogólnie ten portal powinien iść m.in. w tym kierunku. Dziękuję za wpis, sugeruję pracować nad kolejnymi.
  07.05.2020 1:04

 • @synaptyk wiele projektów Open Source wywlekło na światło dzienne różne zachowania, które w przypadku produktów zamkniętych są niewidoczne dla użytkowników. Z tą kreatywnością to różnie bywa - czasem jest ona odzyskana (jeśli ludzie są dobrani), czasem tłamszona (jeśli leader projektu ma wybujałe ego). Zależy od ludzi.
  07.05.2020 1:10

Jeden uparty kaleczy JavaScript, czyli Sobieski+ MileStone2

Samsung Galaxy S20 sprzedaje się znacznie poniżej oczekiwań. Tak paraliżuje epidemia

1922 fantastyczne teksty (a nawet więcej) za darmo w pliku EPUB

 • @vorek Na razie dodałem do repo skrypt pobierający wszystkie EPUBy (podajemy mu login i password)
  16.02.2020 23:26

 • @Hrathen Jest opcja konfiguracyjna w nagłówku - na razie można pobierać obrazki ze strony fantastyka.pl
  16.02.2020 23:26

Okiem użytkownika: minimalizm

 • @Jaziko na szczęście dzisiaj jeszcze nie jesteśmy skazani na jednego producenta laptopów
  05.02.2020 13:23