Firefox Preview - dosłownie kilka słów (również o wydajności)

 • @Anonim repozytorium Chromium jest zarządzane i nadzorowane przez Google - każdy może oczywiście przygotować zestaw swoich zmian i mieć własną wersję kodu nazwaną również Chromium, ale u siebie. Co z tego wynika ? W praktyce zmiany Chrome dotyczące wtyczek obejmą również Chromium... no chyba że Google pozwoli na trzymanie v2 manifestu i przełączanie między v2 i v3.
  15.11.2019 17:44

ÜBUNTERMINATOR

Ridero - jak za rozsądne pieniądze opublikować i/lub wydrukować książkę.

 • @KyRol Autor ma prawo odmówić dostępności wersji elektronicznych, ISBN można sobie samemu nadać na https://e-isbn.pl/IsbnWeb/
  12.11.2019 14:13

 • @KyRol Uzupełnię tekst o FAQ z https://ridero.eu/pl/faq/?p=118:

  "Warto dodać, że w odróżnieniu od większości wydawnictw, Ridero nie żąda od autora zbycia majątkowych praw autorskich. Prawa te zawsze pozostają przy autorze. Co najwyżej, przy zleceniu niektórych usług (tj. pośrednictwa w sprzedaży książek/e-booków w sklepach internetowych) autor może zostać poproszony o udzielenie wąskiej licencji na rzecz Ridero, niezbędnej do wykonania usługi. Również w tym przypadku, majątkowe prawa autorskie pozostają przy autorze"

  Nadanie ISBN nie ma nic wspólnego z przekazaniem praw, dodatkowo chciałem wskazać, że dostajesz za darmo konwersję do EPUB i PDF.
  09.11.2019 12:22

 • @KyRol Nadanie numeru ISBN osobie prywatnej nie prowadzącej działalności to wypełnienie jednego formularza - każdy może zrobić to sam i nie ma tu ograniczeń (chyba że ostatnio coś się zmieniło, ale w to mocno wątpię)

  Autor podaje który format jest w sprzedaży i który jest za ile, a kupujący decyduje którą wersję chce kupić (np. autor podaje - 10 PLN za druk i 3 PLN za ebooka, a kupujący decyduje - wydam 10 lub 3 lub 13 i w zależności od tego mam różne wydania)
  09.11.2019 13:14

 • @Vidivarius , dziękuję za rzeczowy komentarz i pochwałę.

  Na pewno Ridero spowodowało, że zamiast "nic" mam już "coś" w ręku i mogę sobie nad tym pracować widząc to z zupełnie innej perspektywy (nie od dzisiaj też wiadomo, że talent nie pojawia się sam z siebie, tylko trzeba pisać, pisać i jeszcze raz pisać...).

  Taki serwis jest idealny dla początkujących - można zobaczyć sobie darmowy fragment, ocenić danego autora w danym momencie, itp. i mam nadzieję, że udało mi się to pokazać nie narzucając ze swoją obecną treścią (w artykule celowo nie podaję klikalnych linków).

  Co do ISBN - jest darmowy (miałem nadzieję, że napisałem to w sposób wyraźny), egzemplarze wysyłasz albo dwa albo więcej (zależy od nakładu - próg to bodajże 100 egzemplarzy), też się spotkałem z wykładnią że powinien być unikalny, o VAT być może powinienem dodać info (thx!)

  Co do druku - z chęcią bym poznał znajomego, który ma znajomego, który... A na poważnie to dosyć długo szukałem i pukałem do różnych drzwi nie tylko z tym zbiorkiem i lipa.

  Co do składu - w wielu wypadkach jest dosyć prosty (jak również banalne jest tworzenie plików typu PDF i EPUB) i zgadzam się w pełni.
  08.11.2019 16:28

 • @frasag czyżby wtedy to było vanity? Może teraz warto wrócić do pomysłu...
  08.11.2019 16:31

 • @frasag pomyślmy: czy cena kilkanaście PLN to dużo czy niedużo? (tu na upartego wszystko możesz zrobić sam i poprzestać na wysyłce darmowego egzemplarza autorskiego).

  PS. Nie próbowałem nawet twierdzić, że można z tego wyżyć i są to kokosy... ale jako dodatkowy projekt... Trzeba tylko ruszyć cztery litery...
  08.11.2019 16:55

Ubuntu 19.10 Eoan Ermine: ZFS na każdym dysku, 32-bitowe pakiety wciąż są potrzebne

 • no cóż, jedna z moich maszyn startuje teraz minutę (błąd zgłoszony)

  ;)
  17.10.2019 20:32

To kto jest najbardziej innowacyjny?

 • @Anonim poprawiłem. Dziękuję.
  16.10.2019 22:50

 • @mesho Poprawiłem, dziękuję.
  16.10.2019 22:50

 • @macminik Masz rację - czasem chyba używam za dużo skrótów i za szybko publikuję (poprawiłem dwa błędy), dziękuję.

  Co do taniego iPhone - myślę, że ludzie nie chcą wymieniać telefonów tak często jak kiedyś i ciężej jest sprzedać kolejne urządzenie za duże pieniądze, stąd poszukiwanie trochę mniej zasobnych w kasę klientów. Oczywiście może okazać się że nie mam racji, ale to zweryfikujemy dopiero za jakiś czas.
  17.10.2019 16:35

 • Drogie @Biuro_prasowe_Xiaomi_Pol, Dziękuję bardzo za komentarz, proszę mi wybaczyć również szufladkowanie produktów... ale na chwilę obecną w wielu recenzjach Xiaomi wciąż pojawiają się uwagi o braku jakiejś funkcji albo jej "budżetowości" - przykładem niech będzie niedostępne w różnych modelach NFC albo plastikowa obudowa jak w Pocophone.

  Przyznam się szczerze, że dokonując zakupów patrzę na kwestie bardzo praktyczne i takie rzeczy jak ekran (musi być AMOLED, najlepiej płaski i bez dziurek i wcięć), klasa IP, wielkość baterii, klasa aparatu, obecność dual-SIM (must have), wysokość SAR (wiele osób on nie interesuje, dla mnie jest kluczowy), obecność trybu komputerowego (jak DEX Samsunga), itp. W wielu momentach nieważna jest marka, istotne jest, żeby urządzenie na co dzień nadawało się do poważnych zastosowań (myślę, że ideałem byłoby urządzenie formatu Samsung Galaxy S7, oczywiście z nowymi/współczesnymi rozwiązaniami) i na dzień dzisiejszy z jednej strony produkty Xiaomi niestety czegoś nie mają (czegoś co jest dla mnie istotne), z drugiej strony widzę rozwój i ciężką pracę firmy (tylko pozazdrościć).

  Xiaomi Mi MIX Alpha to urządzenie zupełnie innej klasy (gdzie wygląd liczy się być może bardziej niż parametry) i potwierdzam, że jestem jestem bardzo ciekaw, jak sprawowałoby się w typowych warunkach dnia codziennego - gratulacje za tak mocny akcent i coś co ma szansę trafić do świadomości naprawdę dużej ilości użytkowników mocno się wyróżniając.

  Pozdrawiam,
  Marcin Wiącek
  18.10.2019 16:39

O tym jak nie “kraść“ będąc programistą

 • Google Chrome na Androdzie (a więc generalnie prostych urządzeniach, gdzie ważna jest optymalizacja) i context menu otwierane na stronach www - napisano kod, który tworzył listy widocznych opcji i listy wykluczonych opcji i listy... i dopiero łączył to ze sobą i za nic nie można było zrozumieć, która opcja pojawia się w jakiej sytuacji (reguła na regule regułą popędzała), po zamianie na kilka "if" zrobiło się jakoś tak krócej, czytelniej i prościej.

  https://chromium-review.googlesource.com/c/chromium/src/+/1175119/27/chrome/andr...

  Ludzie piszą kod, bo mogą, bo chcą pokazać kunszt, bo chcą zachować posadę... a często wystarczy zrobić coś prościej i szybciej (zgadzam się z autorem).
  14.10.2019 13:12

Katedra i bazar... czyli jak metodyka przełożyła się na skalowanie międzymordzia

 • @mikolaj_s, dziękuję.

  Esej Pana Raymonda o katedrze i bazarze to rok 1997, od tego czasu oczywiście dużo się zmieniło (zgadzam się, że agile i wiele innych metod zmieniło trochę podejście do tworzenia oprogramowania, niemniej jednak niezależnie od wewnętrznej metodyki firmy Mac OS czy iOS to jednak dalej z zewnątrz katedra).

  Co do Visty - Pan Gates odszedł z MS jakoś tak w lutym 2004, projekt zaś miał swoje restarty i ostatecznie pojawił się w 2007. Zgadzam się, że mogły być tak pewne wpływy Pana Gatesa, niemniej jednak według mnie to co się stało po Windows Server 2003 było już inspirowane Panem Ballmerem.

  Co do wpływu Open Source na strategię MS, to poniekąd potwierdziłem to w tekście.
  08.10.2019 15:14

Era "darmowych" treści i oprogramowania i płatnego sprzętu.

 • @Silny Ogór , założenia oryginalnego NT były cudowne, im jednak dalej, tym więcej komponentów przenika się na tyle, że ciężko mówić o modularności. Nie zapominajmy też o bibliotekach IE i innych elementach, które MS dosyć skutecznie połączył. Jak to się skończyło, to widzimy.
  22.09.2019 18:09

 • @AntyHaker

  1. widziałem ileś razy, jak ludzie nie mieli na artykuły podstawowe, ale kredyt na komórkę musiał być. Branie na kredyt jest nadużywane przez dużą część populacji i tyle (nie wiem zresztą kto Ci wbił do głowy że TRZEBA budować zdolność - w zdrowej sytuacji ekonomicznej kredyt powinien być absolutnie wyjątkiem)

  PS. 500+ to też oczywiście swego rodzaju kredyt

  2. w różnych rozwiniętych krajach samochód rzeczywiście nie jest potrzebny, nikt też nie zmusza do czytania tego co napisałem (zresztą różne testy na portalach to też często prawdy objawione). A że człowiek "nie nadąża" za technologią, widać np. w popularności C64 i starych sprzętów.

  3. rozwój jest dobry, ale tylko wtedy gdy przynosi profity zamiast strat - oczywiście Internet rzeczy może przynieść pewne korzyści, ale czy np. potrzebujemy streamingu 4K albo 8K na komórkę 6 cali? Albo czy potrzebujemy monitoringu w toalecie? Na dzień dzisiejszy śmiem wątpić, a 5G może stać się wygodną wymówką, żeby nie rozwijać infrastruktury kablowej (stop w Szwajcarii na pewno spowoduje, że część krajów może chcieć bardziej zbadać wpływ na zdrowie i to jest prawdziwy sukces)

  4. ja rozumiem, że większość ludzi widzi smartphony tylko jako coś do zrobienia zdjęcia na Insta, ale oprócz standardowych zmian (większe baterie, itp.) dużo byłoby zainteresowanych czymś więcej. Kiedyś nie było kamer i słyszeliśmy często - a po co mi to? Nie było internetu - a po mi to? Tak, ja twierdzę, że mały laptop do pisania tekstów z baterią na 40h działania byłby czymś ciekawym. Albo że ciekawie byłoby mieć kamery termowizyjne.
  22.09.2019 18:32

 • @Anonim thx
  22.09.2019 18:33

Samsung jest lata świetlne za konkurencją. Pokażę to na przykładach.

 • @Aloizy, PPI = Pixel Per Inch, jeśli dwie słuchawki mają generalnie te same rozmiary i jedna niższe PPI, to która ma mniejsze pixele? No przepraszam bardzo, ale oferowanie w 2016 wartości 577 i w 2019 wartości 438 chyba jednak robi różnicę.

  Oczywiście, dla dużej ilości użytkowników nie robi to może różnicy, ale z porównania numerków wniosek jest taki a nie inny.

  O jakich jeszcze głupotach mówisz? O SAR czy o czym? Liczby są liczbami.
  12.09.2019 1:38