Mozilla Firefox wkrótce bez obsługi FTP. Przyczyna jest oczywista

 • @Anonim
  Bardzo przekonujący argument.
  Dużo masz tych "mieteł"??
  23.03.2020 21:15

 • @Anonim
  Cieszy mnie to, że gdzież widzisz wiedzę w swoich wypowiedziach. Samozachwyt zawsze jest potrzebny.
  A Ty się jeszcze wiedzą dzielisz. I to ze mną, chociaż ja "... Nie czytasz, ani nie słuchasz. ..."
  I to jest rzeczywiście powód aby wzywać mnie do odpowiedzi?
  Może się trzymam kurczowo, ale czego??
  23.03.2020 16:00

 • @Anonim
  Hm...
  Ja akurat wiem o czym pisze.
  Otóż nie wskazano ile skutecznych przypadków ataków przez FTP odkryto i jakie są tego skutki. Napisano tylko, że jest to niebezpieczne. Otóż dalej uważam, że internet jest niebezpieczny, jazda rowerem jest niebezpieczna i posiadanie noża stwarza zagrożenie. Nie uważam jednak, że należy wszystkich pozbawić możliwości posiadania i używania noża tylko dlatego, że jest wykorzystywany przez przestępców.
  22.03.2020 17:47

 • @Anonim
  Przeczytaj ze zrozumieniem. A jednocześnie nie pisz jako Anonim. Nie należy się wstydzić własnych poglądów.
  22.03.2020 22:27

 • @Anonim
  1. FTP może mieć zabezpieczenia. Może też nie mieć. Tak jak drzwi mogą mieć zamki, a mogą też być firanki. To jednak nie powód aby takie pomieszczenia bez drzwi z zamkami burzyć. Nie jest więc prawdą, że ze względu na dobro ogólne należy wyeliminować FTP. Każdy żyje ponosząc odpowiedzialność za swoje czyny.
  Na stronie: https://www.ibm.com/support/knowledgecenter/pl/ssw_ibm_i_73/rzaj4/rzaj45zpftpsol... czytamy: "... Jednak korzystanie z FTP w sieci Internet lub w innych sieciach niezaufanych wiąże się z pewnymi zagrożeniami. Zrozumienie tych zagrożeń pomoże zabezpieczyć system. ..."
  Zachęcam do przeczytania wszystkich wskazówek IBM. I diabeł nie będzie taki straszny

  2. "... DNS jest zaufany - a nie jest! ..."
  FTP nie udaje zaufanego - a zamierzają go wyciąć. Nic nie jest w rzeczywistości zaufane, jednak wycinają FTP, które jest proste i stosowane na odpowiedzialność osób, które z niego korzystają. Z webowej poczty nie wszyscy korzystają, a też nie jest bezpieczna. Programy pocztowe istnieją, chociaż są niebezpieczne ze względu na wady SMTP, POP3, IMAP.

  3. HTML jest protokołem przesyłania dokumentów hipertekstowych.

  4. Postaraj się przeczytać Orwella. Ze zrozumieniem treści i czasu w którym pisał swoje książki. Co do demagogii - to odpisałem niżej.

  5. Anonim tym różni się od 1958krzysiek, że moje dane dobrowolnie przekazałem do dobrychprogramów, aby w razie czego można było mnie zidentyfikować, jeżeli taka będzie potrzeba np. dla odpowiadania za własne słowa. Ponadto nie przedstawiłeś żadnych precyzyjnych i weryfikowalnych informacji na temat szkodliwości FTP, tylko wspomniałeś o wadach FTP, które zna każdy świadomy uczestnik internetu. To jest zwykła demagogia. Słowa przeważają nad istotą treści.

  6. "... Zamiast kawa na ławę powinienem właściwie poprosić ciebie o dowody na poparcie swoich tez. ..."
  Typowe odwracanie kota ogonem przez ... właśnie demagogię stosowaną.
  Otóż to ja proszę o dowody na to, że istnieje ogromna potrzeba - przy wielu wadach wszelakich protokołów - likwidować FTP. I zamienię stwierdzenie w proste pytanie - ile skutecznych przypadków ataków przez FTP odkryto i jakie są tego skutki?

  7. "... dalsza dyskusja, z powodu obiektywnych faktów przytoczonych w mojej argumentacji, właśnie straciła jakikolwiek sens ..."
  A gdzie w Twoich wypowiedziach są jakikolwiek fakty na temat szkód poczynionych przez FTP?? Zwykła demagogia, a nie fakty i argumenty.

  8. "... Każdy ma prawo do niewiedzy, to nic złego. ..."
  Jednak tym bardziej każdy ma prawo do wiedzy. Czyli - jaki jest rzeczywisty powód likwidacji FTP? Moje bezpieczeństwo? Demagogia.
  Za moje bezpieczeństwo odpowiadam sam. I nie jest mi potrzebny Wielki Brat, który będzie mnie chronił przed zagrożeniami, które jego zdaniem są dla mnie niebezpieczne. Jeżeli FTP jest niepotrzebny, to chyba sam umrze jak wiele elementów internetu.

  "... Nie obiecuję że przeczytam ani odpiszę ..."
  To stwierdzeni nie ma żadnego sensu. Nie pisałem komentarza do artykułu o zamordystycznej likwidacji FTP (dla dobra ogółu) abyś go czytał. Każdy czyta to na co ma ochotę. Nie oczekuję także, że odpiszesz. Bądź wolnym człowiekiem i rób co Twoim zdaniem jest właściwe.
  Moim zdaniem likwidacja FTP, tylko przy krótkim argumencie, że jest niebezpieczny - i to przy otaczających nas niebezpieczeństwach - jest manipulacją. Przecież tytuł artykułu brzmi:
  "Mozilla Firefox wkrótce bez obsługi FTP. Przyczyna jest oczywista"
  Czytam ... i gdzie jest ta oczywistość?? Tylko tyle, że FTP może nie mieć zabezpieczeń? Dla mnie to nie jest oczywista oczywistość do likwidacji FTP, ponieważ nikt nikogo nie zmusza do używania i korzystania z FTP.

  Pozdrawiam
  I odpiszę na każdą treść adresowaną do mnie. Nawet, jeżeli będzie to demagogia, niewiedza czy też spekulacja.
  23.03.2020 7:01

 • @Anonim
  Skoro dyskusja nie ma sensu to w jakim celu ją ciągniesz?
  Napisałeś, że nie rozumiesz o co mi chodzi, ale jednocześnie, że upieram się przy teoriach "... z dupy ..."
  Ale jakie to są te moje teorie? Wypowiedziałem się na temat artykułu o tytule "Mozilla Firefox wkrótce bez obsługi FTP. Przyczyna jest oczywista"
  A dla mnie przyczyna nie jest oczywista, ponieważ artykuł nie zawiera żadnych "oczywistych" argumentów.
  Tak więc słucham i czytam ... i nadal nie wiem gdzie są te oczywiste podstawy rezygnacji z obsługi FTP. Oczywiste może być tylko to, że FTP, to trudne wyzwanie dla Mozilla Firefox. I to byłoby zrozumiałe, ale wtedy artykuł powinien być zatytułowany "Mozilla nie radzi sobie z ftp i rezygnuje z obsługi". I takie coś byłoby oczywiste. A po co ściemniać tekstem np. "... FTP jest starym protokołem, który ma liczne wady oraz luki bezpieczeństwa i najrozsądniej jest z niego zrezygnować ..." .
  Pozdrawiam
  23.03.2020 13:49

 • Napisano, że "... Taka decyzja nie powinna zaskakiwać, a jest podyktowana kwestią bezpieczeństwa. FTP jest starym protokołem, który ma liczne wady oraz luki bezpieczeństwa i najrozsądniej jest z niego zrezygnować. ..."
  A jakie to wady oraz luki bezpieczeństwa??
  A protokół html, SMTP, POP3, IMAP itd.
  Jakie one stare, posiadają wady oraz luki bezpieczeństwa. Internet w swej istocie posiada wady, wirusy i pornografie.
  Widać idziemy w dobrym kierunku. Bo dobre jest tylko to co "oni" wiedzą, a inni mają stosować. Złe, jest złe dlatego, że nie "oni" nie mają nad tym kontroli, a inni - to barany, którzy mogą korzystać z tego "złego" i zrobią sobie krzywdę. Trzeba więc jak najszybciej "ochronić" ich przed krzywdą.
  Zachęcam do lektury książek Orwella.
  20.03.2020 6:32

LibreOffice

 • Polecam LibreOffice w wersji portable. Wersja 6.4.1 jest wydana 6 marca 2020 r.
  18.03.2020 21:27

COVID-19

PornHub beneficjentem pandemii koronawirusa. Chwali się statystykami

 • Hm ...
  Jak na DP zaczną zamieszczać statystyki "Tańca z gwiazdami", czy też "M jak miłość", to już chyba będzie finał.
  16.03.2020 11:38

Komputronik otrzymał zgodę sądu na sanację i będzie prowadził normalną sprzedaż

 • @Quassar
  Jesteś chyba czymś zawiedziony. Może życie jest dla Ciebie za ciężkie. Ale postaraj się o troszeczkę pokory i wewnętrznej ciszy.
  Artykuł jest jest o firmie Komputronik. Jest to kolejny - po JTT i Optimusie - przykład jak rozwalać krajowe firmy. Zagraniczne i tak nie płacą podatków. Są zwolnione z płacenia albo mają "uzasadnione koszty". I fiskus może im nadmuchać.
  A Ty wypisujesz jakieś - dla Ciebie zapewne ważne i ciekawe - historie o złych sprzedawcach.
  Przecież człowiek inteligentny potrafi samodzielnie odróżnić plewy od zboża. I kupi to co jest dobre, a nie złe i przereklamowane.
  Jeżeli więc uważasz, że coś jest drogie, to zapewne nie kupujesz tego. A jeżeli uważasz, że "... reklamodawcy/marketingowcy już bardzo dobrze wiedzą jak plebs zmanipulować aby naciągnąć ich na większe wydatki niż zwykle ...", to Twoje pomstowanie tego nie zmieni. No, chyba że uważasz, że jesteś jak ten Robin Hood, czy też Janosik, czy też Tommy Lee Jones w "Ściganym"
  A to już inna bajka.
  Nie obrażaj się na "plebs". Każdy żyje swoim życiem i musi samodzielnie zrozumieć istotę wolnego handlu. Albo popaść w zatracenie i kupować badziewie za duże pieniądze.
  Jeżeli skończyłeś już 18 lat, to masz szansę zrozumieć, że obrażając innych nic nie zmienisz. Czytaj to co lubisz. Nie wchodź na strony internetowe, które Ciebie denerwują. Nie kupuj badziewia. Bądź sobą.
  11.03.2020 20:39

DirectX 12

 • Hm ...
  A skąd ten numer wersji??
  Nie znalazłem w Microsofcie
  07.03.2020 22:16

Open Shell

 • Bardzo ciekawa propozycja dla miłośników klasyka. Spróbowałem na rezerwowym kompie i działa bez problemu, ale chyba już nie jestem "klasykiem".
  18.02.2020 8:06

Proste Faktury

 • Jest już wersja 3.4 i nadal korzystam. Próbowałem równolegle wystawianie faktur programem on-line i ... wszystko OK, tylko nie wszędzie mam internet.
  17.02.2020 22:35

Twórca Telegrama: korzystanie z WhatsApp jest niebezpieczne. Współpracują z rządem

 • Każdy broni swego. Tylko zadaniem człowieka myślącego jest analizowanie zdarzeń. Nie wiem kto bardziej szpieguje, ale z treści posta Durowa wynika, że luka w zabezpieczeniach była w WhatsApp i, że ostrzegał ich przed luką w zabezpieczeniach.
  Cieszy to, że nie dotyczy to oprogramowania Appla, co oznacza, że bez względu na to jakiego systemu Jeff Bezos by nie używał - i tak efekt byłby ten sam.
  05.02.2020 8:42

Czescy aktywiści open source wyręczają swój rząd. I oszczędzą nawet 70 mln zł

 • Raczej wpędzają w kłopoty.
  To nie jest program do gotowania zupy. Wymaga stałej opieki i aktualizacji. To co zaproponowali wolontariusze to jest czysty program bez wsparcia. Zobaczymy jaka będzie ulga po roku lub dwóch latach od zainstalowania.
  29.01.2020 22:53

Microsoft Edge

 • Przyznam, że podszedłem jak do Internet Explorera z czasów WinXP. I zaskoczenie - jest bardzo dobry. Co więcej - miałem kłopot w logowaniu do banku w FF, a w Edziu poszło bezproblemowo.
  Ale ...
  Czy jest możliwość aby wyświetlane było menu??
  26.01.2020 12:08

Czy Mozilla zdoła się podnieść po premierze Microsoft Edge?

 • Jak dla mnie, to liczy się wygoda. Statystyki, pomiary - bardzo ciekawe, ale tylko Firefox ma możliwość edytowania nagłówek i stopek do wydruku. I to jest dla mnie wygodne.
  No i Firefox posiada Pasek menu - dla mnie potrzebny, bo tak lubię.
  Zainstalowałem Microsoft Edge (wersja 79.0.309.65) i jest ładna. Mam też Chroma, ponieważ zdarza się taka potrzeba aby korzystać z innych przeglądarek. Jednak nadal Microsoft Edge (także Chrome) nie posiada tego co lubię.
  Przeglądarki są zapewne istotne z punktu widzenia benchmarków - tak jak ciastka z punktu widzenia kalorii. W pewnym wieku liczy się na pierwszym miejscu smak - który nie jest porównywalny, bo zależy tylko od indywidualnych zachcianek.
  Tak więc ciekawy artykuł, ale ... Edziu nadal nie ma tego co lubię.
  16.01.2020 23:32

 • @Silny Ogór
  Dzięki. Zainstalowałem. Ma dużo możliwości.
  17.01.2020 9:11

Android i iOS. Popularny komunikator może służyć do szpiegowania użytkowników

 • @Lukas___
  Do zbioru tych, których nie dotyczy mój wpis, dodaje także raperów.
  Pozdrawiam
  26.12.2019 10:49