Darmowe gry - GoG

Dzisiaj na GoG pojawiły się dwa tytuły do pobrania za darmo. Nie są to żadne nowości a dość stare tytuły, jednak ostatnio panuje moda na odkurzanie półek i zagrywanie się w tego typu tytuły to całkiem możliwe, że znajdą się osoby, które skorzystają z oferty.

W jeden z tytułów kiedyś grałem, drugiego nie znam i zamierzam się my przyjrzeć.

Polecam młodszym graczom zerknąć na te tytuły - zobaczą w co i jak się kiedyś grało no i oczywiście tym co chcieliby nadrobić zaległości.

Termometr w komputerze

Tym oto tematem chciałem przedstawić możliwość zbudowania własnego termometru. Ostatnio pisałem o pendrive a tym razem troszkę dalej się zapuszczę.Ktoś mógłby się spytać czy przypadkiem nie pomyliłem forum - ponieważ budowa będzie oznaczała wykorzystanie lutownicy i minimalnych zdolności manualnych w posługiwaniu się tym sprzętem - ale nie pomyliłem, termometrem tym będzie można monitorować dowolny element komputera, pomieszczenia lub wystawić termometr za okno - każdy może monitorować co chce o ile czujnik to wytrzyma.

Made in China

Portale społecznościowe już na dobre zagościły chyba w każdym kraju (no ok może nie wszędzie). Czasami obejrzę co oferują wszelkie kopie FB z czystej ciekawości, a że ostatnio usłyszałem o Chińskim to musiałem to sprawdzić... A portal zwie się RenRen.

????

Chińczycy kopiują wszystko - nie wiem czy jest coś czego jeszcze nie skopiowali.Nie znam języka chińskiego i wspomagałem się Google Translate. Nie zamierzam tutaj robić jakiś mega porównań, testów itp, piszę z czystej ciekawości tak aby inni ciekawscy też coś wiedzieli.

Windows 8 - podsumowanie wersji CP

Korzystam z Windows 8 na jednym z komputerów - można by rzec "produkcyjnie". Nie jest to typowe testowanie systemu na maszynie wirtualnej czy zainstalowanie systemu i krótka zabawa aby sprawdzić co oferuje -nie dałoby mi to pełni możliwości i sprawdzenia systemu. W końcu należy sprawdzić system w tym, z czego korzysta się codziennie.

Postanowiłem zrobić małe podsumowanie w trakcie gdy pobiera i instaluje się kolejna wersja.

Codzienna praca

Nie jestem zwolennikiem Metro UI i prawdopodobnie szybko nim nie będę.