Bezpieczne przeglądanie internetu

Przeglądając sieć każdy by chciał aby jego połączenie było na tyle bezpieczne na ile to możliwe. Nie każdy serwis nam to ułatwia a niektóre pomimo iż posiadają taką możliwość przekierowują nas i tak automatycznie na nieszyfrowane połączenia.

Tutaj z pomocą przychodzi dodatek do Firefoxa - HTTPS Everywhere, o którym także wspomniało DP około półtora roku temu w niusie

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Chciałbym złożyć redakcji, czytelnikom, użytkownikom i całej reszcie osób życzenia zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnej atmosferze a w nadchodzącym Nowym Roku ogromnej ilości dobrych programów, świetnych nowinek technicznych, ciekawych recenzji, jeszcze ciekawszych wpisów na blogach i wielu innych wrażeń.

Na koniec mały akcent z miasta, gdzie mieszkam, w wielu miastach w tym roku podobno duże oszczędności są robione na choinkach, oświetleniu i imprezach - w każdym razie tak głoszą media.

Odzyskanie hasła admina - Mac OS X

Czasami tak bywa, że nie znamy hasła do systemu a potrzebujemy się do niego dostać. Dodatkowo czasami jest to kontrowersyjne działanie, zwłaszcza gdy trzeba to zrobić na komputerze co do którego nie mamy pewności czy użytkownik odzyskuje hasło dla siebie czy jednak coś "majstruje".

W tym przypadku padło na Mac OS X, z takim systemem pojawił się komputer w pracy.

Polskie procesory

Jak to bywa często w naszym kraju, to co nasze jest często niedoceniane. Zachwycamy się wszystkim zagranicznym - najlepiej jak pochodzi z USA lub Japonii - nie widząc tego co mamy za rogiem. Tyczy się to właściwie wszystkiego, w końcu stare powiedzenie jest tutaj słuszne: "Cudze chwalicie swego nie znacie". Oczywiście często wygrywa tutaj cena, gdzie im tańszy tym lepiej. Ale wracam do tematu.