Poziom trudności w grach

Ostatnio robiąc trochę miejsca na dysku natrafiłem na grę OpenTTD i oczywiście postanowiłem poświęcić trochę czasu ponownie tej wspaniałej grze. W każdym razie na myśl przychodzi zawsze jedno za każdym razem gdy gram w tego typu gre - dzisiaj już nie robią tak wciągających tytułów, a w każdym razie wychodzi ich dużo mniej.

Sama gra jest to remake a w zasadzie można by nawet nazwać kontynuacja gry Transport Tycoon Deluxe wydanej w 1995 roku. Według mnie jest to najprawdopodobniej jeden z najlepszych tytułów tego typu jakie powstały.

Wykresy 3D w Google

Wczoraj na oficjalnym profilu Google+ zauważyłem opis odnośnie rysowania wykresów funkcji matematycznych w wyszukiwarce Google. Wydaje się to o tyle ciekawą funkcją, że można czasem szybko zobaczyć wykres jakiejś konkretnej funkcji i może być całkiem przydatne w wielu zadaniach.

Całość sprowadza się do wpisania funkcji matematycznej, np sin(x) i uzyskujemy odrazu wykres funkcji.

Google Maps po nowemu ;)

Google lubi nas zaskakiwać nowościami i tak jest też tym razem, ponieważ postanowili wspierać już dawno zapomnianą platformę, czyli NES (Nintendo Entertainment System).

Konkretniej jest to kartridż z wbudowanym modemem pozwalającym korzystać z Google Maps na tej wspaniałej konsoli.

Samo usługa map jest dostępna na wiele współczesnych urządzeń, jednak mnie od dawna brakowało wersji, którą mógłbym uruchomić bez zaprzęgania PC będącego smokiem pożerającym kilowaty energii.