Moje Boje z Intel SSD cz.4

Czas na kolejny opis z testów - trochę się tego zebrało. W ten sposób przynajmniej można ocenić czy warto nawet trochę starszy sprzęt ulepszyć o taki dysk.Każdy wyciągnie swoje wnioski - ja jestem zdania, że warto.

Akurat teraz szkoda, że nie mam porównania do dysków testowanych przez innych na moim sprzęcie (czyli Intel 330) ale ogólny pogląd na SSD mam. W przypadku pracy w trybie SATA3, dysk osiąga - jak dla mnie - świetne wyniki.

Przypominam konfigurację testową:

  • Płyta główna: Gigabyte G33M-DS2R
  • RAM: 4GB DDR2 PC2-6400

Moje Boje z Intel SSD cz.3

Czas na kolejny test, tym razem z pracy w stacjonarnej maszynie gdzie to dostępne jest SATA3. Jest to jedyna maszyna, którą dysponuje prywatnie i posiada ona SATA3, w pracy by się coś znalazło - ale taką ciekawostkę zostawię sobie na kiedy indziej. W każdym razie z w niektórych testach nawet SSD wymiękł.

W między czasie nastąpiła mała modyfikacja parametrów maszyny, mianowicie postanowiłem zrobić test na 2 dyskach i w sumie pierwotnie powinien to być WD 160GB a nie Seagate ale będą w takim razie oba.

Przypomnijmy:

  • Płyta główna: Asrock B75M-GL

Podsumowanie prac z kamerą Samsung HMX-QF20

Kamera wg porównywarek cen (na dzień pisania wpisu) kosztuje od 763zł do nawet 1369zł (całkiem spora rozbieżność), w cenie tej niższej jest to akceptowalne.Kamera generalnie dobrze się sprawuje, nie sprawia żadnych psikusów czy innych dziwnych rzeczy.

Podstawowa funkcja kamery to filmowanie i w tym ten sprzęt sprawuje się najlepiej. Nie oczekujmy cudownych zdjęć - nie tędy droga.

Nowy firmware w Samsung HMX-QF20

Jeszcze zanim podsumuję używanie kamery, postanowiłem zrobić wpis na temat zmiany oprogramowania w tej kamerce bez użycia dodanego oprogramowania - które i tak wskazuje, że nie ma nowszej wersji.

Niestety - albo nie zauważyłem nic nadzwyczajnego - nie poprawia to ani przesyłu dużych materiałów po WiFi do YouTube bezpośrednio, nie dodaje także np uwierzytelniania podwójnego do usług itp.

Tworzymy sztukę przy użyciu kamery Samsung HMX-QF20

Testy dobiegają końca, pogoda się poprawiła to w końcu można opisać to co planowałem wcześniej, czyli funkcję sztuka filmowa, dostępną w menu jako osobną opcję nagrywania.Niestety ostatnio nie posiadałem aż tyle czasu aby pobiegać z kamerą i pokręcić różne ujęcia, ale może to i dobrze, że wszystkie efekty zrobione w jednym miejscu - łatwiej będzie wychwycić różnicę.

Co to właściwie ta sztuka filmowa?

W przypadku tej kamerki jest to filmowanie z wykorzystaniem pewnych efektów, czyli:

  • Czerń/Biel
  • Sepia
  • Negatyw
  • Efekt Art

Moje boje z Intel SSD 120GB - cz. 2

Czas na podzielenie się opinią z systemu w trakcie pracy i w tym celu dysk wylądował w laptopie HP Compaq 6720s, nie jest to nowoczesna maszyna ale w ten sposób nawet łatwiej stwierdzić czy warto w taki starszy sprzęt (który do użytkowania poza domem w zupełności mi wystarcza) inwestować.

Porównanie sprzętu i montaż

Na wstępie dodam, że laptop ten nie jest już cudem, jest trochę wiekowy, ale do pracy poza domem nadaje się wciąż idealnie. alrid

Obniżamy koszt SMSów

Jako użytkownik wiadomości SMSowych, których czasami wysyła się bardzo dużo to w celu obniżenia kosztów korzystałem z różnych bramek. O ile przy korzystaniu z komputera to żaden problem o tyle na komórce nie jest zbyt wygodne wchodzenie na stronę z bramką i wypełnianie potrzebnych pól, w końcu ekran nie jest tak duży jak na komputerze i wygoda korzystania z takiej bramki na małym ekranie jest niewielka.

Z pomocą przyszedł tutaj SMSoid, który łączy w sobie prostotę korzystania z wielu bramek wraz z automatyczną identyfikacją numeru.

Moje boje z Intel SSD 120GB - cz. 1

Na wstępie chciałbym podziękować za wytypowanie mnie do testów sprzętu Intela, gdzie do przetestowania otrzymałem dysk twardy Intel SSD Intel 520 120GB. Jeżeli się nie mylę to jest to dokładnie model widoczny na stronie ark.intel.com/products/66248.

Paczka dzisiaj do mnie dotarła - dobrze zabezpieczona ale, że to nie tradycyjny dysk talerzowy to o wstrząsy podczas transportu należy się mniej obawiać.