Routery - alternatywne oprogramowanie

W dzisiejszym wpisie opiszę co daje zmienione oprogramowanie w routerze na OpenWRT (i w sumie nie tylko). Nie każdy może wie do czego może się to przydać no i pojawił się komentarz, że może warto by to opisać.

Dla zwykłego przeciętnego użytkownika zmiana oprogramowania nie jest konieczna w sumie nawet lepiej aby tego nie robił, więcej tylko z tego kłopotów będzie miał niż pożytku. Jednak jeżeli użytkownik chce uzyskać coś więcej to prędzej czy później sięgnie do alternatywnego oprogramowania lub przeniesie się na lepsze urządzenie.Postaram się minimalnie

Instalacja OpenWRT w Linksys WAG354g

Zostałem poproszony o pomoc w instalacji OpenWRT na urządzeniu WAG354g. W końcu robiłem kiedyś to na swoim Asusie i nie było większych problemów także sądziłem, że tutaj będzie tak samo i w sumie niewiele się myliłem. Jednak przeszukując sieć nie zawsze wszystko jest opisane, albo czegoś brakuje to postanowiłem opisać tę operacje.

Przygotowania

Potrzebowałem odpowiedniego nowego firmware. Na stronie http://openwrt.org w sekcji download znajdziemy wszystko. Należy dowiedzieć się na jakiej platformie jest zbudowany router - ten akurat był na AR7.

Portale społecznościowe i Google+ cz.1

Kolejny portal społecznościowy powstaje, tym razem od Google czy może to być rewolucja czy raczej ewolucja - to się chyba dopiero okaże, jednak już teraz jest dużo chętnych do korzystania z tego wynalazku.

Swego czasu Google już próbował social networking jednak jakoś się nie przyjęła ich forma (Buzz!). Według mnie Buzz! był dość nieudany, za bardzo sam nie rozumiałem o co w nim chodzi i jakoś niespecjalnie się zagłębiałem - choć przyznam, że sprawdziłem minimalnie jak działa.Facebook aktualnie dominuje, nawet w naszym kraju ma się chyba dużo lepiej niż NK.