Podwodny odtwarzacz MP3

Urządzenia elektroniczne i woda niezbyt dobrze się uzupełniają. Zazwyczaj po kontakcie z większością cieczy odmawiają współpracy. Co jednak w przypadku gdy chcemy popływać i posłuchać muzyki? Na to jest rozwiązanie w postaci odtwarzacza Speedo Aquabeat i właśnie takie rozwiązanie zamierzam przedstawić.

Odtwarzacz jest wodoodporny - w każdym razie ja z niego korzystam od około półtora roku. Długo się przymierzałem do zakupu tego playera, obawiałem się, że jednak nie będzie tak wesoło, że będzie działał pół roku i pewnie się popsuje itp. Jednak się myliłem.

Duke Nukem Forever

W komentarzach do wpisu Silnik Dooma 3 uwolniony pojawiły się treści, że id nie jest już lubiane, ponieważ RAGE wychodził za długo i przez to jest zły i nielubiany, do tego że zbyt długie tworzenie gier źle wpływa na same gry, jakość jest lipna, problemy z uruchomieniem itd.

No ale tytuł mówi o DNF, więc wracam do tematu, do gry która właśnie długo wychodziła i okazała się generalnie wg. większości przysłowiową "klapą".

Wiele komputerów - jeden pulpit

Czasami bywa, że korzystamy z więcej niż jednego komputera i do każdego musimy używać osobnej klawiatury i myszki a całość i tak stoi na jednym biurku. Jednak można sobie ułatwić życie korzystając z jednej myszki i jednej klawiatury i przemieszczać między systemami tak jakby to był jeden komputer.

Do niedawna korzystałem z Synergy jednak odkąd jest dostępna aplikacja

Commodore 64x

We wcześniejszych wpisach poruszyłem temat ożywienia komputera Commodore przez firmę Commodore USA. Oczywiście były też wątpliwości ze strony użytkowników (niekoniecznie tych z dobrychprogramów) czy aby to nie żart - niektórzy zaczęli badać i doszli do tego że jest to ściema. Głównym powodem ich wywodów był design strony czy to że była zarejestrowana na osobę prywatną a nie firmę (co często się zdarza) i kilka takich różnych rzeczy, które wg mnie nie miały znaczenia.

Microsoft Security Essentials beta

Microsoft w 2009 roku udostępnił swojego antywirusa, który od razu zyskał całkiem sporo użytkowników. W sumie nic dziwnego, gdyż antywirus jest za darmo, nie wymaga żadnych rejestracji - poza weryfikacją legalności systemu i wg mnie specjalnie nie widać za bardzo jego niekorzystnego działania na wydajność komputera. Zresztą sam korzystam z tego rozwiązania na jednym z moich komputerów.

Microsoft pracuje nad kolejną wersją swojego antywirusa i aktualnie zostały otwarte zapisy na wersję beta.

Jak wynika z informacji na stronie

Atari wiecznie żywe

Era komputerów Atari 8bit (zresztą nie tylko 8bit) minęła już dawno temu, jednak dalej istnieją pasjonaci takich klasycznych komputerów. Oczywiście temat tyczyć się może każdego klasyka takiego jak Commodore, Amstrad, Sinclair, Robotron i inne.

iPhone 4 - wrażenia i aktualizacja

Nie jestem zwolennikiem produktów Apple, ale też nie jestem ich jakimś wielkim przeciwnikiem, choć nie ukrywam, że kiedyś do produktów Apple podchodziłem z większym dystansem.

Tym razem dostałem możliwość "uruchomienia" (jak to brzmi) telefonu iPhone. Konkretniej chodziło o wgranie kontaktów i w sumie jak już się telefon prosił o aktualizację to także ją dokonałem. Jednak opiszę też moje subiektywne wrażenia z kontaktu z tym telefonem.

Wrażenia

Telefon dostajemy w ładnym, małym białym opakowaniu - w stosunku do konkurencji opakowanie wypada lepiej.