Rejestrowanie aktywności

Ostatnio na blogach DP pojawiły się opisy aplikacji na Androida gdzie opisujący podzielili się tym z czego korzystają, postanowiłem także to zrobić.Czasami bywa tak, że chcemy rejestrować swoją aktywność aby sprawdzić czy robimy jakieś postępy lub zarejestrować przebytą trasę i oznaczyć ciekawe punkty. W każdym razie co osoba to znajdzie inny powód.

Kiedyś rejestrowanie trasy było generalnie dla mnie poza zasięgiem. Próbowałem z GPS Mio P350 ale aplikacje jakoś tak sobie funkcjonowały a w Automapie funkcje rejestrowania trasy usunięto powyżej wersji 3 jeżeli dobrze pamiętam.

Macierz dyskowa Fujitsu Celvin Q800

Ostatnio trochę sprzętu przewija się przez moje ręce i nie mam czasu za bardzo go opisać. Jednak tym razem postanowiłem opisać urządzenie NAS, konkretniej Fujitsu Celvin Q800 wraz z 4 dyskami 2TB. Urządzenie zostało zakupione w celu wykonywania kopii zapasowych toteż nie testowałem na nim dodatkowych usług jak np. serwer WWW.

Sprzęt

W moim przypadku sprzęt przybył ładnie zapakowany i zabezpieczony w całkiem sporym pudle.Dyski twarde były odrazu zamontowane jednak zamki nie były zablokowane.W zestawie oprócz samego urządzenia było:

Naprawa wentylatora - czyli jak zaoszczędzić parę złotych

Czasami bywa tak, że wiatrak w naszym komputerze zaczyna głośno pracować co niekoniecznie oznacza odrazu jakiekolwiek problemy jednak hałas będzie uciążliwy. Niedawno na blogu pojawił się wpis odnośnie tego co możemy znaleźć w naszym komputerze jak go nie odkurzymy/wyczyścimy raz na jakiś czas.

Jednak bywa tak, że wentylator głośno pracuje pomimo czystego środka czy niezbyt dużej ilości kurzu.