Bezpieczne usuwanie danych

W związku z tym, że postanowiłem trochę zmodernizować sprzęt i wymienić między innymi dyski twarde standardowo postanowiłem je wyczyścić.

Zawsze czyściłem dyski przed sprzedażą jednak z doświadczenia wiem, że wiele osób tego nie robi, a w każdym razie wydaje im się że skasowali dane. Akurat zdarzało mi się kupić taki dysk do naprawianego komputera gdzie nie było nic skasowane.

Przechowywanie i usuwanie danych

Warto by może w takim razie omówić w jaki sposób dane przechowywane są na dysku, że możliwe jest ich odzyskanie pomimo skasowania.

Wirtualizacja

Na blogach DP (i nie tylko), na różnych forach można znaleźć informacje jak zainstalować Linuxa obok Windowsa (lub na odwrót).Dla co bardziej wytrwałych użytkowników lub głodnych wiedzy, nie stanowi to większego problemu z spróbowaniem instalacji Linuxa przy jednoczesnym zachowaniu instalacji Windowsa. Jednak wielu użytkowników poprostu boi się instalacji Linuxa ze względu, że stracą dane typu zdjęcia, dokumenty.Osoby korzystające z Linuxa zachęcają do korzystania z tego systemu - i słusznie - z różnych względów ekonomicznych jak i poglądowych.

Internet - nowelizacja prawa telekomunikacyjnego

Wczoraj (tj. 04-03-2011) przeczytałem w Gazecie Wyborczej artykuł "Internet na 90%", który to mnie zaciekawił i myślę zaciekawi wielu odbiorców internetów.

Artykuł był o nowelizacji prawa telekomunikacyjnego. Postanowiłem zerknąć na ten projekt, by dowiedzieć co ciekawego się szykuje, wiedząc że w gazecie i tak podają najczęściej najbardziej kontrowersyjną i niekorzystną część ustawy dla którejś ze stron, czyli najbardziej korzystną dla drugiej.

Piątkowe atrakcje...

Jak co piątek, po "ciężkim" dniu pracy, siedząc wieczorem planowałem obejrzeć Pirata, gry ostatnio jakoś mi nie przypadały do gustu ale w końcu nie wszystko musi każdemu pasować.Niestety rozczarowałem się bardzo tym, że nie ujrzałem Pirata. Czasami lepszy, czasami średni, ale w końcu nie może zawsze być idealnie. Wielka szkoda że to koniec, mam nadzieje, że pojawi się coś w zamian, no chyba że vortal starają się kierować w inny przedział wiekowy lub coś w tym stylu.

Ale nie o tym miało być do końca, co piątek jest podrzucana nowa gra.