Odzyskujemy dostęp do switcha 3Com

Czasami w nasze ręce wpadnie jakieś starsze urządzenie sieciowe, które trzeba wykorzystać ponownie. Niby nic, gdy to jest akurat zwykły switch nieobsługujący żadnych ciekawych funkcji i działa na zasadzie podłącz do prądu i podepnij urządzenia.W tym wypadku jednak musiałem uruchomić switcha 3Com z serii 4200T, który obsługuje np VLANy. No i w związku z tym, że je obsługuje to spokojnie to co aktualnie używa VLANów nie będzie musiało rezygnować z części funkcjonalności. Ten switch jednak jakiś innych większych cudów nie obsługuje.

Krótkie linki

Korzystając na co dzień z internetu natkniemy się niejednokrotnie na skrócone linki do stron, które teoretycznie mają ułatwić przeglądanie stron czy skrócić niewygodny długi adres.Oczywiście ma to zalety - w końcu np z takiego tinyurl możemy nawet przez telefon podać odnośnik drugiej osobie i będzie można otworzyć to co ma się otworzyć bez długiego dyktowania.Zalet jest więcej - na niektórych forach internetowych zaleca się aby nie stosować długich linków ponieważ rozjeżdża się strona.

Przejdźmy jednak do wad, a te także istnieją.

Relikt przeszłości czyli giełdy komputerowe

W ostatni weekend widziałem pozostałości po tym co kiedyś było miejscem spotkań wielu osób i możliwości nabycia wszelkiego sprzętu komputerowego, oprogramowania (tego legalnego i nie tylko) i wielu innych rzeczy związanych z komputerami i nie tylko nimi.W tym wypadku mam na myśli giełdę komputerową w Katowicach, a w zasadzie to co z niej pozostało.

Nie wiem dokładnie od kiedy giełda istnieje - słyszałem, że jest to chyba 20 lat - czyli od około 1993 roku.

Tanie granie - znowu promocje...

Ostatnio na blogu trochę tematów na temat gier, mnie też nawet trochę ostatnio natchnęło i coś udało mi się zagrać jednak ilość wolnego czasu nie pozwala aby pograć więcej (pomijam tytuły, w które można pograć nie poświęcając dużo czasu np czekając na coś - chociaż wolałbym książkę to nie zawsze się nosi ze sobą taką).Brak wolnego czasu nie przeszkadza jednak w tym aby zaopatrzyć się w coś na przyszłość.

Co dopiero pisałem o Humble Bundle

Androidowe Humble Bundle

Nie było zbyt dużo ostatnio promocji dla graczy albo jakoś one mi umykały.Tym razem jednak pojawiła się troszkę inna promocja niż zwykle - z reguły promocje dotyczyły gier na PC.Jednak w końcu stało się i możemy kupić za niewielkie pieniądze pakiet gier na Androida. Nie wiem czy były wcześniej tego typu promocje na Androida czy inne urządzenia mobilne ale jak były to nie słyszałem o nich.Tak jak i poprzednie Humble Bundle