Pictbridge w Samsung HMX-QF20

Przypadkiem zauważyłem tę funkcję w urządzeniu i przypomniałem sobie odrazu, że moje leciwe wszystko mające urządzenie drukujące (HP 1315) posiada możliwość drukowania z urządzeń kompatybilnych z Pictbridge.Postanowiłem to sprawdzić - tusze moje nie są zbyt świeże w tej drukarce ale okazało się że działają.

Co potrzebujemy?

Oprócz kamery i kabelka USB - tego samego co podłączamy do komputera kamerę przydałaby się drukarka (lub inne urządzenie) obsługujące technologię Pictbridge.Z tego co mi się wydaje to wiele HP All-In-One posiada tę funkcję.

WiFi w Samsung HMX-QF20 cz. 2

W pierwszym wpisie o WiFi poruszyłem kwestie przesyłania zdjęć automatycznie (kopia zapasowa - tak się nazywa w kamerze) do komputera.

Tym razem poruszę kwestię Udostępniania społecznościowego czym chyba zamknę kwestię WiFi w tej kamerze.Jeżeli ktoś nie wie jak połączyć kamerę z WiFi (a jest to bardzo proste) zapraszam do przeczytania pierwszego wpisu na ten temat: WiFi w Samsung HMX-QF20.

WiFi w Samsung HMX-QF20

Długo zbierałem się do dokładniejszego sprawdzenia tej funkcji ale w końcu udało się tak jak chciałem (no prawie).Sama opcja WiFi w kamerze to dla większości będzie tylko bajer, tak też myślałem na początku. Zdanie jednak zmieniłem przy funkcji Automatycznej kopii zapasowej.

Zacznijmy jednak od połączenia kamery z siecią WiFi.

Przygotowanie karty pamięci

Tak, niestety na początek musimy przygotować kartę pamięci.

Nowy system plików w Windows Server 2012

Microsoft zapowiadał nowy system plików już od Windows Vista, niestety nie doczekaliśmy się nowego systemu plików aż do Windows Server 2012.

Nowy system plików - ReFS (Resilient File System) - nie jest (niestety) w 100% dostępny. Nie można bowiem zainstalować na nim systemu operacyjnego, a jedynie korzystać z niego w przypadku innych dysków/woluminów itp. Warto wspomnieć, że system plików jest dostępny tylko dla Windows 2012, w Windows 8 nie można z niego korzystać zaraz po instalacji.