Zapora sieciowa nic tu nie da: malware rozmawiało po wirtualnym porcie COM

 • Interesujący sposób podejścia do tematu. Takie porty to jednak aż taki archaizm nie jest - często wykorzystywane są jednak nie jest to takie widoczne na pierwszy rzut oka. Przykładem mogą być modemy 3G.
  12.06.2017 0:15

FireBee: jak to z miłości do retro-techniki zbudowano klon Atari ST na nasze czasy

 • @eimi: "
  Ona może zasymulować sprzętowo zarówno Amigę jak i ST. Tutaj chodziło jednak raczej o zbudowanie następcy Falcona, kompatybilnego software'owo."

  Temat co innego treść co innego itd. To w końcu chodzi o zbudowanie następcy ST czy Falcona? (Ja to wiem ale czy inni to rozumieją, chociaż to i tak nie ma znaczenia. W każdym razie ST (z tytułu wpisu) i Falcon (z treści wpisu) mają spore problemy z kompatybilnością oprogramowania. To jest już sprzęt tylko dla hobbystów.
  22.05.2017 18:13

Galaxy Note 7 po powrocie nie będzie wybuchał i dostanie Androida 7.0

 • @Kotletor: "za to w krajach tzw. 3ciego świata"

  Korea Południowa zdecydowanie do takiego się nie zalicza...
  24.04.2017 16:10

Prezes TVP ma pomysł na niepłacących abonamentu RTV kierowców

 • @Giee: Pomijając kwestię radia internetowego to trzeba by zwrócić uwagę czy oprogramowanie pozwala używać radia... Telefon może i ma obsługę radia ale np firmware niekoniecznie :)
  12.04.2017 7:35

Total Commander

 • Chyba jeden z nielicznych programów z tak dobrą licencją dającą aktualizację do najnowszych wersji bez zakupu co chwila jakiegoś uaktualnienia - w każdym razie na dzień dzisiejszy. Korzystam, kupiłem i jestem zadowolony.
  10.04.2017 8:37

VLC media player

 • Jeden z lepszych programów do odtwarzania materiałów video z dysku lokalnego i wszelkiego rodzaju strumieni. Sam też może strumieniować materiał co czasami się przydawało. Też jako jeden z nielicznych dobrze radzi sobie z niekompletnymi plikami lub uszkodzonymi - pod warunkiem że nagłówki są poprawne.
  10.04.2017 7:50

5 komputerów na kółkach targów Poznań Motor Show 2017

 • Wygoda w tym wszystkim to jedno, jednak serwis to drugie. Większość chyba zna problemy Renault i upchania dużej ilości wadliwej elektroniki... Dobrze, że do samochodów tańszych jeszcze tyle tego nie pchają. Ciekawi mnie też trwałość tego - starsze samochody jednak dalej jeżdżą bez większych problemów a mają niektóre 20-30 lat a tutaj jak wysiądzie taki tablet w takiej Tesli to pewnie nawet się tego nie uruchomi...
  Co do przyjemności z jazdy to jedni czerpią radość z jazdy klasykiem a inni czymś nowoczesnym - także nie kwestia wygody to dla każdego coś innego.
  10.04.2017 7:34

Project Scorpio: znana oficjalna specyfikacja

 • @Dragonk: No właśnie nie mogę zrozumieć porównywania Nintendo Switch do PS4/XOne i podobnych - przecież to nie ta liga.
  07.04.2017 7:51

Okaleczone rozszerzenia: w Firefoksie 57 wiele będzie już niemożliwe

 • Część osób na pewno zrezygnuje ale przecież nie wszyscy odejdą od FF. W komentarzach ze Chrome i Opera nieużyteczna a jednak tego pierwszego duża rzesza osób używa - często są to osoby co nie są zaznajomione z komputerami tak bardzo jak sporo czytelników tutaj.
  07.04.2017 7:40

Adblock Plus łączy się z Flattr: mikropłatności zrównoważą blokady?

 • @BajtAnonim: ADP był rewelacyjny... tylko został wykupiony i mamy takie klocki teraz :)
  06.04.2017 0:09

UEFI komputerków Gigabyte z ransomware. Łatkę dostanie tylko najnowszy

 • Co tak nagle panikujecie? Znalezienie błędu to jedno, wykorzystanie go na masową skalę to drugie (co oczywiście się dzieje przy różnych innych lukach) ale jak ktoś chce mieć spokój to proponuje wyjazd na Alaskę czy inne odludne miejsce i życie bez komputera.
  05.04.2017 13:48

Samsung DeX z Galaxy S8: za drogi dla biednych, zbyteczny dla bogatych

 • Tak naprawdę to trzeba by mieć 2 stacje dokujące jeżeli ma służyć do pracy i do innych rzeczy. Jedna stacja w domu a druga w pracy - jeżeli oczywiście ktoś planowałby zrezygnować z PC.
  05.04.2017 13:19

Rejestr Domen Zakazanych już jest, ale prowadzą go polscy bukmacherzy

 • Ciekawa strona, żadnych konkretów i kontaktu z kimkolwiek z rządu. Widać, że to nie ma nic wspołnego ze stronami rządowymi oprócz jako takiego wyglądu że niby "rządowe".
  05.04.2017 9:42

Czipowanie pracowników: „Znamię Bestii” w szwedzkim hubie startupów

 • @Dannniello: "no chyba że odetnie się je od Internetu, aczkolwiek z Teslą może być problem bo pewnie ma zaszyte jakieś producenckie GSM", bardziej by, tutaj stawiał aby wykorzystać BLE lub LoRa. Z czego to drugie jest bardzo ciekawą technologią i sam z niej powoli korzystam. W przypadku takich technicznych nowinek LoRa czy tam LoRaWAN dałoby sporą przewagę.
  05.04.2017 9:12

Retromaniak: HP LaserJet 4P – niezniszczalna drukarka, którą uwielbiam

 • @Sedesowski (niezalogowany): Może się jeszcze temu przyjżę ponownie.
  05.04.2017 13:21

 • @Krogulec: Znam tę drukarkę i jeszcze w poprzedniej pracy parę lat temu była używana dość intensywnie. Nie chciano wymieniać sprzętu bo była podłączona do jakiegoś aparatu medycznego z którego drukowano jakieś dane. Wymiana drukarki nie wchodziła w grę na nowszą ze względu na to że niestety ale sprzęt medyczny to specyficzna branża i często producent takiego sprzętu chce sporej kasy za nową drukarkę (np 50 tyś).
  Osobiście używam w domu HP LaserJet 1020 i jest to chyba jeden z ostatnich sprzętów HP z dolnej półki bez liczników w tonerach. Drukarka ta ma oczywiście spore wady - jak np problemy z wydrukiem w Linuxach. Jednak do typowych jakiś wydruków raz na jakiś czas jest świetna i szkoda mi jej wyrzucać - zwłaszcza że drukuje na zamiennikach i ta drukarka bardzo dobrze je toleruje.
  W pracy korzystamy z Canona z centralnym wydrukiem, Konica (swoją drogą świetny sprzęt), Toshiba oraz Lexmark - tutaj tylko jeden model T640 i jest to naprawdę dobra drukarka. Toshiby też nieźle pożyły ale niektóre się już skończyły po paru milionach wydruków.
  Nie jestem zwolennikiem wyrzucania starego sprzętu ale teraz też taka trochę moda jest (w końcu producenci chcą sprzedać nowe) i informują (czy to reklama czy coś innego) że to jest lepsze, bardziej energooszczędne, potrafi więcej itp...
  05.04.2017 9:08

Nowe Apple Music na Androidzie: w sam raz do migracji ze Spotify?

 • Korzystam ze Spotify Premium i w sumie jestem zadowolony, to co mnie interesuje jest, propozycje nawet trafne chociaż jest kilka rzeczy które mogliby poprawić - jak obserwowane, pobierz, dodaj do listy itp - troszę moim zdaniem tutaj jest tego za dużo - mogliby to ujednolicić. Ale to akurat moje zdanie i odczucie więc i nie przeszkadza mi to ale gdyby coś z tym zrobili - jednak lepszego pomysłu nie mam też.
  05.04.2017 7:29

Blokada dostępu za jednogwiazdkową recenzję: taki mamy Internet Rzeczy

 • Przecież można budować IoT na bazie OpenSource i OpenHardware, wtedy - z wadami i zaletami takich rozwiązań - sami sobie jesteśmy panami sytuacji.
  04.04.2017 21:48

Źle ustawiony zegarek w Windowsie? Powodem synchronizacja Usługi Czasu

 • No to już wyjaśnione mam dlaczego jedno z urządzeń wczoraj wskazywało dziwne godziny.
  04.04.2017 8:04

Dziura w IIS 6 zagrożeniem dla 600 tys. serwerów. Łatki nie będzie

 • @Anonim: Jak już wspomniałem - problem jest bardziej złożony. Patrzymy na stronę techniczną firmy a nie jest sytuację ekonomiczną i kto w danym momencie zarządza taką firmą. Obsługa starych systemów jest kosztowna, migracja też, ale na jedno i drugie trzeba posiadać środki finansowe. Które jak wspomniałem kiedyś np były z UE a teraz ich nie ma a dana firma niekoniecznie ma takie zyski (i osoby zarządzające) które rozumieją IT.
  Stare oprogramowanie to jedno, dziury to drugie a ekonomia i polityka to kolejne sprawy - niestety wiele z tego łączy się w całość i jest jak jest.
  03.04.2017 12:52