InkBOOK Classic 2: niedrogi czytnik „designed in Poland”

 • Mało widać osób zadowolonych z tej marki po komentarzach.
  03.04.2017 12:48

VPN do domu to wcale nie ekstrawagancja

 • Pominę kwestię Orange. Co do VPN to sam osobiście korzystam od długiego czasu i jest to jedna z lepszych opcji do połączenia się z domem i innymi miejscami, do których potrzebuję dostęp. Rewelacyjna opcja.
  Od ostatniej aktualizacji firmware w QNAP dostępne jest także L2TP/IPSec której wcześniej nie było. Ale można to spokojnie zrealizować na RPi lub np routerach Mikrotik (i to tych tanich za około 100zł).
  01.04.2017 9:37

Dziura w IIS 6 zagrożeniem dla 600 tys. serwerów. Łatki nie będzie

 • @malaofca: Zgadzam się z tym ale "...musi zgodzić się na ponoszenie co pewien czas dużych kosztów związanych z aktualizacjami..." nie oznacza że np dziś ma pieniądze i mamy klops. Moim zdaniem problem jest zawsze bardziej złożony niż się wydaje. Nie zawsze wynika z niekompetencji.
  01.04.2017 9:48

 • @msnet: Na serwerach nie dziwi - licencje są drogie itp. Wiele czynników się tutaj składa, wszyscy chcą wszystko - jest kasa to kupują a po kilku latach sprzęt się starzeje a kasy na nowy i aktualizację nie ma.
  30.03.2017 19:39

Jak utworzyć archiwum samorozpakowujące w 7-Zip?

 • @eimi: Ten poradnik to żart? 1 kwietnia dopiero nadejdzie...

  Gmail pliki zip też potrafi skanować i jak wykryje exe to nie pozwoli wysłać. Trzeba używać hasła lub 7z.
  29.03.2017 10:54

BitTorrent Inc. po latach przypomniał sobie o kliencie µTorrent

 • @hins: Wszystko zależy co kto chce. Jest jeszcze Deluge - całkiem fajny klient.

  Aktualnie jest trend to zrobienia menu ładnego cacy, z jakimiś bajerami itp. uTorrent starsze wersje są proste i takie jak powinny być.
  29.03.2017 10:44

Antyhazardowy sukces PiS: bet365 kończy świadczenie usług w Polsce

 • Każdą blokadę można obejść, zablokują VPNy? to by spowodowali sami niezły chaos.
  28.03.2017 19:57

Rolnicy z USA crackują ciągniki. Inaczej nie ma sensu ich naprawiać

 • Trzeba kupić starego Ursusa gdzie do naprawy wystarczą proste narzędzia a części można zdobyć wszędzie. W sumie ciekawi mnie co oni tak naprawdę tam powsadzali że to oprogramowanie jest takie zaawansowane i blokuje cały sprzęt. Widziałem nowe kombajny co miały więcej udogodnień niż większość przeciętnych samochodów na naszych drogach ale tutaj to wydaje się już absurdem co robi John Deere.
  23.03.2017 7:40

Niebieski wieloryb to nie gra sieciowa, młodzi cięli się wcześniej

 • @Shaki81: W latach 90 internet w Polsce to marzenie i wtedy nie internet był zły tylko te złe gry komputerowe, Doom - bardzo krwawa strzelanka co pierze mózgi młodym graczom i później będzie tylko sieczka na ulicy, Mortal Kombat podobnie - będą się ciągle tłukli i wszystko będzie wyglądało jak w niektórych starych amerykańskich filmach gdzie przestępstwa, przemoc i w ogóle wszystko co złe na ulicy to normalka. Tylko coś te przepowiednie się nie sprawdziły.
  22.03.2017 12:23

Xiaomi Mi MIX 2 – ramki jeszcze cieńsze niż w pierwszej odsłonie

 • @Aenye Cerbin: Kto co lubi - przecież nikt nie zmusza do zakupu. Gdyby wyświetlacze były bardziej plastyczne a przy tym jak szkło to byłoby idealnie. Ja tam osobiście używam S5 i jestem zadowolony.
  22.03.2017 11:58

Nieliniowy montaż w stylu Open Source: Kdenlive debiutuje na Windowsie

 • W sumie firmy typu Sony ze swoim Vegas (który jest świetny) może powinny przemyśleć ponownie ceny swoich produktów patrząc ze alternatywy są już na tyle solidne ze część użytkowników jednak sięgnie po tańszy (a w tym przypadku darmowy) pakiet oprogramowania.
  21.03.2017 9:19

 • @JesperKyd: dzięki za informacje, nie wiedziałem ale nie siedzę ostatnio w temacie montowania czegokolwiek.
  22.03.2017 12:25

Smart-liczniki energii mogą zawyżać pomiar – nawet o niemal 600%

Nokia 3, 5 i 6 bez optyki Carl-Zeissa, ale z VoLTE. A co z Wężem?

 • Nie mogę zrozumieć dlaczego tak ten wąż jest podkreślany? Czasy się zmieniły więc jak go nie będzie to co za różnica? Optyka jak już zostało w komentarzach napisane - bez Carl-Zeiss też potrafi być ok. To nie lustrzanka aby patrzeć na wiele takich elementów.
  13.03.2017 13:30

MX Player bez agresywnych reklam – inne aplikacje na Androida niech biorą przykład

 • W czym VLC jest mniej wygodny? Wolę go od innych rozwiązań, jest moim zdaniem przejrzysty i bardzo dobrze działa SMB, NFS trochę gorzej. Innego rozwiązania ja osobiście nie potrzebuje, a gdybym miał używać to zdecydowanie wolę często kupić wersję PRO danej aplikacji, niestety niektóre aplikacje nie mają wersji Pro...
  16.02.2017 11:43

Telefon, e-mail, a nawet współdomownicy – o takim rejestrze urzędnicy kiedyś mogli tylko marzyć

 • "Faktycznie, połączenie baz danych w SRP doprowadziło do odmiejscowienia niektórych czynności urzędowych, takich jak złożenie wniosku o dowód osobisty czy wydanie aktu urodzenia, ślubu czy zgonu."
  Szkoda, że tylko niektórych. Dowody Osobiste czy inne rzeczy załatwimy prawie wszędzie lub nawet przez ePUAP ale załatwienie przykładowo Profilu kierowcy w innym miejscu niż miejsce zamieszkania (chociaż generują ten profil elektronicznie) to żart w tym kraju.
  Profil taki wyrabiają w 5-10 minut w miejscu zamieszkania ale załatwienie tego poprzez inne miejsce niż miejsce stałego zamieszkania to spotkanie z tradycyjnym betonem orgranizacji jednostek publicznych.
  14.02.2017 8:17

Tak ma wyglądać Windows. Zobacz Project NEON na filmie

 • Nie bardzo rozumiem autora filmu co tylko nacisnął przycisk i musiał sobie oknem "pomachać" po ekranie... Dziwna prezentacja.
  Ogólnie może i te narzędzia są łatwiejsze w obsłudze, może i lepszy dostęp do niektórych funkcji ale ten trend i tak powoduje, że np stary dobry edytor rejestru, czytelny, prosty zajmujący mało miejsca i mocy obliczeniowej wkrótce będzie wymagał pewnie i5, 8GB RAMU i kto wie czego jeszcze.
  02.02.2017 10:50

 • @wacek: Mimo wszystko bez sensu. Bo wystarczyło raz to pokazać a i bez "machania" to widać.
  08.02.2017 13:23

Hotel ofiarą ransomware: zaszyfrowano komputer obsługujący elektroniczne zamki

 • @edmun, @ivellios: Głupie, bo prawdopodobieństwo że będzie się w stanie prowadzić samochód i zajmować przelewem BTC jest znikome, zwłaszcza że każda "pusta" droga się kiedyś kończy.
  31.01.2017 7:50