Router i wzmacniacz Wi-Fi za 55 złotych każdy. Na polski rynek wchodzi firma Mercusys

 • Ciekawe jak aktualizacje i bezpieczeństwo tego sprzętu. O ile switche to pół biedy bo pewnie będą to modele w żaden sposób nie zarządzane ale reszta to już inna historia. Brakuje mi też tutaj gigabitowych złącz.
  14.05.2019 17:13

Dokumentacja HDMI jest dostępna, ale nie dla naszych oczu

 • Generalnie HDMI sporo sobie liczy za licencjonowanie nawet w przypadku rozwiązań hobbystycznych a szkoda. Ale problem ten się obchodzi stosując DVI...
  Usuwanie starszej dokumentacji z jednej strony ma sens z drugiej czasami jest konieczność zajrzenia do starszej dokumentacji.
  12.05.2019 15:28

Ubisoft chce skończyć ze sprzedażą kluczy do gier. Proponuje inne rozwiązanie

 • @CezarJuliusz "Czy czeka nas "granie na minuty"?" Przypomniałeś mi lata 1995-1997 gdzie to Empik (w Katowicach) sprzedawał granie na minuty no i dochodzą ogólnie lata 90' z kafejkami internetowymi.
  05.05.2019 4:57

 • No cóż ale Ubisoft lubi takie akcje.
  05.05.2019 4:58

Historia procesora Intel 386

 • @Silny Ogór Nie zgodzę się. Amiga była świetna, posiadała spore możliwości w stosunku do gołego 386DX (goły czyli tylko grafika) ale 386 posiadało większe możliwości rozbudowy - w moim mniemaniu - w rozsądniejszej cenie. Do tego dochodzi dźwięk - na gołej Amidze wychodziło to lepiej, zwłaszcza moduły itp ale w przypadku PC jednak po rozbudowie już trochę się zmieniało. Przepaść owszem nastąpiła później w PC jeszcze większa ale jednak też w przypadku gier czy programów - szybkość ładowania jednak była większa na PC - nie wspominając o grach takich jak Doom - owszem były później porty na Amigę jednak nie dawała ona sobie tak rady już z tego typu grami jak PC.

  Generalnie można by tak porównywać te platformy i każda w momencie swojego debiutu miała lepsze możliwości w stosunku do "konkurencji" ale w tym przypadku Amiga przegrała z PC.
  04.05.2019 8:20

Creative Muvo 1c – kieszonkowe stereo idealne na majowego grilla

 • @kidddi No to teraz na działeczce potrzebujesz pianino ;)

  Wszystkie te głośniki robione są chyba z jednej formy - JBL ma podobne.
  Nie mam żadnego i nie potrzebuje ale jak widzę młodzież chodzącą z tymi głośnikami i muzyką z tekstem o "hajsie" to mnie rozpierdala - do roboty by się wzięli to by nie musieli podziwiać innych tylko inni by ich podziwiali.
  03.05.2019 7:34

Apple: nie naprawiaj sam iPhone'a, bo zrobisz sobie krzywdę

 • @Codec w tym przypadku - z tego co pamiętam - to Apple jest przeciwny ustawie o tym aby udostępniać dokumentacje serwisową urządzenia firmom zewnętrznym czy tam serwisom. Zwykły użytkownik jak będzie rozbierał taki telefon to chyba raczej będzie się liczył z tym że już go nie złoży.
  03.05.2019 21:07

 • Gdzie tu ekologia jest - jak się da naprawić to dlaczego tego nie zrobić?
  Jestem zwolennikiem naprawienia czegoś niż wyrzucenia - chyba, że jest to nieopłacalne.
  Apple nie lubi jak ktoś po prostu "grzebie" w ich produktach i chce posiadać cały czas monopol na naprawy sprzętu przez siebie produkowanego.
  Bez sensu - wszędzie się trąbi o ekologii a działania są zupełnie przeciwne niż ekologia.
  Co do przebicia akumulatora jako przykład to bez przesady - jest wiele serwisów, które dokładnie wiedzą co robią - np pomocny dla mnie był gościu z YT Louis Rossman jak potrzebowałem naprawić swój sprzęt. A ten kto nie umie naprawić sam sprzętu to i tak go odda do naprawy albo do recyklingu i kupi nowy.
  03.05.2019 7:30

Koniec z płonącymi smartfonami? Nie tym razem – zapalił się Samsung Galaxy S10 5G

 • Samsung może i przetestował sprzęt w laboratorium ale prawdziwy test to ten, gdzie korzystają z urządzenia miliony osób w sposób niekoniecznie jaki Samsung przewidział.
  30.04.2019 19:16

Nvidia GeForce GTX 1650 – specyfikacja i cena. Najtańszy Turing melduje się na rynku

 • Takie trochę zapychanie dziury po tym jak słabo się sprzedaje RTX. Obniżyli by ceny RTXów. Do tego RX580 za niewiele więcej można posiadać i to z 8GB na pokładzie.
  23.04.2019 19:07

Rozpoznawanie twarzy w sklepie Apple doprowadziło do niesłusznego aresztowania

 • Może chcą wykorzystać zasadę: nie ważne jak o Tobie mówią ważne by mówili
  23.04.2019 19:03

Gadu-Gadu ma być bezkonkurencyjne, ale trochę konkuruje ze wszystkimi

 • Boże, ile razy już próbowali to reanimować i jakoś nie wychodzi. Mogliby spróbować czegoś na rynku biznesowym... z tym że to słoneczko słabo się kojarzy biznesowo.
  23.04.2019 19:00

Jeździłem Mercedesem klasy C. Oto jak powinny wyglądać cyfrowe zegary

 • Kwestia gustu te zegary i kto od kogo powinien się uczyć. Jak dla mnie wygląda to jakby cały czas ktoś kogoś tutaj sponsorował...
  20.04.2019 20:13

Dlaczego kupuję polskie gry – skoro nie zawsze w nie gram?

 • No ok, a nie lepiej jak już nie mamy PC który da radę to kupić te gry jak już ten PC będzie? W zależności o jakim okresie mówimy to może się okazać, że wydamy mniej.
  20.04.2019 20:10

Raytracing na wybranych kartach GeForce GTX. Oto jest odpowiedni sterownik

 • Mam wrażenie - a będzie to teoria spiskowa - że te sterowniki dla GTXów są napisane tak aby wydajne nie były... w końcu sprzedać trzeba dużo droższy produkt.
  11.04.2019 20:36

Pendrive do instalacji Windowsa 10: Rufus 3.5 sam ściągnie i nagra obraz

 • Nie lepiej skorzystać z Media Creation Tool od Microsoft?
  Rozumiem zasadę działania RUFUSa czy np YUMI ale jeżeli mam mieć na pendrive tylko instalator Windows to szczerze wydaje mi się rozsądniejszym wyborem skorzystać z narzędzia MS.
  18.03.2019 20:40

 • @Berion z tym, że jest powolny zgadzam się ale też bez przesady.
  18.03.2019 21:41

Odzyskanie hasła admina - Mac OS X

 • @Anonim Gdy to co jest tutaj opisane jest dość stare. Należałoby uruchomić maca w trybie recovery (Command key + R podczas uruchamiania systemu) i tam dokonać zmiany. Do tego dochodzi kwestia czy dysk jest szyfrowany czy nie.
  09.03.2019 13:30

Pierwszy dzień IEM 2019 kończymy konkursem!

 • Pytanie takie nie ma jednoznacznej odpowiedzi jednak wszystko mocno zależy o jakiej grafice i procesorze myślimy.
  Uważam, że procesor jednak powinien być mocniejszy - jednak oczywiście nie biorąc pod uwagę tylko zintegrowanej grafiki.
  Dużo też zależy czy mówimy o grach strategicznych turowych czy FPP - w końcu w przypadku gier mniej dynamicznych słabszy procesor nie zmieni zbyt dużo.
  W przypadku jakichkolwiek gier FPP a co za tym idzie dynamicznych średnia karta + dobry procesor będzie sensownym wyborem.
  Do tego dochodzi kwestia, że jednak w przypadku esportu patrzymy na kilka innych aspektów - jak duża szybkość rozgrywki bez zacinania a co za tym idzie nie ustawiamy detali na maxa.
  Słabszy procesor to spore ograniczenie dla możliwości karty graficznej - dotyczy oczywiście gier, bo w popularnych koparkach raczej decydujemy się na topowe modele kart graficznych i słabe procesory.
  W tym wszystkim przypomina mi się Quake 1 z czasów akademickich i zawody w akademiku. Quake był graficznie obcięty graficznie na maxa - liczyła się jak największa dynamika gry.
  Podsumowując - mocny procesor + średnia karta i można zagrać w miarę dynamicznie.
  04.03.2019 21:00

WinRAR przez 19 lat miał lukę. Naprawa jest niemożliwa – nie ma kodu podatnej biblioteki

 • @Anonim Nie musi każdemu wystarczać ale piszesz brednie. Korzystasz z Linuxa i bronisz oprogramowania dla Windows jakby to był dla Ciebie najważniejszy program.
  Każdy używa czego chce, co do funkcjonalności to każdy musi sobie sam odpowiedzieć czego potrzebuje i oczekuje.
  Co do automatyzacji to preferuje albo 7z albo tar zależnie od systemu na jakim mam tą automatyzację wykonać.

  Szkoda więcej czasu na dyskusje z kimś takim jak ty.
  22.02.2019 12:25