Nasi czytelnicy kontra mBank w sądzie. Prawnik: Sprawa nie jest przegrana

 • Gdyby przelewy i inne takie historie były realizowane jak kiedyś czyli 1-2 dniowe opóźnienie, dodanie zaufanego odbiorcy wymagałoby też dodatkowej weryfikacji to byłoby mniej takich sytuacji. Jesteśmy wygodni i się denerwujemy szybko jak przelew nie przeszedł natychmiast. Takie czasy nastały że próby kradzieży będą i będą się powtarzać - tutaj mamy próbę skasowania dużej kwoty ale przecież nie trzeba daleko szukać - OLX i tam próby na małe kwoty, gdzie przy kilku osobach oszukanych dziennie itp daje nam w miesiącu pewnie podobną kwotę.
  14.02.2019 4:09

Lanberg przedstawia tanie czujniki dla Twojego domu

 • @dark__jedi może i tak jednak może to być bateria + zasilanie dodatkowe DC i kłopot z głowy.
  03.02.2019 15:39

 • @imod Pierwsza sugestia to to słowo a w zasadzie zestaw dwóch słów czyli LAN i BERG - jak ktoś nie wie co znaczy to drugie to odsyłam do google i tutaj już mamy wstępnie że pewnie produkują akcesoria sieciowe.
  Druga kwestia to opis na DP czyli raczej miejscu gdzie techniczne nowiki z reguły posiadają coś związanego z siecią itp - nie zawsze ale zdecydowana większość wiadomości dotyczy aspektów "komputerowych" i "okołokomputerowych".
  Trzecia kwestia (tutaj się pomyliłem w pierwszym komentarzu, że nie znałem tej firmy) to produkują (czy tam brandują) peryferia/akcesoria sieciowe i nawet w pracy mam coś ich produkcji.

  Skoro się zajmują sprzęt i osprzętem sieciowym i wchodzą na rynek bezpiecznego domu można by się zasugerować, że będzie to w jakimś stopniu SmartHome a tutaj zwykłe czujniki (nie neguje ich wartości użytkowej dla domu a nawet - jak już pisałem wcześniej - popieram ich używanie, gdyż mogą uratować życie) które patrząc po wyglądzie produktów to pewnie ten sam produkt co inne na rynku jedynie z logiem LanBerg.
  02.02.2019 22:15

 • Żadne z tych urządzeń oprócz certyfikacji producenta nie posiada innych certyfikacji.
  Szczerze przy czujnikach czadu wolę takie które spełniają normę PN-EN 50291-1:2018-06.
  Urządzenia wykrywające gaz czy czad powinny mieć zawsze zasilanie bateryjne a nie tak jak w typ przypadku tylko prąd (czujnik gazu) bo jak prądu zabraknie to nie zadziała. Baterie oczywiście trzeba pilnować ale jest to moim zdaniem bardziej niezawodna metoda.

  Firmy LanBerg nie znałem.
  Mało która firma dba tutaj o certyfikaty.
  Po nazwie pomyślałem, że będzie to przynajmniej sprzężone z siecią ale cena jasno sugeruje brak takich opcji.
  Szkoda, bo taki czujnik zalania byłby idealny. Kupię go ze względu na cenę, dorzucę ESP8266 i zepnę z Domoticzem - będzie przynajmniej sensowny.

  Ferguson dodatkowo miał posiadać w ofercie zawór do gazu - takie coś mocowane na rurkę od gazu i uchwyt do wajchy aby odciąg gaz w przypadku jego ulatniania się. Prezentowali swój prototyp na któryś targach ale nie chcieli go sprzedać...

  Popieram oczywiście stosowanie tego typu urządzeń (nieważne czy są smart czy nie) gdyż jednak zawsze zwiększają bezpieczeństwo.
  01.02.2019 6:08

VLC media player

 • @Anonim Chyba nie zauważyłeś, że aktualna wersja jest wyższa niż 2.8.
  24.01.2019 19:25

Google rzuca wyzwanie znawcom internetu: czy rozpoznasz wszystkie przypadki phishingu?

 • 8/8 jest nieźle... u nas w księgowości i tak regularnie próbują otwierać pdfy.....
  23.01.2019 19:02

Fałszywy sklep internetowy zbiera żniwo. Czytelnik stracił ponad 3 tys. zł, nie jest jedyny

 • Zdrowy rozsądek gdzieś się podział - idealny okres na takie akcje to grudzień :)
  16.01.2019 23:16

Czy wymagania Windows 10 rosną? Microsoft twierdzi, że nie, ale...

 • System ten może działać dobrze na słabszym sprzęcie byle nie na HDD tylko na SSD - sam go używam i mam jeden komputer z HDD w pracy z Win 10, reszta na SSD i różnica jest ogromna a jeżeli chodzi o wydajność i start oraz gotowość do pracy to nie zauważyłem zbytnio różnicy - dalej po zalogowaniu mogę swobodnie pracować.

  Co do: "Po pierwsze, system Windows nie ulega już dziś procesowi wyłączenia: dokonuje on zamiast tego częściowej hibernacji i podczas uruchomienia po prostu przywraca do pamięci zapisany stan z dysku, niemal w całości." I tak, i nie. Wypadałoby ten proces lepiej opisać bo można go włączyć i wyłączyć (domyślnie włączony - jednak na laptopie musiałem to wyłączyć gdyż występował problem ze sterownikiem z karty sieciowej). Nazywa się różnie: Szybki start i jest dostępny w opcjach zasilania. Ten tryb skraca proces inicjalizacji systemu (sterowniki, usługi itp) ale nie skraca samego logowania sesji użytkownika.
  31.12.2018 10:20

Showmax nie musi zniknąć z Polski. TVP chce wykupić serwis i jego licencje

 • Chcą zdobyć listę osób, które potencjalnie nie płacą abonamentu...
  16.12.2018 18:07

Uwaga na dobreProgramy.pro – to oszuści. Można jednorazowo stracić ponad 30 zł

 • Wg ich stopki działają dłużej niż dobreprogramy.pl ;) kto się pod kogo podszywa? ;)
  16.12.2018 17:51

YouTube skasuje adnotacje do filmów, skoro i tak nie działały na urządzeniach mobilnych

 • W końcu zniknie to badziewie i spam reklamowy na niektórych filmach...
  28.11.2018 19:41

Nowa wersja Deepin Linuksa: najpiękniejszy chiński system pozwala już szyfrować dyski

 • @pocolog gdzie ja napisałem o popularności?
  19.11.2018 22:49

 • "Deepina jeden z najlepszych systemów operacyjnych, jakie można zainstalować na desktopie." Poproszę statystyki, bo one dużo potrafią powiedzieć czy wg użytkowników rzeczywiście jest to taki "super" system.
  Widzę często zachwyt większy nad wyglądem... no cóż dobrze jak coś wygląda świetnie... ale ciekawe czy Chińczycy coś tam zaszyli dodatkowo w zamian za wygląd.....
  18.11.2018 16:46

iPhone X eksplodował po zainstalowaniu iOS-a 12.1. Smartfon został doszczętnie zniszczony

 • "To urządzenie ulegnie samozniszczeniu po dokonaniu aktualizacji..."
  14.11.2018 19:27

Jak zrobić własne naklejki do WhatsApp'a? Ze Sticker Studio to bardzo łatwe

 • Na cholerę mi naklejki potrzebne do komunikacji. Wydaje mi się, że cała ta komunikacja we wszelkiej maści komunikatorów i tym podobnych między osobami co się "niby znają" polega na tym by jakoś szpanować czy coś i generować jakieś sztuczne wizerunki - bo pisanie w takim komunikatorze rzeczy w stylu: "nie wiem czy iść po batona czy zjeść cukierka bo jest późno i nie chce nikogo budzić" to jest jakiś żart życiowy ale prawdziwy. Czy naprawdę potrzebujemy do podjęcia jakiejś decyzji opinii innych niezbyt dojrzałych osób po drugiej stronie takiego komunikatora co nam wkleją naklejkę swojego chomika?
  13.11.2018 19:26

Apple zaprezentował wyniki finansowe. Ostatni raz poznaliśmy liczbę sprzedanych iPhone'ów

 • @Benek_USA Większego bredzenia dawno nie czytałem...
  02.11.2018 12:57

QNAP TVS-473e: 4-zatokowy NAS gotowy do rozbudowy na kilka sposobów

 • QNAP niestety trochę przesadza przy aktualizacjach i usuwaniu niektórych funkcjonalności bez wrzucania jakichkolwiek informacji do pliku zmian.
  Przy ostatnim upgrade firmware na ich tańszych urządzeniach czyli TS-x28 i jeszcze czymś tam jeszcze usunął opcję serwer VPN, ze stron QNAPa także poznikały informacje na ten temat a w pliku zmian nie ma ani jednej informacji na temat usunięcia wsparcia dla serwera VPN.
  Sprawdziłem w starszych ale mocniejszych modelach i tam po aktualizacji wszystko było dostępne.
  Pisząc do pomocy technicznej otrzymałem informację, że nowe wersje firmware nie będą wspierały tej funkcjonalności.
  Po czym po 2 dniach wypuszczono nową wersję i VPN się ponownie pojawił.
  Dziwne podejście firmy zwłaszcza że do 1-2 połączeń nie potrzeba mocnego urządzenia - a te urządzenia mają czterordzeniowe procesory i 1GB RAM gdzie słabsze-starsze RPi potrafią sobie z tym poradzić i kilkoma innymi rzeczami jednocześnie.
  25.10.2018 7:52

 • @Scypion To tak nie do końca jest.
  Zobacz ich urządzenie - w domu mam ich 2 urządzenia, w pracy kilka różnych i QNAP i Synology. Z czego te urządzenia oparte o ARM wcale nie biorą tak dużo prądu. Np. TS-228 - ma bardzo niskie zużycie prądu + dość fajny tryb oszczędzania energii.
  Wersje oparte o procesory Intel już trochę więcej prądu pobierają ale też mają inne zastosowanie.
  Do tego jednak są to normalne dyski twarde lub SSD - jak kto woli a jest to mniej awaryjne niż karty SD - te z doświadczenia już wiem że padają co jakiś czas i nie ma tutaj znaczenia ich cena. W zasadzie i w pracy i w domu już wymieniałem te karty na nowe i to nie jeden raz. Karta SD może i nadaje się na sam system ale do pracy to lepiej np pendrive oparty o pamięci SLC lub dodatkowy dysk twardy - czy to talerz czy ssd będzie dobry - na karcie SD nie trzymałbym nic oprócz systemu, chyba że ustawimy na zewnętrzny nośnik kopie systemu raz na jakiś czas.
  RPi jest świetne jednak wszystko zależy co chcemy osiągnąć. Do tej pory używam BananaPi pierwszą wersję ze względu na port SATA i mam tam podpięty dysk twardy talerzowy - to taki trochę testowy system.

  Co do QNAP jedyne do czego mam zastrzeżenia to, że nowe wersje firmware jakby nie były testowane odpowiednio i usuwanie pewnych funkcjonalności w słabszych modelach. Rozumiem przestać aktualizować ale nie usuwać całkowicie.
  25.10.2018 7:59

Huawei zastąpi karty pamięci microSD własnym standardem

 • @pepavlos iPhony nie mają slotów na karty pamięci.
  17.10.2018 19:03